Skocz do zawartości

STC 100 pomoc


Fabian Bielinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie, doszły dommnie już wszystkie części do budowy mojej skrzynki, dodam że nie jestem elektrykiem (lutować potrafię itp.) i dla tego wolę zapytać zanim zacznę .

Kupiłem kabel zasilający który ma tylko dwa kable w oplocie, na wykresach ten kabel ma 3 w oplocie ( chyba nie mam neutralnego ) czy musze wymienić kabel? Czy ten da radę?

Bardzo prosze o pomoc, wiem że ten temat był wałkowany ale nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie moje problemu z góry dziękuję i pozdrawiam.d894d6bdf923b7988eaf8b3b06fd85fe.jpg8fcb025ea21ad2492afb2d94d5b14dea.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fabian Bielinski napisał:

Kupiłem kabel zasilający który ma tylko dwa kable w oplocie, na wykresach ten kabel ma 3 w oplocie ( chyba nie mam neutralnego ) czy musze wymienić kabel? Czy ten da radę?

Generalnie nie musisz, każdy kabel da radę (nawet taki z uszkodzoną izolacją), ale ja osobiście bym zainwestował w porządny trzy-żyłowy przewód z uziemieniem, chociażby ze względu na własne bezpieczeństwo. Proszę Cię, kable nie są drogie, warto dla paru złotych ryzykować porażenie prądem? Polecam zrobić to tak jak na wykresie, ale to oczywiście twój wybór. Z prądem nie ma żartów.

 

7 godzin temu, luki161 napisał:

Spokojnie podlaczysz bez uziemienia i w necie takie wykresy tez sa.

Spokojnie podłączy, ale na własną odpowiedzialność :) , po coś to uziemienie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się przy takim kablu zrobić uziemienia? Kupowałem kabel i inne zabawki w sklepie elektronicznym, koleś był ogarnęłaby zobaczył sterowniki itp.zapytal się do czego będzie potrzebny i stwierdził że taki kabel będzie ok wiec już zgłupiałem ?...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Fabian Bielinski napisał:

A nie da się przy takim kablu zrobić uziemienia?

Nie wiem czy jest sens dorabiać :) Już chyba bardziej opłaca się kupić inny kabel. A to jest kabel z zamontowaną gotową wtyczką, czy kupiłeś sam kabel, a wtyczkę osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Piwosz86 ma rację, poprowadzenie uziemienia to po prostu kwestia Twojego bezpieczeństwa. Kup po prostu 2 metry przewodu YDY 3x1,5 plus wtyczkę z uziemieniem. I za jakies 15 pln masz przewód zasilający o długości 2m. Ewentualnie kup gotowca 3-żyłowego już z wtyczką. A koleś Ci taki wcisnął, bo pewnie obecnie innego nie miał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega [mention=3186]Piwosz86[/mention] ma rację, poprowadzenie uziemienia to po prostu kwestia Twojego bezpieczeństwa. Kup po prostu 2 metry przewodu YDY 3x1,5 plus wtyczkę z uziemieniem. I za jakies 15 pln masz przewód zasilający o długości 2m. Ewentualnie kup gotowca 3-żyłowego już z wtyczką. A koleś Ci taki wcisnął, bo pewnie obecnie innego nie miał
Hmmm w piwnicy mam taki kabel (i wtyczka się znajdzie ) ale ten hmmm miał by ok ...koleś sprawdził sterownik i papiery ehhhh

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.