Jump to content

Recommended Posts

W związku z niedawną przeprowadzką do bloku zakupiłem używaną lodówkę Polar. Po pełnym przystosowaniu do prowadzenia w niej fermentacji ta odmówiła posłuszeństwa. Prawdopodobnie padł silnik w agregacie.

Poszukuje agregat, pasujący lodówek Polar. Sprawny rzecz jasna

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Drapichrust czy masz sprzęt, aby wymienić agregat? Z tego co pamiętam większość lodówek chodzi na czynniku R600 (Izobutan). Wymiana kompresora to trochę większy zabieg, bo trzeba zrobić próżnię w układzie a następnie wstrzyknąć czynnik chłodniczy. Ilość czynnika jest kluczowa dla poprawnego cyklu. Na szczęście często jest podawana na tabliczce znamionowej lodówki. Jeżeli zdajesz sobie z tego sprawę to przepraszam i nie było pytania. Jeżeli nie wiedziałeś o tym, to nie ma za co :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=8980]Drapichrust[/mention] czy masz sprzęt, aby wymienić agregat? Z tego co pamiętam większość lodówek chodzi na czynniku R600 (Izobutan). Wymiana kompresora to trochę większy zabieg, bo trzeba zrobić próżnię w układzie a następnie wstrzyknąć czynnik chłodniczy. Ilość czynnika jest kluczowa dla poprawnego cyklu. Na szczęście często jest podawana na tabliczce znamionowej lodówki. Jeżeli zdajesz sobie z tego sprawę to przepraszam i nie było pytania. Jeżeli nie wiedziałeś o tym, to nie ma za co :).
Ja nie. Ale mój tato kiedyś naprawiał lodówki. Ma jeszcze czynnik. On wszystko zrobi a ja się przy okazji coś nowego dowiem. Tylko kompresora dobrego brak.
Dzięki za rady.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.