Skocz do zawartości

piwo z brewkita nie spada poniżej 5 BLG


Jacek84

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam serdecznie wszystkich jako nowy użytkownik tego forum.

 

Po raz pierwszy w życiu postanowiłem spróbować swoich sił z domowym piwem, na razie korzystając z brewkitu, niestety pojawił się problem, przed zadaniem drożdży mierzyłem BLG - było na poziomie 12, bulgotanie w rurce zakończyło się po 2 dniach, pomiary w kolejnych dniach dały wynik 7, dalej 5 BLG i tak już zostało, po 2 tygodniach czekania postanowiłem przelać do drugiego fermentora na cichą, przelewałem w niedzielę, mamy wtorek i dalej nic nie rusza - wskaźnik  balingometru nadal ani drgnie, sam balingometr sprawdzałem w zimnej wodzie - zanurza się cały pokazując zero więc jest sprawny. Brewkit to Mangrove Jack's Crossman's Gold Lager, do tego zamiast cukru dodałem Ekstrakt słodowy jasny od Twój Browar, drożdże rehydrytowałem przed zadaniem, dodawałem je w temperaturze 25°, piwko stało w temperaturze 19 - 23°. Piwko stoi już 16 dni, z czego 14 w pierwszym fermentorze, 5 BLG utrzymuje się od 9 dni i ani drgnie, w smaku jest dobre. Co robić? Boję się butelkować przy takim poziomie BLG żeby mi butelek nie porozsadzało, poza tym nawet nie wiem czy przy takim poziomie butelkować można. Może ktoś podpowiedzieć co robić?, z góry wielkie dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem ten brewkit, jako pierwsze własne piwo ;)

Mnie fermentacja zatrzymała się na podobnym poziomie (4,5).

Dalem o 50% mniej cukru do refermentacji i piwo wyszlo niedogazowane.

No i to był moj ostatni brewkit :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jacek84 napisał:

Będę dodawał glukozę, i jak rozumiem muszę dodać właściwą ilość, nie zmniejszać - tylko czy butelkować czy czekać?

Już się nic nie zadzieje, wiec butelkuj, właśnie dla dolnych widełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.