Skocz do zawartości

Dziwna fermentacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Niedawno uwarzyłem hefeweizena, wg. przepisu anteksa z wiki (https://www.wiki.piwo.org/Hefe-Weizen,_Andrzej_Smyk_(Anteks)), jedyna zmiana było użycie drożdży fm41 oraz zastosowanie underpicking'u - zadałem około 2/3 fiolki. Temperatura zadania drożdży 11C fermentacja stopniowo zwiększana temperatura do 20C. To już 4 moja warka z ta receptura, wcześniej nie miałem takich problemów z hefeweizenem. Problem polega na tym ,że pomimo 2 tygodni fermentacji blg utrzymuje się na 6 już od 3 dni. Myślę sobie, skoro blg stoi to rozlewam do butelek. Po otwarciu wiadra fermentacyjnego zobaczyłem coś takiego (zdjęcie poniżej), natomiast zapach unoszący się nad piwem jest odrzucający (w szczególności nad samym piwem, bo w odległości około 15cm jest całkiem ok). Pomóżcie mi podjąć decyzje co robić, dać temu piwku jeszcze jakiś czas na fermentacje, rozlewać do butelek, czy piwo się nie nadaje do "użytku"?
Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt przy okazji :)

20180331_150949.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.3.2018 o 16:45, abadeon napisał:

Ja bym jeszcze poczekał z podejmowaniem decyzji. Sprawdź blg po świętach, jak nic się nie zmieni to przelej na cichą najpierw. Próbowałeś piwo w smaku? Jakie było blg na starcie?

Tak z ciekawosci co ma kolega osiagnac poprzez zlanie "na cicha"??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, podłącze się do tematu:

23.03 uwarzyłem Prawdziwe Pszeniczne z zestawu z TB, wyszło 24L, 11,5 brix, piwo stało w temp. 20 st przez 10 dni. Dzisiaj chciałem je zabutelkować, po otwarciu widać resztki piany i drożdży na wierzchu, zmierzyłem poziom cukru a tam o dziwo aż 5 brix.

Stwierdziłem, że nie rozlewam piwa i zostawiam na kolejne 3 dni i zmierzę ponownie poziom cukru, jeśli nie spadnie to rozleję.

Drożdże, które użyłem to uwodnione suchary WB-06.

 

Czy ktoś wie dlaczego tak słabo piwo odfermentowało przez tyle czasu?

 

Edytowane przez Jagr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jagr napisał:

Witajcie, podłącze się do tematu:

23.03 uwarzyłem Prawdziwe Pszeniczne z zestawu z TB, wyszło 24L, 11,5 brix, piwo stało w temp. 20 st przez 10 dni. Dzisiaj chciałem je zabutelkować, po otwarciu widać resztki piany i drożdży na wierzchu, zmierzyłem poziom cukru a tam o dziwo aż 5 brix.

Stwierdziłem, że nie rozlewam piwa i zostawiam na kolejne 3 dni i zmierzę ponownie poziom cukru, jeśli nie spadnie to rozleję.

Drożdże, które użyłem to uwodnione suchary WB-06.

 

Czy ktoś wie dlaczego tak słabo piwo odfermentowało przez tyle czasu?

 

jeżeli mierzyłeś refraktometrem to czy przeliczyłeś odczyt?

jeżeli nie mierzyłeś refraktometrem to zgaduję że zatarłeś słody w za wysokiej temperaturze, co zaowocowało niskim odfermentowaniem. zdarza się, granatów nie powinno być - co najwyżej orzeźwienie mniejsze niż być powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jagr napisał:

Witajcie, podłącze się do tematu:

23.03 uwarzyłem Prawdziwe Pszeniczne z zestawu z TB, wyszło 24L, 11,5 brix, piwo stało w temp. 20 st przez 10 dni. Dzisiaj chciałem je zabutelkować, po otwarciu widać resztki piany i drożdży na wierzchu, zmierzyłem poziom cukru a tam o dziwo aż 5 brix.

Stwierdziłem, że nie rozlewam piwa i zostawiam na kolejne 3 dni i zmierzę ponownie poziom cukru, jeśli nie spadnie to rozleję.

Drożdże, które użyłem to uwodnione suchary WB-06.

 

Czy ktoś wie dlaczego tak słabo piwo odfermentowało przez tyle czasu?

 

Jak na wb-06 to rzeczywiście słabo. Napisz bardziej szczegółowo, w jakiej temp. uwadniałeś, ile czasu, w jakiej temp. zadałeś drożdże. Może jakaś stara lub źle przechowywana paczka.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka wg przepisu z TB, przełożyłem to do BS2 i wyszło tak:

image.png.d623c0d4fc96371cc5439b21cc98aa30.png

 

Uwodnienie 30 min (temp pokojowa wody, nie mierzyłem ale powinno być ok 21-22 st.).

Brzeczka schłodzona do 18 st i zadane drożdże. Fermentacja w 20 st. przez cały okres.

 

Odczyty sprzed fermentacji jak i z dzisiaj mierzone refraktometrem.
11,5 brix na starcie

5 brix dzisiaj

 

image.png.d54fdb82b744fa16e06f85adf2441c17.png

Edytowane przez Jagr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiem dalej się utrzymuje to 6 blg, do pomiaru używam Refraktometru prosto z aliexpres. Na wodę pokazuje 0 blg więc jest ok, wcześniej tez działał. Czemu fermentacja zatrzymała się w połowie? Na początku było 11 blg. Mam w lodówce 1/3 buteleczki płynnych drożdży, może powinienem je dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.