Skocz do zawartości

4 Konkurs Piwowarów Domowych ?Prawie jak Grodzisz? 28.08.2010


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak z wędzonością 1,5 rocznego Grodzisza? Z moich doświadczeń z piwami wędzonymi zauważyłem, że wędzony aromat zanika.

Z tego co pamiętam słód wędzony na te piwo był oryginalny grodziski i miał kilka lat?

Moje quasi-grodziskie juz na starcie są niewyraźnie wędzone. W końcu ja to piwo w oryginale jako licealista w latach 1960-tych pijałem i wcale nie miałem wrażenia, że jest w nim coś wędzonego.

Coś niewyraźnie wędzone na starcie takim pozostaje nawet po 1,5 roku ;)

 

Oryginalnego dymionego pszennego słodu grodziskiego (przynajmniej 10-cioletniego!) było w zasypie do tamtego zwycięskiego piwa tylko 0,4 kg. Wedzoność raczej wniosło 0,6 kg rauchmalz'u Weyermanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

 

Z tego co pisze Czes piwo nie zmienia nadmiernie aromatu z upłwem czasu więc nie trzeba spijać na szybko, tylko butelki moga stać w piwnicy i czekać aż właścicielowi przyjdzie ochota na takie właśnie piwo.

Ja warzyłem dwa grodzisze i pierwszy był zdecydowanie lepszy, drugiego ewidentnie przechmieliłem. W nowym sesonie na pewno uwarzę nastepnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grodzisza uwarzyłem swego czasu jako coś dla kierowców (bo % słabiutki) i pierwszą skrzynkę musiałem męczyć strasznie. A im bliżej końca drugiej było, tym bardziej mi smakowało :smilies: I teraz jest moim bodajże ulubionym, na Profesjonaliach ciemne wędzone spróbowałem i jak będę miał warunki do warzenia dolniaków to będzie mój pierwszy wybór :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina 12 jest godziną umowną, może okazać się że będzie przesunięcie w czasie. Wyniki na pewno dostępne będą na stronie internetowej www.grodziskie.pl chwilę po zakończeniu konkursu i rozdaniu nagród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i czekam na zwycięskie receptury.

Mój grodzisz od wczoraj w butelkach. Kurcze... Ale mu dowaliłem chmielu... 50 g 8,8% akw. na 14 litrów (wychodzi IBU w okolicach 62). Ale jako zielone piwo nawet dobry.

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.