Skocz do zawartości

Milk Stout - Problemy i błędy początkującego


Matias

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zrobiłem Milk Stout. obecnie jeszcze siedzi w wiadrze ale chyba skończyła się już fermentacja.
Z tym właśnie mam problem. Początkowe BLG wynosiło 12 (z laktozą) końcowe teraz wynosi aż 7.
 

Zasyp jaki użyłem:

Słód Pale Ale - 2,4 kg
Słód Monachijski typ I - 0,5 kg
Słód Karmelowy 150 - 0,3 kg

Słód Czekoladowy Jasny  - 0,3 kg

Jęczmień Prażony  - 0,3 kg

Płatki Owsiane - 0,3 kg
Płatki Jęczmienne - 0,3 kg

Laktoza - 0,7 kg
Chmiel Magnum - 20g
Chmiel Hallertauer Tradition - 20g
Drożdże - US-05

Błąd jaki popełniłem to wysładzałem chłodną wodą prosto z butelek zamiast gorącej. 
Nie wiem co dalej  robić? Czekać i butelkować ? Dosypać cukru zadać drożdży? ile w ogóle alkoholu będzie ?
Laktoza wszystko psuje i nie umiem  tego wyliczyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile miałaś brzeczki nastawnej? 20l? Jeśli  tak to laktoza podbija Ci około 3.5 blg.  Jak ją odejmiesz od 7 to po fermentacji masz 3.5 blg a to już realna wartość.  Jako ogólną zasadę przyjmujemy, że jak blg nie spada w ciągu 3 dni to fermentacja się skończyła.  Więc poczekaj i za 3 dni sprawdz czy nie spada.

 

To, że wysladzales zimną wodą dalo ci bardzo niską wydajność więc i będzie malo alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było około 20L, 7blg jest już od tygodnia więc zakładam że się fermentacja skończyła. Dodatkowo zrobiłem szybki test fermentacji i nadal pozostało 7blg. Rozumiem że już nie ma co dosypywać cukru i glukozy. Zastawie jak jest i za tydzień zabutelkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Matias napisał:

By zwiększyć ilość alkoholu skoro ma być to słabe piwo 

Ilosc alkoholu to nie wyznacznik piwa.  Piwo mimo że będzie miało mniej alkoholu będzie do wypicia więc glowa do góry. Wyciągnij wnioski i warz kolelejne warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.