Skocz do zawartości

Polskie Ale - 100l gar


Terefere1990

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

 

Jestem na etapie wyczekiwania na ostatnie dodatki do mojego nowiutkiego 100l garnka z kranem i wielowarstwowym dnem ( :))) ).

Chcialbym zrobic Polskie Ale, ale jako, ze to jest moj pierwszy raz z takim garnuchem chcialbym poradzic sie juz kogos bardziej doswiadczonego, kto juz mial stycznosc z takimi gabarytami w domowym zaciuszu.

 

Sugerujac sie opisem:

Chcialbym uzyskac:

13°Blg

ok.40 IBU

70-80 litrów

 

W tym celu wykorzystał bym:

20kg słodu Pale Ale Strzegom - akurat tyle mi zostalo, wiec nie bede świrował z pilznenskim

Marynka  - na goryczke - ilosc w zaleznosci od tego jak wylicze to ze wzoru

Lubelski - jak robilem po raz pierwszy Polskie Ale dodawalem go 30-40g na ok. 20l brzeczki - tym razem - jesli uzyskalbym przed gotowaniem te 80l, chcialbym dodac rowno 200g tego chmielu na aromat na 5' przed koncem

 

Cały słod wrzucilbym do wody o temp. 75°C - roznica temperatur dalaby ok 69-70°C (???) <- pytanie nr 1.

Zacieranie jednotemperaturowe - 69°C

 

Po wychłodzeniu wszystko odfiltrowuje i przelewam do 3 fermentorów.

Tutaj dzieje sie roznica, poniewaz do kazdego z fermentorow wrzucam inny rodzaj uwodnionych drozdzy suchych.

Donstar nottingham

Mangrove Jacks M54 Californian Lager

Fermentis S-04

 

Proszę o ocenę i porady, przesłanki.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Terefere1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz w PPPP, ale na moje oko spadek temperatury po zasypie moze być większy.

Edit: https://www.piwo.org/files/file/46-pppp-polskie-proste-piwne-porachunki/

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsypuję słód o temp pokojowej do 72-73°C, wychodzi ok 68°C. Warki 20 litrowe, słód-woda 1:3.5. Do 75°C bym nie wrzucał(blisko temp mashoutu, pewnie nic się nie stanie ale po co ryzykować...) najwyżej wsypał słód do mniejszej ilości wody i podbijał dolewając wrzątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.