Skocz do zawartości

Arkusz do wyliczania ilości słodów


Hobbysta

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wpadłem na całkiem fajny pomysł, zrobienia w Excelu arkusza, który po wpisaniu dokładnej ilości słodów, sumuje słody tego samego rodzaju (by mieć świadomość ile jakich słodów pójdzie na np najbliższe 4 piwa) oraz wylicza ile jakiej wielkości worków/opakowań należy kupić z opcją wyliczenia wartości takiego zamówienia na podstawie cen z wybranego sklepu. Jak pierwszą część dałem radę zrobić samemu to druga wydaje się być poza moimi marnymi umiejętnościami. Załączam plik, może ktoś udoskonali i rozwinie ten pomysł :) w pliku znajdują się wpisane różne dane i panuje delikatny nieład, co jest poniekąd moim znakiem firmowym :P Wpadłem na ten pomysł zainspirowany arkuszem PPPP.

Słody SEZON 2018.xlsx

Edytowane przez Hobbysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moria jakiś czas temu wrzuciła do plikowni bardziej rozbudowany i porządniejszy excell. Nie mogę znaleźć na stronie, więc podklejam z lokalnego.

planowanie ilościowe warek.xls

edit: znalazłem po dwóch chwilach od napisania, ze nie mogę znaleźć:

 

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=6601]moria[/mention] jakiś czas temu wrzuciła do plikowni bardziej rozbudowany i porządniejszy excell. Nie mogę znaleźć na stronie, więc podklejam z lokalnego.
planowanie ilościowe warek.xls
edit: znalazłem po dwóch chwilach od napisania, ze nie mogę znaleźć:
 
Super. Myslalem ze wpadlem w luke gdzie nikt nic takiego nie stworzyl.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz milo by bylo jakby wskazywalo w jakich opakowaniach kupic np jak potrzebujesz 6.7kg to 5kg + 1kg + 1kg (lub 0,7kg jesli dostepne. Chociaz nie wiem, czy to nie jest juz zbyteczna wygoda.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Hobbysta napisał:

Chociaz nie wiem, czy to nie jest juz zbyteczna wygoda.

Moja pierwsza myśl: KLIK.

Z drugiej jednak, Brewers Friend oferuje nawet więcej - zakup surowców dokładnie pod kątem zapisanej w ich kalkulatorze receptury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza myśl: KLIK.
Z drugiej jednak, Brewers Friend oferuje nawet więcej - zakup surowców dokładnie pod kątem zapisanej w ich kalkulatorze receptury.
 
Haha przesada uznalem to za ciekawy pomysl dla wygody

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.