Jump to content
garot

Jakiś błąd przy 3 warce z brewkita

Recommended Posts

Witajcie!

Mam pewien problem z moim piwem, otóż chciałem dzisiaj zlewać piwo do butelek ale po otwarciu fermentora ukazał mi się taki widok:imageproxy.php?img=&key=3eb122c9eecd62a3

Jest to piwo po tygodniowej cichej, wcześniej było 8 dni na burzliwej, czyli ponad 2 tygodnie ma. Chciałem już przelewać do 2 fermentora z roztworem glukozy do refermentacji. Czy to jest jakaś infekcja? Po tygodniu gdy przelewałem je nie miałem czegoś takiego. 

W smaku jest ok, nie wyczuwam kwaskowości czy nieprzyjemnych zapachów, alkoholowości i bimbru tez nie czuje, może dosłownie minimalne estry ale nie jestem pewien. W zapachu gdy otworzyłem fermentor było lekko estrowo/winne.

Jest to coopers stout, dodałem do niego ekstrakt płynny jasny + 400g glukozy i drożdże s04. Piwo gotowałem ze wszystkimi skłądnikami i schłodziłem dolewając zimnej wody kupionej w butelkach. Piwo miało 14blg a teraz ma 4,5blg. Tydzień temu gdy przelewałem na cicha miało 4 blg. temperatura przy fermentacji po 2 dniach 15 stopni, cicha była przy 16 stopniach. 

Drożdże zadałem w temperaturze 21 stopni, zrehydrowane w temp. 24 stopni. Wydaje mi się że wszystko powinno być ok, dbałem o czystość. gdzie leży błąd?

DSC_0187.JPG

Wszystkim życzę wesołych świąt i miłego weekendu!

Edited by garot

Dziękuję za odpowiedź!  Uspokoiłeś mnie :) Czyli rozumiem, że podczas zlewania na cichą troszkę jeszcze podfermentowało a że miałem niską temperaturę to trwało to długo i stąd piana? 

Ok dziękuje, nie wiedziałem tego, zawsze myślałem że idealne piwo jest zawsze na wierzchu czyste na końcu fermentacji. 

3 godziny temu, garot napisał:

Ok dziękuje, nie wiedziałem tego, zawsze myślałem że idealne piwo jest zawsze na wierzchu czyste na końcu fermentacji. 

Nie ma reguły... Dużo zależy od wybranych drożdży, schematu / temperatury fermentacji. Mi zdarzało się na tych samych drożdżach mieć czasami czyste lustro, innym razem "rzęsę"... ;):)