Skocz do zawartości

Problem z fermentacja


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z fermentacja mojego milk stoutu. Po 8 dniach piwo z 11blg zeszło do 6 i od trzech dni nie pracuje. Drożdże to uwodnione Gozdawa Pure Ale. Temperatura fermentacji to około 15 stopni. Teraz pytanie czy takie piwo można przelać na cichą i dodać kawę czy lepiej uwodnić jeszcze jedną paczkę sucharów i pozwolić odfermentowac to piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BrowarPAPI napisał:

Cześć, mam problem z fermentacja mojego milk stoutu. Po 8 dniach piwo z 11blg zeszło do 6 i od trzech dni nie pracuje. Drożdże to uwodnione Gozdawa Pure Ale. Temperatura fermentacji to około 15 stopni. Teraz pytanie czy takie piwo można przelać na cichą i dodać kawę czy lepiej uwodnić jeszcze jedną paczkę sucharów i pozwolić odfermentowac to piwo.

Laktozę odliczyłeś? Jak nie zbierasz gęstwy to nie musisz przelewać. Podnieś temperaturę. Powinny jeszcze dojeść.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odliczałem laktozy, dałem 500g na 25l. Piwo było dwa dni w temperaturze 22 stopni i to nie pomogło. Boję się estrów od wysokiej temperatury. Jest sens zadać nowe drożdże i zostawić w obecnej temperaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BrowarPAPI napisał:

Boję się estrów od wysokiej temperatury.

Jak jakieś powstały, to w pierwszej fazie fermentacji, także te 22 już nie zaszkodzi mocno samemu profilowi piwa, bo większoś cukrów jest już przejedzona. 

20 minut temu, BrowarPAPI napisał:

Piwo było dwa dni w temperaturze 22 stopni i to nie pomogło.

W dwa dni, to mogło się jeszcze nie ogrzać do tych 22, zwłaszcza, że w podnoszeniu tempereturu już drożdże nie pomagają.

20 minut temu, BrowarPAPI napisał:

Jest sens zadać nowe drożdże i zostawić w obecnej temperaturze?

Jak dla mnie nie. Ja bym zostawił na tydzień w 22 stopniach i tyle. Powinny dojeść.

Dawałeś jakieś surowce niesłodowane? Karmele i palone w dużej ilości też mogą zmniejszyć fermentowalność. Jak zacierałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BrowarPAPI napisał:

Zacieranie około 90 minut w temperaturze około 68 stopni i wygrzew 5 minut do 76 stopni.

4kg pale ale

0,5kg jęczmienia palonego

0,25kg czekoladowego.

 

To na słodko, więc nie licz, że zejdzie bardzo nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.