Skocz do zawartości

Pszeniczne - jakie ekstrakty


wra1th

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio w jednym sklepie jest promocja na zestaw pszeniczny z ekstraktów.

Zestaw ten zawiera:

1x ekstrakt jasny niechmielony 1,7kg

1x ekstrakt pszeniczny niechmielony 1,7kg

producent nie jest podany ale zakładam że na 90% jest to bruntal.

Mianowicie chodzi mi o skład tych ekstraktów, jasny to 100% pilzneńskiego a pszeniczny 40% pilzneńskiego i 60% pszenicy.

 

Tak więc po zmiksowaniu wszystkiego pszenica będzie stanowiła ledwo 1/4 całości, pytanie moje brzmi czy to nie za mało i czy z takiego zestawu ma prawo powstać w miarę dobre piwo pszeniczne?

 

Warzyłem już kiedyś pszeniczne z ekstraktów, przy czym wtedy używałem tylko ekstraktu pszenicznego i piwo w smaku wyszło ok, było zbyt klarowne jak na pszenicę ale to jakoś przeżyje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Może być mało. Ja do pszenicy zawsze biorę 2x ekstrakt pszeniczny Bruntala.

Z drugiej strony ktoś na forum wypowiadał się, że nawet przy 100% 'zasypu' jęczmiennego, stosując drożdże dedykowane do pszeniczniaków, wyprodukował piwo w smaku bardziej przypominające piwo pszeniczne... Tak czy siak ja bym się nie zdecydował i kupił 2x ekstrakt pszeniczny (przy założeniu 60/40 pszenicy do jęczmienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kiedyś pszeniczniaka z dwóch puszek ekstraktu pszenicznego WES. Drożdże Mauribrew Weiss. Wyszło ok, oczywiście na tyle na ile moze byc Ok na sucharach.
Zamawiając puszki zastanawiałem się nad konfiguracją: czy pszenica+jasny czy dwie pszenice. Byłem zadowolony z wyboru.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się wydawało że mało tej pszenicy :/

Ale wymyśliłem coś innego, generalnie ten zestaw z drożdżami i chmielem wychodzi taniej niż 2 opakowania ekstraktu osobno, więc zrobię 10l pszenicznego a z jasnego 10l innego piwka :D chmiel i drożdże jakieś w lodówce się znajdą.

 

Chyba że ktoś robił podobne piwko z ekstraktów to chętnie poczytam co z tego wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.