Skocz do zawartości

WYEAST 2124 BOHEMIAN LAGER użyte do Ale.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z fermentowania tym szczepem piw górnej fermentacji?

Robi się ciepło i zamierzam zużyć gestwę do  jakiegoś piwa górnej fermentacji....

Wg producenta może być ono stosowane do Ales typu Biere-De-Garde oraz California Common.

Te style nie bardzo mi leżą ale jak trzeba będzie to uwarzę i to:). Szkoda mi wyrzucać gęstwę.

 

Czy ktoś z Was stosował je do jeszcze innych piw?

Dały radę?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze: sąsiad! Zima wraca, zacieraj co tam chcesz, fermentuj tak nisko jak możesz.

Drugie: to, że te dwa style wskazane są przez producenta wynika imho z tego, że są one z definicji czyste - estry i fenole z drożdży nie grają w nich w ogóle.

Trzy: jeśli musisz, zadaj może pytanie w wątku, poświęconym temu szczepowi: https://www.piwo.org/forums/topic/1386-wyeast-2124-bohemian-lager/?tab=comments#comment-20634

Cztery: mnie uczono, że używanie capslocka to jest krzyk. Nie krzycz co tytuł postu, proszę.

 

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, zasada napisał:

Pierwsze: sąsiad! Zima wraca, zacieraj co tam chcesz, fermentuj tak nisko jak możesz.

Drugie: to, że te dwa style wskazane są przez producenta wynika imho z tego, że są one z definicji czyste - estry i fenole z drożdży nie grają w nich w ogóle.

Trzy: jeśli musisz, zadaj może pytanie w wątku, poświęconym temu szczepowi: https://www.piwo.org/forums/topic/1386-wyeast-2124-bohemian-lager/?tab=comments#comment-20634

Cztery: mnie uczono, że używanie capslocka to jest krzyk. Nie krzycz co tytuł postu, proszę.

 

A racja sąsiad ;)

caps wciskam tylko jak używam nazw własnych produktów.... tak mi się przynajmniej wydaje...

Na zimę licze ale mam wrażenie ze się przelicze ;(

dzieki. Podpytam w innym wątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgram_pict.php?ntype=2n%26row=132%26col=75%26lang=pl&key=2a1c0f0dabf4d89a06916a39cb84b5a8258e625b11bae0e68ffbe8dee3eea4e7
 
 

Przpominalo mi to ze na meteo dawno nie zaglądałem ;)
A sprawdzała się zawsze idealnie. Oby było i tym razem podobnie. W sobotę chce coldcrash robić.... to by mi ułatwiło ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


http://www.pogodynka.pl/polska/16dni/poznan_poznan
u mnie kończy fermentacje koźlak na drugim pokoleniu w34/70 i też szkoda mi gęstwy

No własnie a ja tu mam dopiero pierwszą Warkę na tych wyeastach! Tym bardziej szkoda ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.