Skocz do zawartości

Keg - Co jak i za ile kupić w 2018 roku.


Hobbysta

Rekomendowane odpowiedzi

Hej tak się złożyło, że kupiłem sobie kega i teraz czas dokupić do niego resztę sprzętu. Większość postów na forum na ten temat jest już dość stara i zauważyłem, że ceny poszły w górę, ale dla świętego spokoju zapytam Was czy te ceny są w porządku, czy może jest to ździerstwo i lepiej szukać dalej.

Na alledrogo znalazłem sprzedawce, oferującego w okolicach 190 zł z przesyłką "zestaw startowy" czyli reduktor, złączki,  (gówniany) plastikowy kranik, wąż z zaciskami, czyli ogólnie full wypas nie licząc tego kranika. Opłaca się to robić w ten sposób, czy może lepiej wszystko osobno? Teoretycznie wychodzi taniej, ale jeśli doliczymy ceny dostawy to w rzeczywistości może być na odwrót. Butla z gazem to już inna historia bo znalazłem już parę niezłych ofert na olx. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj link do tej oferty, o ile złączek taniej znaleźć mi się nie udało to reduktory widziałem tańsze (pytanie, czy w dobrym stanie?)

http://allegro.pl/keg-pepsi-zestaw-startowy-zlaczki-waz-kran-obejmy-i6814354612.html?reco_id=35d39833-1a2d-11e8-9170-246e9677fe30#thumb/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadałem na podobne pytanie tutaj

 

Kran proponuję kupić używany, mniej zabawy jak z picnic: https://www.olx.pl/oferta/kran-do-piwa-nalewak-CID628-IDq7cdh.html#ed0e5c34b2;promoted. Przyszedł czysty i sprawny.

Złączki JG tutaj: http://allegro.pl/zlaczka-john-guest-5-8-bsp-x-3-8-kran-do-piwa-i6926487615.html

Złączki na Gray/Black u tego samego sprzedawcy. Tak samo jak przewód piwny.

 

Polecam Ci zakup złączek JG lub jako alternatywy DMFit. Mniej z nimi zabawy przy myciu linii. Wrzucasz do NaOH czy OXI i czekasz. Kran Celli też łatwo rozebrać i umyć.


Reduktor kupiłem używany więc się nie wypowiem. Ale skoro skoro jest w dedykowanym zestawie to musi działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile m węża piwnego kupować (narazie nie pod kegerator, tylko tak o z kega będzie szło) Znalazłem info że około 1,5/2m. Dodatkowo mam pytanie gdzie by się te złączki podłączało. Przewód piwny z obu stron, a do gazu też JG, czy już zwykły króciec i metalowy zacisk?

Edytowane przez Hobbysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie niedawno skończyłem budowe keezera i kompletowanie sprzetu do niego i brałem wszystko od kolegi keg pepsi z alledrogo. Faktycznie nieraz idzie coś połapać taniej ale zachodu z tym więcej bo a to jedno nie pasuje, a to nie ma jakiejś uszczelki itp. Jak już się wziąłem za to, to chciałem skompletować sprzęt jak najszybciej i o tym zapomnieć nie tak jak niektórzy szukają/zbierają przez rok graty. Co za tym idzie kupując wszystko gdzie indziej wszędzie dochodzi przesyłka i suma sumarum to gra nie warta świeczki. Wspomnainy kolega z allegro dobrał mi wszystko tak żeby pasowało na złączkach JG i pasowało jak ulał, bez pienienia przy pierwszym kegowaniu itd :) 

 

P.S

Dogadaj się z nim przez tel/mail będzie taniej niż przez Allegro ofkoz ;)

20180203_155026.jpg

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dan737 napisał:

W sumie niedawno skończyłem budowe keezera i kompletowanie sprzetu do niego i brałem wszystko od kolegi keg pepsi z alledrogo. Faktycznie nieraz idzie coś połapać taniej ale zachodu z tym więcej bo a to jedno nie pasuje, a to nie ma jakiejś uszczelki itp. Jak już się wziąłem za to, to chciałem skompletować sprzęt jak najszybciej i o tym zapomnieć nie tak jak niektórzy szukają/zbierają przez rok graty. Co za tym idzie kupując wszystko gdzie indziej wszędzie dochodzi przesyłka i suma sumarum to gra nie warta świeczki. Wspomnainy kolega z allegro dobrał mi wszystko tak żeby pasowało na złączkach JG i pasowało jak ulał, bez pienienia przy pierwszym kegowaniu itd :) 

 

P.S

Dogadaj się z nim przez tel/mail będzie taniej niż przez Allegro ofkoz ;)

Dzięki, napisałem i zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Daniel() napisał:

Kran proponuję kupić używany, mniej zabawy jak z picnic: https://www.olx.pl/oferta/kran-do-piwa-nalewak-CID628-IDq7cdh.html#ed0e5c34b2;promoted. Przyszedł czysty i sprawny.

Też kupowałem kran u tego sprzedawcy. Tani i prawie jak nowy, polecam. Właśnie ostatnio zamówiłem drugi i liczę że się nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, dan737 napisał:

W sumie niedawno skończyłem budowe keezera i kompletowanie sprzetu do niego i brałem wszystko od kolegi keg pepsi z alledrogo. Faktycznie nieraz idzie coś połapać taniej ale zachodu z tym więcej bo a to jedno nie pasuje, a to nie ma jakiejś uszczelki itp. Jak już się wziąłem za to, to chciałem skompletować sprzęt jak najszybciej i o tym zapomnieć nie tak jak niektórzy szukają/zbierają przez rok graty. Co za tym idzie kupując wszystko gdzie indziej wszędzie dochodzi przesyłka i suma sumarum to gra nie warta świeczki. Wspomnainy kolega z allegro dobrał mi wszystko tak żeby pasowało na złączkach JG i pasowało jak ulał, bez pienienia przy pierwszym kegowaniu itd :) 

 

P.S

Dogadaj się z nim przez tel/mail będzie taniej niż przez Allegro ofkoz ;)

20180203_155026.jpg

To może daj informacje co dokładnie kupiłeś. Ja również zamierzam skompletować sprzęt ale tak niewiadomo jak się za to zabrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem niezłą przygodę, gdy podłączyłem gaz do kega przez taki właśnie wąż (igielit z oplotem ?) 

Piwo dawało gumą turbo a im bardziej nagazowane, tym wyraźniejszy smak i zapach.

Po niuchnięciu co2 przez wąż wyraźnie dawało gumą, więc wniosek lipny gaz. 

Gadam z gościem od gazów, niucha i potwierdza, piszemy reklamacje.

Po odłączeniu reduktora z wężem niuch kontrolny i wszystko ok.  

Wniosek końcowy- wąż. Gość mówi no ale to przecież niemożliwe, co2 to gaz obojętny nie powinien z niczym reagować.

Nie pamiętam jaki to był wąż, może jakiś techniczny czy cuś.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.