Skocz do zawartości

Miniwarka - czy jest sens?


Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł mi do głowy pomysł zrobienia megaRIS-a, takiego ze 32-34 Blg, ale z uwagi na rozmiar mojego gara pomyślałem o takiej malutkiej wareczce 5 -7. Czy to jest wykonalne. Nie pytam o aspekt, ekonomiczny, bo wiadomo, że to się średnio opłaca, ale czy technicznie i technologicznie coś nie stoi na przeszkodzie?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JanuszMyszyński napisał:

Przyszedł mi do głowy pomysł zrobienia megaRIS-a, takiego ze 32-34 Blg, ale z uwagi na rozmiar mojego gara pomyślałem o takiej malutkiej wareczce 5 -7. Czy to jest wykonalne. Nie pytam o aspekt, ekonomiczny, bo wiadomo, że to się średnio opłaca, ale czy technicznie i technologicznie coś nie stoi na przeszkodzie?    

Robilem tak ABW, zebralem tylko brzeczke przednia a zacieralem dwa razy. Piwo z "wyslodkow" mialo kolo 15 blg. 

Do tego calosc gotowalem przez 4 godziny. 

Do fermentacji potrzebujesz sporo gestwy i musisz bardzo dobrze natlenic brzeczke. 

Miej swiadomosc, ze takie super mocne piwo moze miec jeden problem, zanim sie alkohol ulozy to moze utlenienie je zepsuc. 

To sie stalo u mnie, @kantor pil i moze potwierdzic. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lasek napisał:

zacieralem dwa razy.

 

Przybliżysz ten proceder?

 

21 minut temu, Lasek napisał:

Miej swiadomosc, ze takie super mocne piwo moze miec jeden problem, zanim sie alkohol ulozy to moze utlenienie je zepsuc. 

 

Mam cichą nadzieję, że RIS jako ciemne piwo, nawet jeśli się utleni, to pójdzie w sensowne aromaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JanuszMyszyński napisał:

Przybliżysz ten proceder?

Zatarlem raz 8 kg, i brzeczke przednia do gara. Gar na gaz a reszte wyslodzin do wiadra. W miedzyczasie wywalenie slodu z zaizolowanego fermentora, umycie i znowu 8 kg, brzeczke przednia do gara w ktorym juz od 2 godzin wrzalo, a reszte do wiadra. 

Lacznie cala akcja z uwarzeniem warki z wyslodkow trwala chyba z 10 godzin.

I sam nie wiem czy bede chcial powtarzac taki manewr. 

Cytuj

Mam cichą nadzieję, że RIS jako ciemne piwo, nawet jeśli się utleni, to pójdzie w sensowne aromaty. 

Wiesz co mowia o nadziei, ale nie zniechecam 5 litrow to nawet jak nie wyjdzie nie bedzie dramatu. 

 

 

Edytowane przez Lasek
straszny blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, JanuszMyszyński napisał:

Mam cichą nadzieję, że RIS jako ciemne piwo, nawet jeśli się utleni, to pójdzie w sensowne aromaty.

Ja warzę z ekstraktów ale to nie ma znaczenia. Robiłem imperialnego amerykańskiego stouta i z czasem aromaty amerykańskie zaczęły znikać i w dodatku piwo zaczęło się utleniać. Dostało posmaków drzemu śliwkowego ale pozostałe aromaty są wciąż na tyle silne, że w niczym to nie przeszkadza a nawet wręcz przeciwnie. ☺️ Warz więc śmiało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, hermod napisał:

podepnę się pod temat, przy warkach typu 8 - 10 litr stosować standardowy  fermentor czy powinno się używać mniejszych?

Większość zaleca mniejsze ale np. ja robiłem warki 5-6l w standardowych 33l fermentorach i piwa wychodziły ok, nawet na jakiś konkursach dobrze kończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię 12l w standardowych wiadrach, powierzchnia kontaktu z powietrzem jest identyczna jak przy dużej warce, a to jest kluczowe. Jak się nie robi głupotek typu zlewanie do drugiego wiadra znad drożdży to warstwa CO2 pozostaje nad piwem do samego końca (przy tych standardowych max. 2-4 tygodniach fermentacji).

Edytowane przez Jasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piwosz86 napisał:

Tak z ciekawości, jaki miałeś stosunek wody do słodu przy zacieraniu tych 8 kg?

Cos kolo 2- 2,5 litra na kg. 

A co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lasek napisał:

Cos kolo 2- 2,5 litra na kg. 

A co?

Tak jak pisałem, z czystej ciekawości pytam ;) Rozumiem, że zacierasz w takim standardowym garnku 30L? Też się czaje na RIS-a ale to najpierw jakieś lżejsze piwko na początek żeby mieć gęstwę. A jakie miałeś blg tej brzeczki przedniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piwosz86 napisał:

Tak jak pisałem, z czystej ciekawości pytam ;) Rozumiem, że zacierasz w takim standardowym garnku 30L? Też się czaje na RIS-a ale to najpierw jakieś lżejsze piwko na początek żeby mieć gęstwę. A jakie miałeś blg tej brzeczki przedniej?

Spoko, myslalem ze moze chcesz cos wiecej wiedziec. 

Zacieram w zaizolowanym fermentorze. 

Blg przednie cos kolo18/20 blg, nie pamietam dokladnie a niechce mi sie wstawac do notesu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.