Skocz do zawartości

16.06.2018 V KPD Lubuski w Witnicy


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

Lubuski i Zachodniopomorski Oddział PSPD ma zaszczyt zaprosić Państwa na:

V Lubuski Konkurs Piw Domowych w Witnicy

Kategorie konkursowe:

  1. American Wheat - BJCP 2008 poz 6D;
  2. Munich Dunkel - BJCP 2008 poz. 4B;

 

Finał konkursu odbędzie się 16 czerwca 2018 r.

 

Regulamin: https://drive.google.com/file/d/1zgQTRPuE132D3Q3Abt2Z87EyQAAXAeS2/view

 

Opis stylów konkursowych: https://drive.google.com/file/d/1Hdffz7JvZGmI0sm-d98o9iqE0F6gHHlv/view

 

Piwa przyjmujemy od 25 maja do 8  czerwca.

 

Dane do wysyłki:

 

Browar Witnica 
ul. Marii Konopnickiej 1 
66-460 Witnica 
z dopiskiem „V Lubuski konkurs piw domowych” 
 
Tak jak w zeszłym roku główna nagroda - Grand Prix jest uwarzenie piwa wg zwycięskiej receptury w Browarze Witnica.
 
Serdecznie zapraszamy! Informacje o pozostałych nagrodach będą zamieszczane z czasem.
Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
1 godzinę temu, mule18 napisał:

Siemka ;)
W American Wheat mogą być użyte chmiele nowofalowe, czy tylko amerykańskie? 

Pozdrawiam 
Jacek 

Cytując opis stylu: "Amerykańskie albo inne szlachetne chmiele".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wszystkie informacje na temat V Lubuski Konkurs Piw Domowych w Witnicy znajdziecie na:

 

https://www.facebook.com/LubuskiKPD/

 

Regulamin: https://drive.google.com/file/d/1zgQTRPuE132D3Q3Abt2Z87EyQAAXAeS2/view

 

Opis stylów konkursowych: https://drive.google.com/file/d/1Hdffz7JvZGmI0sm-d98o9iqE0F6gHHlv/view

 

Serdecznie zapraszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiejszego popołudnia przeprowadziliśmy elimnacje w kategorii american wheat. Z 36 zgłoszonych do finału zakwalifikowano 7 piw:

 

Michał Wiśniewski
Dorota Przybyłko, Jarosław Przybyłko 
Kamil Kret
La Brasserie En Spirale - Piotr Brzeziński
Konrad Sworowski
Paweł Tomalik
Mariusz Jachimowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne wyniki:

 

American Wheat

 

Kamil Kret, 40pkt (Grand Prix)
Dorota Przybyłko, Jarosław Przybyłko, 38pkt.
Konrad Sworowski 37,33 pkt.
Mariusz Jachimowski 36,67pkt.
Michał Wiśniewski 36,33 pkt.
Paweł Tomalik 34 pkt.
Piotr Brzeziński 33,33pkt

 

Munich Dunkel 

 

Łukasz Sklarek 39pkt.
Tobiasz Jagiełło 27pkt.
Browar Elizówka, Rafał Krzywicki 25,5pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w przyszłym tygodniu Marcin wrzuci do systemu. Finałowe metryczki robię ja z Munich Dunkel i chyba Filip z American Wheat. Myślę, że swoją część na weekend zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, M.Aszek napisał:

Piłeś to piwo? Czytałeś "metryczkę"?

Wysyłałeś czasem piwo na konkursy? Ile razy nie zgadzała Ci się metryczka z tym co czujesz? Moja metryczka też jest z dupy i jakoś nie robię z siebie męczennika. Pewnie trafiłeś na infekcyjną butelkę, albo miałeś innego niefarta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, M.Aszek napisał:

Piłeś to piwo? Czytałeś "metryczkę"?

W której kategorii wystawiałeś piwo? Sędziowałem w konkursie akurat i mi do śmiechu nie było z niektórymi piwami. Oceniałem piwa nie piwowarów. Dostajemy tylko numery, więc ocenie poddaje piwo z danym numerem i do właściwie odczytania na scenie wyników, jako sędzia nie miałem zielonego pojęcia kto wygrał. Czytałem też temat TWA i zastanawiałem się, o którym konkursie to piszesz już wiem przynajmniej. Akurat tutaj piwo Kamila w konkursach było całkowicie najlepsze co pokazuje jego zwycięstwo w ocenie sędziowskiej, osobno w konsumenckiej i trzeciej ocenie przez byłych pracowników browaru. Jak widzisz nie tylko sędziowie oceniali to piwo - wiele osób postronnych, którzy nie są związani z środowiskiem. Chyba sprawa twojego TWA się z deczka rypła w tym momencie jeżeli piwowar zajmuje właściwie w 3 różnych konkurencjach tym samym piwem 1 miejsce. Polecam przejechać się na jakiś konkurs popatrzeć jak to wygląda i dopiero się wypowiadać na temat kolesiostwa. Ja widzę, że obecna polityka nawet wchodzi w życie niektórych piwowarów - wszędzie węszymy spiski, kolesiostwo i nepotyzm.

 

Drugą sprawą jest to co kolega pisze wyżej. Nie znam Cię nie wiem co osiągnąłeś w życiu ani co umiesz ale to, że sędziowie coś wyczuli czego Ty nie czujesz nie znaczy, że napisali Ci banialuki w metryczce. Każdy na początku przygody z piwem nie rozróżnia pewnych zapachów. Znam też osoby co mają około 100 warek i warzą po 8 lat, a dalej nie wyczuwają aromatów i do niczego jak twierdzą nie jest to im potrzebne. Oni nie startują w konkursach bo warzą piwa pod siebie i nie mają parcia by potem narzekać jacy to sędziowie niesprawiedliwi. Jak ktoś Ci nie wskaże konkretnego zapachu, czego szukać albo nie skończysz kursu sensorycznego to w 90% przypadków z jakimi miałem do czynienia będziesz dalej miał problemy rozpoznawać pewne aromaty. Większość ludzi, którym doradzałem bo mieli często powtarzające się wady, a sami byli beznadziejnymi sensorykami robią teraz bardzo dobre piwa, więc wystarczy chcieć wysłuchać drugą stronę co ma do powiedzenia. Najłatwiej jest oskarżyć drugiego człowieka o brak umiejętności albo nepotyzm samemu nie mając sobie nic do zarzucenia. Dochodzi do tego też, że część ludzi jest daltonistami sensorycznymi. Znam ludzi co nie potrafią w piwie wyczuć konkretnego aromatu - diacetylu, aldehydu octowego, merkaptanu, a o siarce nawet nie wspomnę. Zaczekam na szczegóły co wyczuliśmy w Twoim piwie, że tak bardzo się z tym nie zgadzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.