Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się nisko!

 

Jestem Wu, lat "29 i pół". Szczęśliwy mąż wyrozumiałej żony i ojciec półtorarocznego synka rozrabiaki.

 

Forum śledzę od lat i do wczoraj nie czułem potrzeby aktywnego uczestnictwa. Stwierdziłem jednak, że czas najwyższy porzucić anonimowe warzenie i muszę oficjalnie dołączyć do Waszego szacownego grona piwowarów.

 

W piwowarstwem domowym param się od 2013 roku, do czego namówił mnie kolega Stancz, stąd też nasza robocza nazwa browaru Lej Go WuSta :) Na koncie póki co około 26 warek. Zaczynaliśmy od zwykłego gara emaliowanego z kuchenką turystyczną na 2 palniki, ucząc się na swoich błędach i kilku puchach z brew kitu. Zaraz jednak przerzuciliśmy się na zacieranie, by mieć większą kontrolę nad procesem warzenia.

 

Szybko okazało się, że warzenie nie jest tylko jednym z moich hobby, ale prawdziwą pasją, co za tym idzie bez żalu zainwestowałem w bardziej przyjazny sprzęt - Grainfather, który gorąco polecam. Wart każdej złotówki i biorąc po uwagę ile już uwarzyliśmy na nim wyśmienitych piw, już dawno mi się zwrócił. W najbliższej przyszłości mam w planach kolejną inwestycję z rodziny GF, mianowicie Conical fermentor basic cooling edition, jak już pojawi się w Polsce (prawdopodobnie w kwietniu na TwójBrowar) co rozwiąże mój odwieczny problem z temperaturą fermentacji. Nie omieszkam od razu podzielić się z Wami wrażeniami.

 

Aktualnie mieszkam w Ząbkach, choć szukamy z małżonką większego mieszkania, żeby tatuś mógł oddać się swojej pasji w domowym zaciszu :D Póki co okupujemy na garaż matki Stancza, co bywa problematyczne z wiadomych względów.

 

Jakby ktoś z okolic Ząbek/Wawra byłby zainteresowany jakimś bottle sharringiem to zapraszam na PW.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.