Skocz do zawartości

Tytuł Domowego Piwowara Roku


pioturek

Rekomendowane odpowiedzi

Uroczyste wręczenie dyplomu dla Dori "Domowej Piwowarki Roku 2010" odbędzie się w 19.03.2011 roku w Łodzi w Muzeum Kinematografii (pl. Zwycięstwa 1).

Start godz. 18.00.

 

W czasie uroczystości wręczony zostanie również tytuł i medal " Piwo Roku 2010" a także tytuł "Restauracyjne Piwo Roku 2010".

Czy ta impreza się odbyła bo jakoś nie zauważyłem relacji. Piszesz tylko o DORI. Czy to znaczy, że za 2 i 3 miejsce nie ma dyplomów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No, sam pytałem i nie przewidziano dyplomów za 2 i 3 miejsce. Przyznam, że taki dyplom ciężko trafić (choć trafił mi się za trzecie miejsce) i tu wielka szkoda, bo to wielki wysiłek a radość ogromna, a dyplom to jedna z najważniejszych wyróżnień dla piwowara domowego.

Bez obrazy, ale może przyznawajmy punkty też wyłącznie za pierwsze miejsce. Wtedy to wygra najlepszy z najlepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, sam pytałem i nie przewidziano dyplomów za 2 i 3 miejsce. Przyznam, że taki dyplom ciężko trafić (choć trafił mi się za trzecie miejsce) i tu wielka szkoda, bo to wielki wysiłek a radość ogromna, a dyplom to jedna z najważniejszych wyróżnień dla piwowara domowego.

Bez obrazy, ale może przyznawajmy punkty też wyłącznie za pierwsze miejsce. Wtedy to wygra najlepszy z najlepszych.

Od początki jakiś pechowy był ten konkurs :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne. Może koszt dyplomów jest za wysoki. :D

A może drugie i trzecie miejsce zajęły nie te osoby co powinny?

Raczej nie dyskutujmy w ten sposób. Wydaje się, że Tytuł jest jeden i należy się Dori i tu wielki szacun. Ale w takim podsumowaniu może warto zrobić pewien wyjątek, ze względu na trudność i wysiłek, jaki w piwowarstwie domowym należy zainwestować by coś osiągnąć. Będąc nawet jako piąty w takim rankingu to pokonać setki czy tysiące piwowarów a tym samym móc pochwalić się tym osiągnięciem to jest coś na co się pracuje. I tu wychodzi nasza pasja dla piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieronie! Trochę sobie zażartowałem.

Rację masz. DPR to nie oscary, do których jest się nominowanym. Tutaj niestety trzeba włożyć sporo pracy i pojawić się na wielu konkursach. I podziwiam ich uczestników właśnie za tę systematyczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne. Może koszt dyplomów jest za wysoki. :D

Raczej nie koszt' date=' a Tytuł jest jeden i tyle.[/quote']

Mistrz świata też jest jeden , ale medale daję pierwszej trójce.Podawana była klasyfikacja pierwszej piątki to wypadało by może choć po dyplomie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieronie! Trochę sobie zażartowałem.

Rację masz. DPR to nie oscary, do których jest się nominowanym. Tutaj niestety trzeba włożyć sporo pracy i pojawić się na wielu konkursach. I podziwiam ich uczestników właśnie za tę systematyczność.

Ech, nominowany jest każdy, kto zdobędzie I-V miejsce. A Tytuł jest jeden, a miejsc tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wywołany do odpowiedzi, tak więc jestem.

 

Tytuł Piwowara/Piwowarki Roku jest JEDEN I TYLKO JEDEN, to że przedstawiliśmy wyniki podsumowując je o kolejne miejsca o niczym nie świadczy.

 

Jeżeli chodzi o samą imprezę, odbyła się zgodnie z planem, bardzo mi przykro, że Dori nie mogła być obecna.

 

Tak się składa, że dzisiaj dostałem zdjęcia z imprezy, tak więc postaram się coś wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Marek Suliga - Wielki Mistrz Bractwa Piwnego, z dyplomem dla Domowej Piwowarki Roku 2010

2. od lewej. Marek Suliga, Andrzej Olkowski - Prezes Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich, Krzysztof Ozdarski z dyplomem Restauracyjne Piwo Roku 2010 - Bierhalle Warszawa, Pani Magdalena Kowalewska-Pahlke z medalem Piwo Roku 2010, Darjusz Rejmus z dyplomem Piwo Roku 2010 - Browar Amber.

Edytowane przez pioturek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Powoli zbliża się podsumowanie rankingu na Tytuł Domowej/ Domowego Piwowarki/ Piwowara Roku 2011 przyznawanego przez Bractwo Piwne.

 

Do tej pory odbyło się już 9 konkursów:

 

1) 2 Konkursu o Puchar Piwo.org

2) I Śląski Konkurs Piw Domowych

3) VI Konkursu Piw Domowych, Wrocław 2011

4) II Częstochowski Konkurs Piw Domowych (Komisja Branżowa)

5) II Częstochowski Konkurs Piw Domowych (Komisja Konsumencka)

6) Konkurs Piw Domowych, Żywiec 2011

7) V Grodziski Konkurs Piw Domowych - Prawie jak Grodzisz

8) V Pomorski Konkurs Piw Domowych im. Sławomira Pahlke

9) I Bracki Konkurs Piw Domowych

 

Najwięcej punktów zgromadzili jak na razie :

 

Jan Szała (dżony)- 19 pkt

Krzysztof Kula (kuli) - 18 pkt

Czesław Dziełak (Dagome) - 17 pkt

Szymon Kierszniowski (sziszi) - 17 pkt

Tomasz Rogaczewski (tieroo) - 16 pkt

Jacek Michna (szop007) - 15 pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbliża się podsumowanie rankingu na Tytuł Domowej/ Domowego Piwowarki/ Piwowara Roku 2011 przyznawanego przez Bractwo Piwne.

 

Do tej pory odbyło się już 9 konkursów:

 

1) 2 Konkursu o Puchar Piwo.org

2) I Śląski Konkurs Piw Domowych

3) VI Konkursu Piw Domowych, Wrocław 2011

4) II Częstochowski Konkurs Piw Domowych (Komisja Branżowa)

5) II Częstochowski Konkurs Piw Domowych (Komisja Konsumencka)

6) Konkurs Piw Domowych, Żywiec 2011

7) V Grodziski Konkurs Piw Domowych - Prawie jak Grodzisz

8) V Pomorski Konkurs Piw Domowych im. Sławomira Pahlke

9) I Bracki Konkurs Piw Domowych

 

Najwięcej punktów zgromadzili jak na razie :

 

Jan Szała (dżony)- 19 pkt

Krzysztof Kula (kuli) - 18 pkt

Czesław Dziełak (Dagome) - 17 pkt

Szymon Kierszniowski (sziszi) - 17 pkt

Tomasz Rogaczewski (tieroo) - 16 pkt

Jacek Michna (szop007) - 15 pkt

No to ja wypadam z rywalizacji :)

Na to wygląda że na jeden z konkursów piwa nie wysyłam piwa, a w kolejnych 2 będę sędziował.

Z przyjemnością będę kibicował tej rywalizacji. Niech wygra lepszy :beer: Powodzenia. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po poznańskim konkursie sytuacja punktowa jest taka że teoretycznie szanse na Tytuł Domowego Piwowara roku 2011 ma aż dziewięć osób.

Mnie to bardzo cieszy bo pokazuje moim zdaniem jak dobrych mamy polskich piwowarów domowych ale chyba jeszcze bardziej cieszy to że jest z czyich doświadczeń i wiedzy czerpać np. zaczynając przygodę z piwowarstwem :beer:

 

Na dzisiaj sprawa ma się tak:

 

Dziełak Czesław (Dagome) 22 pkt

Kierszniowski Szymon (sziszi) 21 pkt

Kula Krzysztof (kuli) 20 pkt

Rogaczewski Tomasz (tieroo) 19 pkt

Szała Jan (dżony) 19 pkt

Wypych Piotr (coder) 19 pkt

Michna Jacek (szop007) 15 pkt

Kołodziejczyk Marcin (kolomar) 13 pkt

Wróbel Adam (pieron) 13 pkt

 

Przed nami został jeszcze I Mikołajkowy konkurs piw domowych i tam wszystko się rozstrzygnie. Powodzenia :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj sprawa ma się tak:

 

Dziełak Czesław (Dagome) 22 pkt

Kierszniowski Szymon (sziszi) 21 pkt

Kula Krzysztof (kuli) 20 pkt

Rogaczewski Tomasz (tieroo) 19 pkt

Szała Jan (dżony) 19 pkt

Wypych Piotr (coder) 19 pkt

Michna Jacek (szop007) 15 pkt

Kołodziejczyk Marcin (kolomar) 13 pkt

Wróbel Adam (pieron) 13 pkt

 

Przed nami został jeszcze I Mikołajkowy konkurs piw domowych i tam wszystko się rozstrzygnie. Powodzenia :beer::)

Nie zdradzę żadnej tajemnicy jak napisze że Tylko nieliczni z wymienionych tutaj nie przysłali piwa !!! Walka jak widzę będzie do ostatniej kropelki :)

Powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.