Skocz do zawartości

Brak zakwaszenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, próbowałem ostatnio zakwasić brzeczkę probiotykiem Swanson L. Plantarum (docelowo miał być Berliner Weisse) gar trzymałem   w temperaturze  33 C przez 48 h, i lipa nic się nie zakwasiło ph nawet nie drgnęło. Co mogło być tego przyczyna proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Saladyn napisał:

 

Przeprowadziłem klasyczne zakwaszanie w kotle, dałem 15 tabletek na 18L , sprawdzałem ph i próbowałem 0 kwasu 

I też dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakwaszał w kotle, to raczej przed chmieleniem. Wygląda na to, że miałeś jakąś walniętą paczkę probiotyku ze zdechłymi bakteriami. Inne wyjaśnienie nie przychodzi mi do głowy. Chyba, że faktycznie wcześniej tę brzeczkę nachmieliłeś. 

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakwaszałem już dwa razy brzeczkę w kotle i mam taką drobną radę - używaj na przyszłość dwóch szczepów bakterii lub jednego, ale z dwóch różnych probiotyków. Ciężko jest wtedy trafić na jednocześnie dwa trefne opakowania (o ile oczywiście to było przyczyną w Twoim przypadku) ;) A przy okazji tematu zareklamuję swoją recepturę, wg mnie bardzo udaną, na mocnego kwacha chmielonego po amerykańsku ;) https://www.piwo.org/forums/topic/23197-browar-zagórz/?page=2&tab=comments#comment-463255

 

Jeśli uprzeć się ratować brzeczkę na ten sam styl piwa to bym ją ponownie zagotował, wystudził i rozpoczął zakwaszanie od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się już dwa razy (w sumie z 6) na probiotyku Swanson L. Plantarum. Zakwaszanie w kotle, brzeczka niechmielona, odpowiednia ilość kapsułek, za każdym razem ten sam schemat działania i dwa razy niestety ale psikus. Myślę, że następnym razem wyprubuję jakiegoś innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jasiu napisał:

Trzymam w lodówce i po kilku miesiącach dalej żywotne.

Moje trzymane w temperaturze pokojowej, może ma to wpływ na żywotność bakterii. Ciekawe jak przechowuje je sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dałeś 4 kapsułki to nie ma nic zaskakującego w tym, że mogło się nie zakwasić. Jeszcze pytanie co to za probiotyk, ale na najlepsze mają koło 10mld CFU więc dużo za mało, nie mówiąc już o tych, co mają mniej. 

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.