Jump to content

Recommended Posts

Kłaniam się nisko!

 

Jestem Wu, lat "29 i pół". Szczęśliwy mąż wyrozumiałej żony i ojciec półtorarocznego synka rozrabiaki.

 

Forum śledzę od lat i do wczoraj nie czułem potrzeby aktywnego uczestnictwa. Stwierdziłem jednak, że czas najwyższy porzucić anonimowe warzenie i muszę oficjalnie dołączyć do Waszego szacownego grona piwowarów.

 

W piwowarstwem domowym param się od 2013 roku, do czego namówił mnie kolega Stancz, stąd też nasza robocza nazwa browaru Lej Go WuSta :) Na koncie póki co około 26 warek. Zaczynaliśmy od zwykłego gara emaliowanego z kuchenką turystyczną na 2 palniki, ucząc się na swoich błędach i kilku puchach z brew kitu. Zaraz jednak przerzuciliśmy się na zacieranie, by mieć większą kontrolę nad procesem warzenia.

 

Szybko okazało się, że warzenie nie jest tylko jednym z moich hobby, ale prawdziwą pasją, co za tym idzie bez żalu zainwestowałem w bardziej przyjazny sprzęt - Grainfather, który gorąco polecam. Wart każdej złotówki i biorąc po uwagę ile już uwarzyliśmy na nim wyśmienitych piw, już dawno mi się zwrócił. W najbliższej przyszłości mam w planach kolejną inwestycję z rodziny GF, mianowicie Conical fermentor basic cooling edition, jak już pojawi się w Polsce (prawdopodobnie w kwietniu na TwójBrowar) co rozwiąże mój odwieczny problem z temperaturą fermentacji. Nie omieszkam od razu podzielić się z Wami wrażeniami.

 

Aktualnie mieszkam w Ząbkach, choć szukamy z małżonką większego mieszkania, żeby tatuś mógł oddać się swojej pasji w domowym zaciszu :D Póki co okupujemy na garaż matki Stancza, co bywa problematyczne z wiadomych względów.

 

Jakby ktoś z okolic Ząbek/Wawra byłby zainteresowany jakimś bottle sharringiem to zapraszam na PW.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.