Skocz do zawartości

Witam z Sosnowca


zapparena

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro moja pierwszw warka już buzuje, to znaczy, że to czas najwyższy się przedstawić.

Pomijając inne pomniejsze powody, to powiem, że zostałem piwowarem przede wszystkim z ciekawości. Uświadomiłem sobie niedawno, że większość piw które wypiłem w życiu wypiłem prosto z puszki nie zastanawiając się nawet co tak na prawdę trzymam w ręku. Postanowiłem to zmienić i dowiedzieć się czegoś o piwie w sposób empiryczny. Teraz moja konsumpcja piwa zmieniła się z ilościowej na jakościową.

Podoba mi się to!! :)

 

Pozdrawiam koleżanki i kolegów piwowarów!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc było to tak...

Najpierw się mentalnie przymierzałem, czytałem fora i takie tam chyba przez 2 m-ce... W drugim kroku kupiłem z kolegą na spółkę gotowego chmielonego kita, on miał stary baniak na wino na strychu, nalaliśmy ciepłej wody i poszło. No ale to jakoś nijak satysfakcji mi nie dało :(

Nieśmiało więc zakupiłem małą ilość słodu trochę przypadkowego i uważyłem nanowarkę o pojemności 2l!! ;) Udało się choć w procesie gotowania ubyło ponad połowa płynu. :)

Nie mniej ośmieliło mnie to na tyle, że zakupiłem z kolegą na spółkę sprzęt poważniejszy http://www.piwo.org/forum/p47716-Wczoraj-23-00-19.html#p47716

i inne konieczne gadżety, do tego zestaw surowców PALE ALE 12 BLG i właśnie jest na burzliwej.

Powoli robię sobie plany na kolejne warki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.