Skocz do zawartości

Czy blg może być zawyżone?


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas zacierania zbyt podniosłem temepraturę w związku z czym nie mogłem otrzymać negatywnej próby jodowej. Jak dobrze rozumiem nie pozbyłem się całej skrobii tak? Minęły ponad dwa tygodnie od rozpoczęcia fermentacji burzliwej (pils) i sprawdziłem blg- wyszło 9. Zastanawiam się czy ta obecność skrobi może zawyżać pomiar? Czy może na tym etapie to już bez znaczenia i pomiar jest właściwy? Czy wie ktoś przy jakim blg przestawić na cichą i przy jakim w butelki?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, uszyniak13 napisał:

Podczas zacierania zbyt podniosłem temepraturę w związku z czym nie mogłem otrzymać negatywnej próby jodowej. Jak dobrze rozumiem nie pozbyłem się całej skrobii tak? Minęły ponad dwa tygodnie od rozpoczęcia fermentacji burzliwej (pils) i sprawdziłem blg- wyszło 9. Zastanawiam się czy ta obecność skrobi może zawyżać pomiar?

Zadam Ci pytanie pomocnicze, czym jest skrobia?

11 godzin temu, uszyniak13 napisał:

 Czy wie ktoś przy jakim blg przestawić na cichą i przy jakim w butelki?

Przy blg koncowym. Nikt normalny nie odpowie Ci na to pytanie podajac liczby. 

Skonczy sie fermentacja to mozesz rozlewac. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz napisać trochę więcej info, żeby cokolwiek Ci pomóc. O zacieraniu (jakie zmiany temperatury? o ile za wysoko?), o fermentacji (kiedy ruszyła?; 2 tygodnie to bardzo długo, nawet jeśli to lager to po tym czasie blg powinno być znacznie niższe..., co - w dodatku - zależy od drożdży i sposobu ich zadania). No i najważniejsze - jakie było BLG brzeczki nastawnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, inż ferment napisał:

Musisz napisać trochę więcej info, żeby cokolwiek Ci pomóc. O zacieraniu (jakie zmiany temperatury? o ile za wysoko?), o fermentacji (kiedy ruszyła?; 2 tygodnie to bardzo długo, nawet jeśli to lager to po tym czasie blg powinno być znacznie niższe..., co - w dodatku - zależy od drożdży i sposobu ich zadania). No i najważniejsze - jakie było BLG brzeczki nastawnej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @uszyniak13 możesz nam wyjaśnić po co zakładasz dwa osobne tematy dotyczące tej samej warki, tego samego procesu i problemów z tym związanych? Mogłeś zadać to samo pytanie w twoim poprzednio założonym wątku, który zalinkował tutaj @Gawron. Nie martw się, na wszystkie nurtujące Cię pytania otrzymałbyś odpowiedź. Co więcej, o ile dobrze pamiętam, zaczęliśmy w tamtym temacie rozważać twój problem przegrzanego zacieru i pozytywnej próby jodowej, ale mimo to zakładasz nowy bezsensownie zaśmiecając "Piaskownicę...", zamiast kontynuować poprzedni. Czyżby pomoc uzyskana ze strony kolegów z forum w tym poprzednim wątku nie była dla Ciebie satysfakcjonująca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piwosz86 napisał:

Kolego @uszyniak13 możesz nam wyjaśnić po co zakładasz dwa osobne tematy dotyczące tej samej warki, tego samego procesu i problemów z tym związanych? Mogłeś zadać to samo pytanie w twoim poprzednio założonym wątku, który zalinkował tutaj @Gawron. Nie martw się, na wszystkie nurtujące Cię pytania otrzymałbyś odpowiedź. Co więcej, o ile dobrze pamiętam, zaczęliśmy w tamtym temacie rozważać twój problem przegrzanego zacieru i pozytywnej próby jodowej, ale mimo to zakładasz nowy bezsensownie zaśmiecając "Piaskownicę...", zamiast kontynuować poprzedni. Czyżby pomoc uzyskana ze strony kolegów z forum w tym poprzednim wątku nie była dla Ciebie satysfakcjonująca?

Człowiek najpierw zrobi, później pomyśli. Faktycznie może bezsensownie zaśmieciłem forum- przepraszam za to. Jest opcja usunięcia tematu czy musi to zrobić moderator?
Pomoc w poprzednim wątku była bardzo przydatna i jestem za nią niezmiernie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.