Skocz do zawartości

Osad Chmielowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tydzień temu dodałem chmiel w granulacie na cichą fermentacje po tygodniu duża zawartość utrzymuje się na powierzchni, do końca cichej zostały 7 dni czy jeśli się nic nie zmieni co zrobić by cały osad opadł na dno?

Nie za długo te 2 tygodnie na cichej dla chmielu? Moze wyjsc trawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, McColtan napisał:

To ile uważasz powinienem chmielić na cichej?

Max tydzień. Potem w smaku trawa i łodygi. Ja staram się nie przekraczać 5 dni. Zwykle 3 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, anteks napisał:

bywa że nachmielę nz zimno 2-3 miesiące. Piwo pije a nie spuszczam sie na wąchaniu i wyszukiwaniu wad :P

Jasne. Bywa też, że niektórym wychodzi dobre piwo fermentując "7+7" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, anteks napisał:

 Co złego jest w 7+7?

Nic, ale nie zawsze się sprawdza. Tak samo zapewne jak chmielenie na zimno przez 2 miesiące. Z ciekawości, jakim chmielem chmieliłeś tak długo? 

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jancewicz napisał:

Nic, ale nie zawsze się sprawdza. Tak samo zapewne jak chmielenie na zimno przez 2 miesiące. Z ciekawości, jakim chmielem chmieliłeś tak długo? 

Coś z amerykańców. Nie twierdzę że IIPE czy Risa zrobisz  7+7. Ale pszenice czy eile to spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam patent z założeniem zdzieraka ze stali nierdzewnej na koniec węża przy przelewaniu piwa - idealnie zatrzymuje chmieliny po cichej.

W jaki sposob nakładasz go na wąż? Do środka jakos upychasz po prostu, czy moze przykladasz go do tego zdzieraka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupiłem taki oto wężyk u chinczyków:

https://pl.aliexpress.com/item/Brew-Syphon-Tube-Pipe-Hose-Wine-Beer-Making-Tool-Food-Safe-Plastic-2-Meter-Reused/32800952120.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.zY3j1M

 

Zlewałem ostatnio nim piwo po cichej razem z chmielem i bardzo fajnie to wyszło. Praktycznie żadnych osadów nie było w gotowym piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam całkowicie odmienne zdanie na temat tych mini filtrów. Po kilku sekundach chmiel oblepił całość i tyle było ze zlewania. A jeśli to ma być rozwiązanie w momencie kiedy cały chmiel już opadł, to równie dobrze można normalnie dekantować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny patent, który sprawdza się lepiej niż te druciaki. Wystarczy, że na wylocie rurki montuję jakimś spinaczem nylonową torbę filtracyjną: http://twojbrowar.pl/pl/warzelnia-browaru/2155-torba-filtracyjna-6l.html?search_query=torba&results=11

Dzięki temu można ssać wszystko do dna bez większych strat z chmielenia i bez obawy, że chmiel przeniknie do docelowego fermentora. I tak, można zassać brzeczkę spokojnie przez torbę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wuuu napisał:

Mam inny patent, który sprawdza się lepiej niż te druciaki. Wystarczy, że na wylocie rurki montuję jakimś spinaczem nylonową torbę filtracyjną: http://twojbrowar.pl/pl/warzelnia-browaru/2155-torba-filtracyjna-6l.html?search_query=torba&results=11

Dzięki temu można ssać wszystko do dna bez większych strat z chmielenia i bez obawy, że chmiel przeniknie do docelowego fermentora. I tak, można zassać brzeczkę spokojnie przez torbę :)

 

Zaciekawił mnie ten worek do filtracji chmielin po gotowaniu. Żaden pył Ci nie przenika? Jakie to może mieć oczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę niewielkie, na załączonym obrazku dobrze widać. Oczywiście jakiś tam symboliczny osad zawsze przeniknie, jak przy każdym rozwiązaniu. Ale spokojnie, po leżakowaniu w butelkach, piwa zawsze wychodzą mi klarowne (o ile mają takie być :))

 

Torby używam też po wstępnej filtracji po zacieraniu. Po gotowaniu już hopstopper w Grainfatherze robi robotę.

 

 

20180311_210027.thumb.jpg.e96098a2799deeac6c97619d7381d77a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na 600 mikronow.

ten ma 200:

https://www.piwnykraft.pl/mobile/pl/p/Worek-filtracyjny-10-cm-x-36-cm-zawiazywany---200-mikronow/501

 

Chmiel albo do środka, albo luzem, a wtedy worek na węzyk.

Zanim kupilem worek, na wężyk  nakładałem mylonową pończochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.