Jump to content
Sign in to follow this  
Zbyszek T

Szafka na fermentor - DIY

Recommended Posts

Witam,

Tak chciałem się pochwalić - jakiś czas temu zrobiłem taką szafkę na fermentor. Nie mam piwnicy, miejsca na składowanie, także jest to wynik kompromisu z LP ;) Na dole skrzynka na ziemniaki, w środku fermentor, na górze kawiatek :( Zajmuje tyle miejsca co wcześniej sama skrzynka :)

W tym fermentorze zacieram i fermentuje. Puki co musi wystarczyć :)

Edited by Zbyszek T

Witam,

Tak chciałem się pochwalić - jakiś czas temu zrobiłem taką szafkę na fermentor. Nie mam piwnicy, miejsca na składowanie, także jest to wynik kompromisu z LP ;) Na dole skrzynka na ziemniaki, w środku fermentor, na górze kawiatek :( Zajmuje tyle miejsca co wcześniej sama skrzynka :)

W tym fermentorze zacieram i fermentuje. Puki co musi wystarczyć :)

Ładne ci wyszło, ale małe bardzo :)

Gdzie półki na pozostałe co najmniej 4 fermentatory :)

U mnie 5 prawie zawsze pełnych stoi :)

To mnie się wydawało ostatnio że się zapuściłem - trzy na cichej w domu, 1 na cichej w lodówce i jeden na burzliwej w styropianówce.

A normalnie to dwa, maksymalnie trzy jednocześnie.

pzdr

flood

Kranik możesz przekręcić i wsunąć fermentor głębiej ;)

To wiem, ale akurat zlewałem z fermentora piwo i tak zostało :(

A co do ilości fermentorów - jak się nie ma co się lubi... Mieszkanie 50 m2, bez piwnicy, 3 osoby - naprawde nie jest prosto w ogóle jakieś rozsądne miejsce na taki baniak skombinować.

u mnie zwykle pod stołem i obok w kuchni stoją dwa szklane. A co się o tym nasłucham...

Kranik możesz przekręcić i wsunąć fermentor głębiej ;)

To wiem' date=' ale akurat zlewałem z fermentora piwo i tak zostało :(

A co do ilości fermentorów - jak się nie ma co się lubi... Mieszkanie 50 m2, bez piwnicy, 3 osoby - naprawde nie jest prosto w ogóle jakieś rozsądne miejsce na taki baniak skombinować.[/quote']

Się chłopie nie przejmuj tymi mądralami co tam mają jakieś kilka zalanych fermentorków i się cieszą że mają full :) Ja zawsze podziwiam ludzi którzy nie mają super warunków a warzą mimo przeciwności. :)

Się chłopie nie przejmuj tymi mądralami co tam mają jakieś kilka zalanych fermentorków i się cieszą że mają full ;) Ja zawsze podziwiam ludzi którzy nie mają super warunków a warzą mimo przeciwności. :(

Nie słuchaj go :)

Miejsce dla piwowarstwa musisz jakoś wygospodarować, zaraz dojdą ci skrzynki z butelkami, fermentatory z czasem same się mnożą i musi miejsca starczyć.

Ja warzę w małej, wydzielonej części garażu i się jeszcze jakoś mieszczę.

Telewizor można wywalić, ale miejsce na piwo musi być :)

Się chłopie nie przejmuj tymi mądralami co tam mają jakieś kilka zalanych fermentorków i się cieszą że mają full ;) Ja zawsze podziwiam ludzi którzy nie mają super warunków a warzą mimo przeciwności. :(

Nie słuchaj go :)

Miejsce dla piwowarstwa musisz jakoś wygospodarować' date=' zaraz dojdą ci skrzynki z butelkami, fermentatory z czasem same się mnożą i musi miejsca starczyć.

Ja warzę w małej, wydzielonej części garażu i się jeszcze jakoś mieszczę.

Telewizor można wywalić, ale miejsce na piwo musi być :)[/quote']

Garażu też nie mam :) W jednym pokoju mój brat, w drugim ja z narzeczoną :) hm... w sumie jakbym jej się pozbył, to więcej miejsca by bylo :)

A pod stołem w kuchni 2 skrzynki piwa, reszta w butelkach na górnych szafkach w kuchni. Na pierwszy rzut oka - melina :)

A ile przyjaciół mi przybyło, odkąd się okazało, że dobre piwo robie :)

Edited by Zbyszek T

He he do koryta to wielu się znajdzie, ale faktycznie miejsca trochę potrzeba bo popyt rośnie szybko :smilies: