Skocz do zawartości

Dodawanie owoców na cichej fermentacji


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zmodyfikować smak swojego piwka, poprzez wprowadzenie owoców, żeby wyszło coś w stylu Tropical Ipa.

 

Posiadam kilka sztuk mango, truskawki, pomarańcze i ananasa. W jakiej formie najlepiej zapodać te owoce do fermentora ?

Czytałem, że wiele osób blenduje wszystkie składniki i taką pulpę wlewa do pojemnika, jednak jakoś mi taka papka w piwie

średnio odpowiada.

 

Czy będzie ok, jak posiekam dość drobno te owoce zamiast je blendować ?

Ile owoców powinienem dodać na 5l piwa ? Do jednego baniaka chciałbym dodać 500-750g truskawek, a do drugiego 2 manga, 2-3 pomarańcze i z pół ananasa.

Będzie ok :D ??

 

PS. Jest sens po pokrojeniu owoców zalewać je wodą o temp. 80c (ewentualnie letnią + OXI) ? Zdezynfekowałoby to powierzchnie owoców, jednak sporo soku mi to wypłucze.

Nie chce mi się bawić w pasteryzacje, bo podobno psuje efekt (kompot owocowy zamiast świeżych owoców). Na pewno zamrożę owoce przed dodaniem do fermentora,

jednak to w innym celu niż dezynfekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, ciamot napisał:

czy dodając owoce na cichą, dodajecie normalnie cukier do butelek jako surowiec do refermentacji??

czy cukier zawarty w owocach wystarczy?

z góry dzięki

Cukry z owoców powinny zostać przefermentowane i fermentacja musi się zakończyć wtedy dodajesz cukier do refermentacji.

W innym przypadku granaty murowane. Ja bym nie ryzykował. 

 

Ja zawsze dodawałem cukier do refermentacji, kiedy wiedziałem, że fermentacja się zakończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.