Skocz do zawartości

Nalewanie nagazowanego piwa z kega do butelek


Piotr Rosiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na ali natknąłem się na take urządzenie do nalewania piwa.Czy używał ktoś tego do nalewania nagazowanego  piwa ? 

https://pl.aliexpress.com/item/Homebrew-Beer-gun-bottle-filler-Beer-Co2-Carbornation-Kit-Homebrew-bottling-Equipment/32762807415.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.262.44jyYZ

nalewak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj counter pressure filler, to jest częściej używane i łatwiej znaleźć opinię.

 

U mnie przy nalewaniu w sposób jak ten w blichmann dostawałem pół butelki piany a następnie piwo prawie bez gazu.

Dopiero jak zacząłem nalewać bez dostępu powietrza to jestem zadowolony z efektów.

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj counter pressure filler, to jest częściej używane i łatwiej znaleźć opinię.
 
U mnie przy nalewaniu w sposób jak ten w blichmann dostawałem pół butelki piany a następnie piwo prawie bez gazu.
Dopiero jak zacząłem nalewać bez dostępu powietrza to jestem zadowolony z efektów.
Dzięki a czy counter pressure filler sam budowałeś czy kupiłeś gotowe.Gdzie dostanę taki gumowy korek bo szukam po sklepach i nigdzie nie mogę znaleźć.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nie mam takiego, ale myślę, że najlepszym sposobem byłoby dołożenie do niego korka gumowego jak kolega wyżej pisał. Wtedy w butelce wytwarza Ci się ciśnienie które zapobiega pienieniu piwa. W trakcie nalewanie lekko zgniatasz korek, żeby powoli upuszczać gaz.

Tu możesz kupić korki. O ile pamiętam, do szklanych lepiej pasuje rozmiar 3 a do plastików 4.

https://www.aliexpress.com/item/2-Pcs-Silicone-Rubber-Plug-Stopper-With-Hole-Airlock-Valve-Bubbler-Wine-Brew-Beer-Wine-Making/32817717771.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d4VzxGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2018 o 13:05, śmiechal napisał:

Witam,

 

używaliście tego beerguna'kuna z chin? Właśnie zakupiłem jednak pieni się piwko. Podczas butelkowania ustawiam ciśnienie na 0,4 w kegu. Mimo wszystko się pieni. Jakieś wskazówki?

 

Ja używam i jest ok.

 

1 nie przegazowane piwo

2 schłodzone piwo

3 schłodzony beergun i jego rurka

4 grubość rurki, grubsza to mniejsza piana

5 wypuść cały gaz z kega i dopiero ustaw ciśnienie, mi wystarcza 0.2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od ostatniego wpisu w tym temacie przerobiłem sporo sposobów, nie kupowałem  drogich urządzeń  i mam parę spostrzeżeń.

Temperatura piwa normalnie to około 5stopni u mnie w kegach. Ciężko jest nagazować do takiego stopnia jak przy refermentacji bo piwo się po prostu mocno pieni i nie udało mi się tego naprawić. Gazuję do umiarkowanego wysycenia, obniżam dzień wcześniej temperaturę do 0stopni i normalnie z kranu leję do butelek wolnym strumieniem. Prawie się nie pieni a po otwarciu butelki w temperaturze 7-10stopni czyli normalna lodówka piwo jest dobrze nagazowane.

Obecnie to mi się sprawdza najlepiej.

Pozdrawiam i polecam pokombinować ze znacznym obniżeniem temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A czy przypadkiem do beerguna nie potrzebny jest podwójny reduktor ? Jedno wyjście na na keg, a druge na pistolet ? Wtedy podczas uruchomienia napełniania nie ma spadku ciśnienia na kegu, a to właśnie różnice ciśnień podczas tankowania wywołują pianę. Reduktor taki kosztuje ok 400zł, a pojedynczy 100zł... to chyba tutaj tkwi problem piany. No chyba, że używacie podwójnego to faktycznie coś może z temperaturą, albo źle dobranym ciśnieniem. To 0,5 jak podają instrukcje i filmiki to zdecydowanie za mało... sprawdźcie na 2 bary.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Cyslavv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakiś czas temu kupiłem chiński beergun. Niedawno nabyłem keg, butlę CO2 i odpowiednie wężyki. Niestety piwo pieni się jak cholera. Temperatura piwa wynosiła ok. 6-7 st. Z kega wypuściłem ciśnienie całkowicie i zaczynałem od najniższego ciśnienia, przy którym następuje przepływ. Niestety nie mam teraz możliwości schłodzić piwa do 0 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 6.11.2019 o 21:18, Dario63 napisał:

Dario, co to jest ten zaworek z lewej strony ?? jakiś regulator? 

Ta oferta jest nadal aktualna ? bo widzę że wystawiłeś ją w 2016, a post na który odpowiadam jest z przed roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, goldi_WRO napisał:

Dario, co to jest ten zaworek z lewej strony ?? jakiś regulator? 

Ta oferta jest nadal aktualna ? bo widzę że wystawiłeś ją w 2016, a post na który odpowiadam jest z przed roku :)

Wystawione 21.09.20, a zaworek pewno wstawił bo taki miał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem https://www.aliexpress.com/item/1005001374027715.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.31511e83XRyph0 za 26,84$ z kuponami  z wysyłką z Polski i do tego planuje dorobić regulowany stojan i może później automatyczne napełnianie. Chętnie wymiennie się doświadczeniami w budowie nalewarki.

 

 

nalewak v5.jpgnalewak v4.jpg

Edytowane przez Slawmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 14.11.2018 o 18:43, arkadiuszm napisał:

 

Ja używam i jest ok.

 

Mógłbyś pokrótce dodać szczegóły?

Używasz trójnika na reduktorze czy różne ciśnienia?

Jaka rurka to "grubsza", jaka długość przewodu piwnego?

Jak chłodzisz flaszki? Lodówka? Zamrażarka? Jaki czas?

 

Będę bardzo dźwięczny - za około tydzień zabieram się za rozlew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Willow napisał:

Będę bardzo dźwięczny - za około tydzień zabieram się za rozlew :)

 Daj znać jak poszło bo też się od jakiegoś czasu zabieram żeby coś w końcu w butelki wpakować z fermzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam trójnika na reduktorze dla wyrównania ciśnienia, kegi są w kegeratorze wiec temperatura jest obniżona, od kilku warek napełniam ciśnieniowo po ok mc leżakowaniu w kegu, piwo często wyklarowane jak ze sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

W dniu 29.05.2021 o 01:16, Willow napisał:

Jaka rurka to "grubsza", jaka długość przewodu piwnego?

Jak chłodzisz flaszki? Lodówka? Zamrażarka? Jaki czas?

Napiszesz jeszcze o przewodzie i chłodzeniu flaszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteks, czy Ty zawsze MUSISZ się odezwać na KAŻDY temat? :)

Temat jest o beer gunie, którego ludzie używają z sukcesem. Jakbym chciał zapytać o nalewarkę przeciwciśnieniową, to pytałbym w temacie o nalewarce przeciwciśnieniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Willow napisał:

Anteks, czy Ty zawsze MUSISZ się odezwać na KAŻDY temat? :)

Temat jest o beer gunie, którego ludzie używają z sukcesem. Jakbym chciał zapytać o nalewarkę przeciwciśnieniową, to pytałbym w temacie o nalewarce przeciwciśnieniowej.

Nie muszę. Wg mojej wiedzy bergun to zło. A temat to "Nalewanie nagazowanego piwa z kega do butelek" i odpowiedziałem w tym temacie i uważam że tylko nalewarka przeciwciśnieniowa daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.