Skocz do zawartości

Sterownik zacierania


Fabian Bielinski

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Fabian Bielinski napisał:

Zam....fajna sprawa ale cena hmmm..będę budował raczej coś taniego więc taki sterownik raczej będzie za drogi. Ten z linka spoko jest ceną ok tylko wysyłka pewnie drogą by była hmmmm a może coś DIY?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Nic z gotowców taniej o takiej funkcjonalności nie znajdziesz. Kilka dodatkowych elementów i można podłączyć nawet grzałkę o znacznie większej mocy.

 

EDIT:

Oczywiście chodziło mi o GFv2.

DIY:

- możesz pokusić się zbudować CBPi,

- a jak ma być bardzo tanio to najprostszy PID (rex-c100) i kilka dodatkowych elementów.

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PiwoLab napisał:

Nic z gotowców taniej o takiej funkcjonalności nie znajdziesz. Kilka dodatkowych elementów i można podłączyć nawet grzałkę o znacznie większej mocy.

 

EDIT:

Oczywiście chodziło mi o GFv2.

DIY:

- możesz pokusić się zbudować CBPi,

- a jak ma być bardzo tanio to najprostszy PID (rex-c100) i kilka dodatkowych elementów.

Jeśli mogę dopytać. Mam Pamela , ale jest że tak powiem "irytujący", chciałbym przejść na zwykłego PIDa . Pytanie czy taki rex-c100 jest wystarczający , czy warto dopłacić kilka dolców do innego droższego. Chodzi mi głównie o trzymanie temp.(dokładność) w kadzi zaciernej.Jeśli tak to jakiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej pójdę w DIY czyli Rex albo coś podobnego system który buduje mam być stosunkowo tani, kolejny pewnie będzie bardziej zaawansowany ....co do PID generalnie wiem co u jak ale czy znacie zabaweczki do sterowania mocą grzałki? Coś co można zamontować do skrzyni razem z rex? Moja grzałka będzie miała mas 2.5 kw...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jaedge napisał:

Jeśli mogę dopytać. Mam Pamela , ale jest że tak powiem "irytujący", chciałbym przejść na zwykłego PIDa . Pytanie czy taki rex-c100 jest wystarczający , czy warto dopłacić kilka dolców do innego droższego. Chodzi mi głównie o trzymanie temp.(dokładność) w kadzi zaciernej.Jeśli tak to jakiego?

Rex-c100 jest wystarczający, brakuje mu jedynie manual mode przydatne podczas warzenia. Z "trochę" droższych polecam MyPin TD4, a jeśli tylko do zacierania to wystarczy TA4. Jeszcze trochę droższe, które mogę polecić dla wymagających, są Sestos'y. Ale jest jeszcze perełka, pid, który stosuję w moich panelach do kadzi zacierno-warzelnej - kopia auberina syl-2362. Wg mnie ma wszystko co potrzeba. Można go kupić choćby tutaj. Na innych aukcjach oznaczony przykładowo jako xmt612 czy jld612.

 

3 godziny temu, Fabian Bielinski napisał:

No ja raczej pójdę w DIY czyli Rex albo coś podobnego emoji4.png system który buduje mam być stosunkowo tani, kolejny pewnie będzie bardziej zaawansowany ....co do PID generalnie wiem co u jak ale czy znacie zabaweczki do sterowania mocą grzałki? Coś co można zamontować do skrzyni razem z rex? Moja grzałka będzie miała mas 2.5 kw...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Do rex'a, czy innego pid'a dorzucisz jakiegoś ssr'a i masz sterowanie mocą grzałki.

 

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fabian Bielinski napisał:

Hmmm tzn. jeśli kupię np.reksia z ssra to będę mógł z poziomu sterownika ustawić moc grzałki w % ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Przecież pisałem, że rex nie ma manual mode. Mocy w % na nim nie ustawisz. Potrafią to inne pid'y przeze mnie wymienione i nie wymienione :), ale nie rex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem, że rex nie ma manual mode. Mocy w % na nim nie ustawisz. Potrafią to inne pid'y przeze mnie wymienione i nie wymienione , ale nie rex.
Hmmm no ok poczytam sobie jeszcze o nich i popatrzę na YouTube...dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbudowałem sterownik na arduino nano + ds18b20+ triak bta12 (grzałki 2kw w HLT) ale nie robiłem % regulacji mocy, raczej jako termostat. Arduino jeszcze steruje kilkoma innymi rzeczami w moim tanim H.E.R.M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbudowałem sterownik na arduino nano + ds18b20+ triak bta12 (grzałki 2kw w HLT) ale nie robiłem % regulacji mocy, raczej jako termostat. Arduino jeszcze steruje kilkoma innymi rzeczami w moim tanim H.E.R.M.S.
A masz może jakieś fotki albo video ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik  posiada 4 czujniki temp, 4 czujniki cieczy(wilgotności) , obsługę pompy i 2 elektrozaworów w tym jednego pseudo trójdrogowy. Używam go do warzenia i sterowania zamrażarką. Program pisałem sam.

20180319_152508.jpg

20180319_152544.jpg

20180319_152704.jpg

20180319_154942.jpg

20180319_155230.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik  posiada 4 czujniki temp, 4 czujniki cieczy(wilgotności) , obsługę pompy i 2 elektrozaworów w tym jednego pseudo trójdrogowy. Używam go do warzenia i sterowania zamrażarką. Program pisałem sam.
20180319_152508.jpg.4f2862cead74ffcb5b32f9e1299e58df.jpg
20180319_152544.jpg.9c1a8f71886c2e8f49b5536dedbf4a4f.jpg
20180319_152704.thumb.jpg.d0ba162b1565f1904ed92acd3daad43c.jpg
20180319_154942.jpg.500fa5b1bf9d27266dadd1f3e83068da.jpg
20180319_155230.jpg.2ed0745fd307cb0ca2def31570b2e36a.jpg
A ja chcę poskładać chińczyka w puszkę i myślę że będę budował coś na miarę rakiety hahaha a tu proszę ktoś napisał sobie program i wgrał go w jakieś bebechy szacun wielki kolego ....

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć, odgrzebię temat.

Jestem na etapie rozbudowy minibrowaru i wprowadzeniu do niego trochę automatyki. Widzę, że jest tu sporo znawców automatyki/elektroniki stąd pytanie do was.

Czy sterownik CRT-04 firmy F&F będzie się nadawał do wykorzystania jako sterownik zacierania ? 

W specyfikacji jest zakres temp 0-60 lecz można wgrać soft 0-100st.C. Pytam ponieważ mam taki sterownik i jeśli byłaby możliwość chciałbym z niego skorzystać.

Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp nie chce mi odczytać PDF. Jesli ze trzy "przerwy" czas*temperatura każdy indywidualnie sie dają poustawiać z dokładnością do 5min to się nada. Jesli w dodatku jest PID to nada sie bardziej. ALE to bedzie straaaasznie upierdliwe w użytkowaniu. Ponastawiasz sobie pierwsza przerwę od 15:00 do 15:20 63°C druga 15:20-16:00 70°C, trzecia 16:00-16:20 80°C. MUSISZ zdążyć z goraca woda i slodem na punkt 15, bo jesli cos wypadnie (telefon, troche dłuższe grzanie, cokolwiek, 10 minut) to masz caly "program" do poprzestawiania o 15 minnut do przodu tymi guziczkami. Kazda godzinę osobno. To jest sterownik do grzania pokoju a nie piwa, wiec nie jest pewnie optymalizowany do szybkiej obsługi co chwile, tylko raz na pare miesięcy. W dodatku to jest raczej sterownik z histerezą a nie z PID, wiec musisz zrobić duzo próbnych "warek" wody zeby sie go nauczyc tak ustawiać na swój sprzęt, zeby nie "przestrzeliwał" temperatur przerw. Jak się zmieni temperatura w warzelni o pare stopni, to będziesz miał od nowa naukę sterownika. I to pieronstwo może być powolne, bo przy grzaniu pomieszczeń kilka 10 minut laga nie ma żadnego znaczenia, a jak Ci przegrzeje beta-amylaze z tego powodu to Ci wyjdzie nieplanowany ulepek.

 

Zapytaj usera Gwynnbleid czy i w jakiej cenie zrobilby Ci sterownik ArdBir. Sensowny, tani, piwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może to być kłopotliwe, nie przemyślałem tego.

Mam czas, nie spieszę się więc poszukam jeszcze innego rozwiązania.

11 godzin temu, c64club napisał:

Zapytaj usera Gwynnbleid czy i w jakiej cenie zrobilby Ci sterownik ArdBir. Sensowny, tani, piwny.

Jak znaleźć usera na forum ? Wyszukiwarka nie pomaga :/ 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sikora_7 napisał:

Faktycznie może to być kłopotliwe, nie przemyślałem tego.

Mam czas, nie spieszę się więc poszukam jeszcze innego rozwiązania.

Jak znaleźć usera na forum ? Wyszukiwarka nie pomaga :/ 

 

 

Tutaj się ukrył ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.