Skocz do zawartości

Tytuł Domowego Piwowara Roku


pioturek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bractwo Piwne ma więc dwa wyjścia:

- albo zaakceptuje tylko konkursy z komisją fachową (tak jak jest w regulaminie)

- albo zaakceptuje wszystkie konkursy włącznie z Karpackim

Skitof' date=' przecież admiro (jest w BP) napisał, że wyniki się liczą i tylko czekają na pozostałe 2 miejsca. IMO skoro Dagome nie zdobył w Solinie dwóch czwartych miejsc, to wygrała dori. Koniec pieśni. No ale chodzi też o kolejność pierwszej piątki.[/quote']

Ale tego nie wiemy , nie wiemy tez kto zdobył te 4 i 5 miejsca jaka był punktacja przed i po konkursie ( było do wzięcia 6 pkt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla Wiktora

no osiągnąłem swój cel ze zmianą loginu :beer:

słyszałem, że na UW jak chce się podjąć jakąś decyzję z małą frekwencją to zwołuje się zebrania np o 3 w nocy na dworcu centralnym żeby nikt nie przyszedł i jak na 3 zebraniach z rzędu nie ma frekwencji to na 4 nie potrzeba quorum :cool: tak chłyt maketingowy na przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla Wiktora

no osiągnąłem swój cel ze zmianą loginu :beer:

słyszałem' date=' że na UW jak chce się podjąć jakąś decyzję z małą frekwencją to zwołuje się zebrania np o 3 w nocy na dworcu centralnym żeby nikt nie przyszedł i jak na 3 zebraniach z rzędu nie ma frekwencji to na 4 nie potrzeba quorum :cool: tak chłyt maketingowy na przyszłość ;)[/quote']

Pomyślimy w przyszłości

Z innej beczki moim zdaniem nagięty był regulamin podczas Konkursu na WWP to i teraz można naginać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym się nie spodziewał, że "konsumencki konkurs wagi lekkiej" czyli Karpacki Konkurs Piw Domowych już po pierwszej edycji tak zyska na znaczeniu :beer:

Wyniki (4 i 5 miejsca w obu kategoriach) wysłałem do BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na największego kwasiżura - mam duże szanse na wygraną :cool:

ja mam grodziskie co odbarwia 20 litrów fenoloftaleiny ;) sądzę że jak wyleje wszystkie swoje kwasiżurki to może być małą katastrofa ekologiczna. Ale taki konkurs na najbardziej nietypową infekcję mógłby być ciekawy :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś długo wklepują wyniki w komputerek :beer:

Piotrek wklei wyniki jutro do południa na stronę BP i fora.

pfff, to my tu zabawiamy ludzi w przerwie podczas ogłaszania wyników aby się nie zbuntowali i nie poniosły ich nerwy :cool:

 

Panie i panowie, chodźcie do mnie, dokończymy imprezę u mnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora wystawić "tył pod bat" i wszystko wyprostować.

 

Po pierwsze.

To był bardzo niefortunny falstart i nasz ogromny błąd że nie zliczyliśmy wyników ze wszystkich tegorocznych konkursów.

Nasza wina. Wstydzimy się. Przepraszamy.

 

Po drugie.

Sprawa przyznania tytułu.

Lista piwowarek i piwowarów, którzy znaleźli się najwyżej w rankingu na dzień dzisiejszy wygląda tak:

 

Dorota Chrapek (dori) ? 22 pkt.

Czesław Dziełak (dagome) ? 20 pkt.

Adam Wróbel (pieron) ? 19 pkt.

Andrzej Smyk (anteks) ? 17 pkt.

Andrzej Jankowski (adanjan) ? 15 pkt.

Marcin Kołodziejczyk (kolomar) ? 15 pkt.

 

 

...ale ...

 

Rok kalendarzowy jeszcze się nie skończył i żeby postąpić w pełnej zgodności z regulaminem oficjalnie tytuł Domowego Piwowara Roku przyznany będzie w na początku stycznia 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem gratulacje dla dori. :):monster:

 

 

PS: swoją drogą robi się podobny problem jak z Piwem Roku wg BP, bo pierwsze miejsce w powiedzmy nie najmocniejszym konkursie w Solinie jest równie cenne co pierwsze miejsce w Żywcu. No ale to już taki urok tej metody wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje dla Dori :monster:

Nie ma zapowiedzi żadnych konkursów w bieżącym roku, więc potwierdzenie w styczniu będzie formalnością.

 

Nie jestem zwolennikiem wartościowania konkursów - przecież ten temat w Polsce dopiero się rozwija.

Im więcej konkursów i doświadczeń sensorów i piwowarów, tym bardziej wzroście ich ranga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam złe wieści. Znalazłem lukę w regulaminie, która znowu namiesza w wynikach:

 

Tytuł DOMOWY PIWOWAR ROKU otrzymuje polski piwowar, którego piwa wystawione w konkursach piw domowych odbywających się w Polsce i obejmujących dany rok kalendarzowy, zdobędą największą ilość ?dużych? punktów

regulamin w żadnym punkcie nie przewiduje, że tytuł może zdobyc PIWOWARKA :P

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wartościowanie konkursów tylko inna punktacja

A co masz na myśli?

np 1 miejsce 10pkt

2 miejsce 7

3 miejsce 5

4 miejsce 3

5 miejsce 1

Też o tym myślałem, to jest temat do przemyślenia dla przyszłorocznego regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można też przyjąć inną filozofię:

punktacja może być taka, aby promować w ogóle udział w konkursie. Ktoś, kto raz zdobędzie 10 punktów mógłby odpuścić sobie udział w innych, bo różnice są zbyt duże. Powinno się punktować wszystkie miejsca, przy czym tylko między pierwszymi powinna być większa różnica, ostatnie 10 miejsc mogą być punktowane po np. 2 punkty. Chodzi o to, aby każdy startujący zdobył jakieś punkty, a zarazem zawsze miał szansę na skok w rankingu, no i żeby ci z pierwszych miejsc też chcieli startować, wiedząc, że w każdej chwili mogą stracić przewagę. Wtedy można też ogłosić nie tylko najlepszą piątkę, a np. ranking 20 najlepszych - to będzie zachęcać i nobilitować. W końcu być wśród 20 najlepszych to też coś.

Edytowane przez skitof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można też przyjąć inną filozofię:

punktacja może być taka, aby promować w ogóle udział w konkursie. Ktoś, kto raz zdobędzie 10 punktów mógłby odpuścić sobie udział w innych, bo różnice są zbyt duże. Powinno się punktować wszystkie miejsca, przy czym tylko między pierwszymi powinna być większa różnica, ostatnie 10 miejsc mogą być punktowane po np. 2 punkty. Chodzi o to, aby każdy startujący zdobył jakieś punkty, a zarazem zawsze miał szansę na skok w rankingu, no i żeby ci z pierwszych miejsc też chcieli startować, wiedząc, że w każdej chwili mogą stracić przewagę. Wtedy można też ogłosić nie tylko najlepszą piątkę, a np. ranking 20 najlepszych - to będzie zachęcać i nobilitować. W końcu być wśród 20 najlepszych to też coś.

To mi wygląda na Grand Prix. A może jeszcze klasyfikacja konstruktorów? :lol: Stajnia Homebrewing.pl, zespół Browamatora. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłaby dopiero walka :lol:

Ale tytuł Piwowar Roku to takie właśnie Grand Prix. Nie chodzi o wygranie jednego czy dwóch konkursów w tych samych kategoriach i może nawet tymi samymi piwami, tylko o sprawdzenie się w wielu konkursach i w różnych kategoriach. Taka analogia do Małysza: czym innym są mistrzostwa świata - dwa skoki i mistrz. Czym innym Kryształowa Kula - przez cały sezon trzeba walczyć i trzeba chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze klasyfikacja konstruktorów?

mi się marzy konkurs konstruktorów, gdzie na powietrzu w okręgu piwowarzy wraz ze swoimi warzelniami wspólnie warzą piwo, a komisja przechodzi pomiędzy nimi, oceniając wygląd, funkcjonalność innowacyjność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.