Skocz do zawartości

Budowa HERMSA 100L


anatom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

borykam się od jakiegoś czasu z myślami na temat hermsa. Chciałem to zlecić/kupić ale jednak zdecydowałem że sam podejmę się wykonania. Co prawda moje dotychczasowe projekty piwowarskie nie są spektakularne (zrobiłem pudła styropianowe do fermentacji, mieszadło magnetyczne i jakieś tam sraczwężyki) więc taki herms to jak wylot na księżyc ale powinno się udać (sterowanie do tego to już wylot na marsa :) )

 

Zakładam temat ponieważ są ludzie na forum którzy mają bardzo duże doświadczenie z budowy/użytkowania tego systemu więc liczę na ich cenne rady. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i cenne rady. 

 

System będzie złożony z 3 garów po 100L. Chcę mieć wybicie 50-70L. A ponieważ lubię wysoki ekstrakt 25-30 Blg to trochę zapasu się przyda. 

 

W garach będą przyspawane mufy - porty (spawanie będzie wykonane w firmie która ma doświadczenie w spawaniu elementów wykorzystywanych w branży spożywczej).

Zawory 1/2'' trzyczęściowe.

Węże na szybkozłączki

Grzałki 5,5 kW na Tri-clampy

 

Pozamawiałem już trochę dupereli na ali więc zanim przyślą to do tego czasu muszę ogarnąć garnki, wężownicę, fałszywe dno i spawanie mufek. I tutaj szereg pytań do doświadczonych kolegów.

 

1. Jaka grubość fałszywego dna dla gara 100L?

2. Jak długa wężownica, 15m czy więcej?

3. Jaką grubość powinny mieć ścianki w garnkach? Dostępne są 0,8 1 i 1,2mm. Czy grubość ma duże znaczenie w użytkowaniu, stracie ciepła itd. Na pewno ma znaczenie przy spawaniu

4. Jaki wymiar stołu do tego będzie potrzebny, mam ograniczone miejsce i trochę się tego boję. 

5. Chłodnica - przeciwbieżna czy płytkowy wymiennik ciepła? Wymiennik podobno może się zapychać przez chmieliny ale nie mam doświadczenia bo jadę na zanurzeniowej w garnku emaliowanym :) 

 

Na razie tyle. 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.