Skocz do zawartości

Tytuł Domowego Piwowara Roku


pioturek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym zrobił znak zapytania bardziej... Grodzisku niż przy Poznaniu' date=' ponieważ tam ocenia w miarę profesionalne jury, takie jest moje zdanie[/quote']

uważasz w w Grodzisku jest mało profesjonalne jury ??

Oczywiście że w Grodzisku jury jest nie profesjonalne. To że ktoś tam kiedyś pracował w byłym browarze nie znaczy że zna się na piwie tam wytwarzanym.Znam kilka osób bardziej kompetentnych i pracujących na stanowiskach bardziej odpowiedzialnych i bardziej związanych z samą produkcją niż nasze jury, oczywiście nic nie ujmując sympatycznym członkom w/w których bardzo lubię :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeden Sensor

Dwaj Sensorzy a nie Sensorycy

Wielu Sensorów...

Nie załapałeś.

Sensor to nick Piwoznawcy na browar.biz. :)

Aha, ok

ale mam wrażenie,że Saks ma na myśli jednak odmianę słowa sensor czy tak???

Bo jeżeli dobrze rozumiem Twoje posty to jesteś w błędzie, adeptem sztuki degustacji,sensoryki jest sensor a wielu adeptów to sensorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden Sensor

Dwaj Sensorzy a nie Sensorycy

Wielu Sensorów...

Nie załapałeś.

Sensor to nick Piwoznawcy na browar.biz. :)

Aha' date=' ok

ale mam wrażenie,że Saks ma na myśli jednak odmianę słowa sensor czy tak???

Bo jeżeli dobrze rozumiem Twoje posty to jesteś w błędzie, adeptem sztuki degustacji,sensoryki jest sensor a wielu adeptów to sensorzy.[/quote']

A ja uważam, że sensor to inaczej czujnik, a osoba zajmująca się sensoryczną oceną to sensoryk. Oczywiście jest to wyraz nowy w języku polskim. Ale IMO wydaje mi się całkiem sensowne odróżnienie osoby od rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli, że w komisjach sędziowskich powinni zasiadać sensorycy. Osoby które oprócz wyczucia danej cechy w piwie potrafią ją przypisać danym zabiegom technologicznym lub użytym surowcom, czyli posiadający wiedzę o której traktuje nauka sensoryka.

 

Polecam lekturę poniższego linku:

http://pl.beeropedia.org/wiki/entry/degustacja+piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli, że w komisjach sędziowskich powinni zasiadać sensorycy. Osoby które oprócz wyczucia danej cechy w piwie potrafią ją przypisać danym zabiegom technologicznym lub użytym surowcom, czyli posiadający wiedzę o której traktuje nauka sensoryka.

 

Polecam lekturę poniższego linku:

http://pl.beeropedia.org/wiki/entry/degustacja+piwa

Tak się składa,że wiem czym zajmuje się sensoryka piwa, jestem po 2 kursach u Piwoznawcy, a z racji miejsca pracy mam sporo do czynienia z degustacją... :rolleyes:

 

W moich postach dyskutuję z Wami nt. samej odmiany słowa sensoryka... a nie czym jest sensoryka albo kim jest sensor, czy też sensorzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że w Grodzisku jury jest nie profesjonalne. To że ktoś tam kiedyś pracował w byłym browarze nie znaczy że zna się na piwie tam wytwarzanym.Znam kilka osób bardziej kompetentnych i pracujących na stanowiskach bardziej odpowiedzialnych i bardziej związanych z samą produkcją niż nasze jury, oczywiście nic nie ujmując sympatycznym członkom w/w których bardzo lubię :beer::)

A tu się z kolegą nie zgadzam , jeśli mieli by oceniać np piwa angielskie można im zarzucić niewiedzę ( a może nie :rolleyes: ) Ale jeśli Piwo Grodziskie to jestem pewien że przez te kilka (kilkanaście ) lat pracy w Browarze Grodziskim maja odpowiednie kwalifikacje aby oceniać te piwa . Może nie wszyscy pracowali na "odpowiedzialnych" stanowiskach ale wszyscy są pasjonatami tego piwa i żywą encyklopedią wiadomości o tym piwie .

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że w Grodzisku jury jest nie profesjonalne. To że ktoś tam kiedyś pracował w byłym browarze nie znaczy że zna się na piwie tam wytwarzanym.Znam kilka osób bardziej kompetentnych i pracujących na stanowiskach bardziej odpowiedzialnych i bardziej związanych z samą produkcją niż nasze jury' date=' oczywiście nic nie ujmując sympatycznym członkom w/w których bardzo lubię :) :)[/quote']

A tu się z kolegą nie zgadzam , jeśli mieli by oceniać np piwa angielskie można im zarzucić niewiedzę ( a może nie :rolleyes: ) Ale jeśli Piwo Grodziskie to jestem pewien że przez te kilka (kilkanaście ) lat pracy w Browarze Grodziskim maja odpowiednie kwalifikacje aby oceniać te piwa . Może nie wszyscy pracowali na "odpowiedzialnych" stanowiskach ale wszyscy są pasjonatami tego piwa i żywą encyklopedią wiadomości o tym piwie .

Mówisz że jak się przez tyle lat opili Grodzisza to się znają ? :) Niestety mam na ten temat inne zdanie. Ja też piję dużo piwa ale za znawcę się nie uważam ;) Nie ma co gadać na ten temat bo odchodzimy od głównej dyskusji, przy piwku i live wymienimy spostrzeżenia ;):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jeżeli jesteście ciekawi to jutro przed południe postaram się podać 5 pierwszych miejsc w klasyfikacji Domowy Piwowar Roku.

 

.

jesteśmy ciekawi :tort:

Grzęda Bartosz - flood - 11

Turek Piotr - pioturek - 9

Domagalski Jacek - jacer - 9

Chrapek Dorota - dori - 9

Pawlik Robert - ro_y - 9

Edytowane przez arzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteście ciekawi to jutro przed południe postaram się podać 5 pierwszych miejsc w klasyfikacji Domowy Piwowar Roku.

 

.

jesteśmy ciekawi :tort:

Grzęda Bartosz - flood - 11

Turek Piotr - piotirek - 9

Domagalski Jacek - jacer - 9

Chrapek Dorota - dori - 9

Pawlik Robert - ro_y - 9

Po Żywcu wyniki prawie znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Pierwsza piątka:

Chrapek Dorota

Dziełak Czesław

Grzęda Bartosz

Smyk Andrzej

Szweda Waldemar

 

Rywalizacja jest dość zacięta :) każdy jeszcze może być na pierwszym miejscu.

No każdy to chyba nie. :) No chyba, że masz na myśli każdego z tej 5-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza piątka:

Chrapek Dorota

Dziełak Czesław

Grzęda Bartosz

Smyk Andrzej

Szweda Waldemar

Czy kolejność w pierwszej piątce jest podana alfabetycznie, czy tylko tak wyszło? :)

 

Jeszcze 8 kategorii w 3 konkursach, więc wszystko jest możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 8 kategorii w 3 konkursach, więc wszystko jest możliwe :)

To ja nie wiedziałem, że Wy tak na wyścigi. Dojdzie jeszcze do tego, że niektórzy będą warzyć tylko pod kątem konkursów. :)

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 8 kategorii w 3 konkursach' date=' więc wszystko jest możliwe :)[/quote']

To ja nie wiedziałem, że Wy tak na wyścigi. Dojdzie jeszcze do tego, że niektórzy będą warzyć tylko pod kontem konkursów. :)

Kątem. :/

Już tak jest, że rozkład stylów na konkursach determinuje harmonogramy warzenia niektórych piwowarów.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.