Skocz do zawartości

JAK - nieLipiński Browar Domowy


Rekomendowane odpowiedzi

Warka 92 Tripel: Kacper, Melchior i Baltazar

Dziś trzeci dzień fermentacji. Postanowiłem dodać litr brzeczki odzyskanej z osadu i 1kg cukru. Przez ściankę fermentora widać było, że piana raczej jest już niska. Gdy zdjąłem wieko okazało się, że po pianie nie ma śladu :roll: . Zmierzyłem współczynnik załamania światła i wyszło około 8°Brix. Wstawiłem do programu i wyszło, że odpowiada to 2,6°Blg! Drożdże przeżarły ekstrakt w 3 dni w temperaturze otoczenia 19+/-1°C. W sobotę chyba uwarzę dubbla, mam jeszcze 200ml gęstwy.

Do odzyskanej brzeczki dodałem 1,5l wody i cukier. Zagotowałem, schłodziłem i dodałem do brzeczki. Po godzinie znów pojawiła się piana.

Edytowane przez JacekKocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 92 Tripel: Kacper, Melchior i Baltazar

Wczoraj przelana na cichą. Fermentacja praktycznie zakończona. Areometr wykazał ekstrakt pozorny 2°Blg, refraktometr ok 8,5°Bx. Kalkulator wyliczył poprawną gęstość brzeczki nastawnej około 18,5°Blg. Piwo jeszcze bardzo mętne. Może zniosę za parę dni do piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 91: Pils niemiecki v.4

Przelałem na cichą. Właściwie niepotrzebnie bo jest już idealnie klarowne. Ekstrakt pozorny około 3°Blg przy 10°C. Smak bardzo dobry. W 34/70 jak zwykle odwaliły doskonałą robotę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 90: Monachijskie ciemne v.4

Wydawało mi się, że po miesiącu fermentacji nie będzie potrzeby przelewania na cichą więc przygotowałem sprzęt do butelkowania/kegowania. Piwo jest doferemnetowane (2°Blg) jednak dosyć mętne. Trudno, 19l trafiło do KEGa a reszta (ok. 6l) do butelek z 0,35l rezerwy (zagęszczonej do 15,3°Bx). Gęstwa zymków zebrana. Smak bardzo ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warka 93: dubbel

Pierwsza przymiarka do dubbla. Zasyp dość prosty. Karmel zrobiony samodzielnie. Planowany ekstrakt początkowy ok. 16°Blg, goryczka 20 IBU, kolor 31EBC (wg BeerSmith).

 

Zasyp:

  • słód pilzneński Litovel - 4kg
  • słód monachijski Litovel - 1kg
  • słód Special B - 0,4kg
  • karmel średnio ciemny (ok. 135°C z DAP) z 0,25kg cukru

Zacieranie

  • 51°C - 15' (17l wody i 5ml kwasu mlekowego 80%)
  • 62°C - 40'
  • 72°C - 35'
  • 77°C - 15'

Gotowanie (ok. 80', początek na małym ogniu bo obiad)/Chmielenie

  • w 20' - 18g Chinook: 9,7% ak.
  • w 65' - 7g Citry 10,7%ak. i 3g Amarillo 9%ak. oraz 5g mchu irlandzkiego

Brzeczka ma ekstrakt 16,2°Bx. Mam zamiar zadać gęstwą Belgian Abbey 1214. Gęstwa ma ponad miesiąc i jest jej mocno ubitej około 150ml, smak i wygląd OK, zapach nie do końca czysty. Zalałem ją brzeczką około 10°Blg. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 94: Monachijskie jasne

Po raz pierwszy w moim browarze jasne z Monachium. Planowany ekstrakt początkowy 11,8°Blg, kolor 6,2EBC, goryczka 20IBU.

Zasyp

  • słód pilzneński Litovel - 4kg
  • słód CaraPils Weyermann - 0,5kg

 

Zacieranie

  • 51°C - 15'
  • 62°C - 30'
  • 72°C - 35'
  • 76-78°C - 15'

 

Gotowania 70'/Chmielenie

  • w 10' - 25g Tradition 2010, 4,8%ak.
  • w 40' - 20g Tradition 2010, 4,8%ak.
  • w 55' - 5g mchu irlandzkiego
  • w 70' - 20g Tradition 2010, 4,8%ak.

 

Wyszło 24l. Ekstrakt trochę za wysoki, bo 12,75°Bx, chyba rozcieńczę jutro przy zadaniu drożdży. Teraz piwo zniosłem do piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 92 Tripel: Kacper, Melchior i Baltazar

Wczoraj wieczorem zabutelkowałem z 1,2l rezerwy. Ekstrakt końcowy: 1,8°Blg (mniej więcej, w każdym razie poniżej 2) i 8,75°Bx co daje 9,6%alkoholu i obliczony ekstrakt nastawny 19,2°Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warka 93: dubbel

W niedzielę przelałem na cichą. Właściwie to mogłem dużo wcześniej bo piana opadła po 5 dniach. Niesamowicie szybkie sa te Belgian Abbey. Ekstrakt pozorny około 3°Blg (8°Bx).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Warka 91: Pils niemiecki v.4

W końcu znalazłem chwilkę by zabutelkować/kegować. Oprócz Corneliusa zapełniłem butelki z dodatkiem 350ml rezerwy 13,2°Bx. Do butelek trafiło 5litrów piwa.Ekstraktu nie chciało mi się mierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warka 95: Tmave v.2

Miał być schwarzbier ale kupiłem Żatecki więc będzie tmave. Raczej wytrawne i zdecydowanie nachmielone na smak i aromat.

Planowany kolor 45 EBC, goryczka 22 IBU.

 

Zasyp

  • słód pilzneński Litovel - 3,2kg
  • słód monachijski Litovel - 1kg
  • barwiący Strzegom - 0,1kg
  • Carafa III - 0,1kg

 

Zacieranie

  • zatarcie na 50°C - 15'
  • 62°C - 45'
  • 72°C - 30'
  • 77°C - 10'

 

Gotowanie 70'/chmielenie

  • w 10' - 25g Sybilla 2010 - 6,7%ak.
  • w 40' - 30g Żateckiego 2011 - 2,7%ak.
  • w 70' - 30g Żateckiego 2011 - 2,7%ak.

Brzeczka nastawna ma prawie 12°Blg. Fermentor zniosłem do piwnicy. Jutro zadam drożdże, gęstwę z monachijskiego jasnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka 93: dubbel

 

Dziś zabutelkowałem. Dodałem ok. 0,9l rezerwy dubbla i 0,33l świeżej rezerwy tmavego. Planowane nagazowanie 2,4v/v. Smak bardzo dobry. Końcowy ekstrakt pozorny ok. 2°Blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warka 96: Desitka v.2

W piwnicy jeszcze 11°C więc na zakończenie sezonu zapas czegoś lekkiego na lato. Zapas czyli większa ilość, bo postanowiłem uwarzyć ponad 40l. Ponieważ dysponuje standardowym garem 29l trzeba było warzyć a'la HGB a po uwarzeniu rozcieńczyć. Zasyp klasyczny, pils oraz carapils. Przy chmieleniu uwzględniłem zmniejszona utylizacje a-kwasów w zatężonej brzeczce.

Zasyp:

  • pilzneński Litovel: 5,4kg
  • Carapils Steinbach: 1kg

Zacieranie

  • 50°C - 15'
  • 61°C - 30'
  • 71°C - 40'
  • 77°C - 10'

Gotowanie 70'/Chmielenie

  • w 10' - Iunga 2010 8%ak - 45g
  • w 40' - Saaz 2011 - 3%ak - 50g
  • w 70' - Saaz 2011 - 3%ak - 50g

Przełom wzorcowy. Wyszło ok. 25l o ekstrakcie 16,5°Blg. Rozlałem do 2 fermentorów i uzupełniłem wodą z kranu do 20l (pierwszy 6l RO, drugi tylko kran). Zaniosłem do piwnicy (wczoraj wieczorem) a dziś rano zadałem gęstwą 34/70.

Wygląda na to, że ta warka zakończy się sezon. Dalsze warzenie stoi pod znakiem zapytania bo zmieniamy miejsce zamieszkania na bardziej przyjazne dla ludzi jednak mniej dla warzenia.

Edytowane przez JacekKocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze warzenie stoi pod znakiem zapytania bo zmieniamy miejsce zamieszkania na bardziej przyjazne dla ludzi jednak mniej dla warzenia.

 

Jacku, to straszne co piszesz. :o Jak można nie warzyć? I to w dodatku na 5 warek przed setką. :D

Ja też warzę w bloku i to na płycie elektrycznej, bez gazu i sobie jakoś radzę. Tak więc nie poddawaj się! :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. Bloki też są różne. Niestety tak fajnej piwniczki jak teraz to nie uświadczy się w żadnym... Ehh, wyrwać ten dom i posadzić w innym miejscu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.