Jump to content
Piotr Rosiak

Nalewanie nagazowanego piwa z kega do butelek

Recommended Posts

Poszukaj counter pressure filler, to jest częściej używane i łatwiej znaleźć opinię.

U mnie przy nalewaniu w sposób jak ten w blichmann dostawałem pół butelki piany a następnie piwo prawie bez gazu.

Dopiero jak zacząłem nalewać bez dostępu powietrza to jestem zadowolony z efektów.

Edited by maciek1221

Poszukaj counter pressure filler, to jest częściej używane i łatwiej znaleźć opinię.

U mnie przy nalewaniu w sposób jak ten w blichmann dostawałem pół butelki piany a następnie piwo prawie bez gazu.
Dopiero jak zacząłem nalewać bez dostępu powietrza to jestem zadowolony z efektów.
Dzięki a czy counter pressure filler sam budowałeś czy kupiłeś gotowe.Gdzie dostanę taki gumowy korek bo szukam po sklepach i nigdzie nie mogę znaleźć.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Ja mam pseudo counter filler. Osobiście użylem korka do balona na wino, jest to wersja mocno rozwojowa ;d.

Edited by maciek1221

Witam,

używaliście tego beerguna'kuna z chin? Właśnie zakupiłem jednak pieni się piwko. Podczas butelkowania ustawiam ciśnienie na 0,4 w kegu. Mimo wszystko się pieni. Jakieś wskazówki?

Nie mam takiego, ale myślę, że najlepszym sposobem byłoby dołożenie do niego korka gumowego jak kolega wyżej pisał. Wtedy w butelce wytwarza Ci się ciśnienie które zapobiega pienieniu piwa. W trakcie nalewanie lekko zgniatasz korek, żeby powoli upuszczać gaz.

Tu możesz kupić korki. O ile pamiętam, do szklanych lepiej pasuje rozmiar 3 a do plastików 4.

https://www.aliexpress.com/item/2-Pcs-Silicone-Rubber-Plug-Stopper-With-Hole-Airlock-Valve-Bubbler-Wine-Brew-Beer-Wine-Making/32817717771.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d4VzxGK

Tu kolega z Browar Gdynia demonstruje nalewak ciśnieniowy https://www.youtube.com/watch?v=0HUeNk3khKQ

W dniu 8.11.2018 o 13:05, śmiechal napisał:

Witam,

używaliście tego beerguna'kuna z chin? Właśnie zakupiłem jednak pieni się piwko. Podczas butelkowania ustawiam ciśnienie na 0,4 w kegu. Mimo wszystko się pieni. Jakieś wskazówki?

Ja używam i jest ok.

1 nie przegazowane piwo

2 schłodzone piwo

3 schłodzony beergun i jego rurka

4 grubość rurki, grubsza to mniejsza piana

5 wypuść cały gaz z kega i dopiero ustaw ciśnienie, mi wystarcza 0.2

Od ostatniego wpisu w tym temacie przerobiłem sporo sposobów, nie kupowałem  drogich urządzeń  i mam parę spostrzeżeń.

Temperatura piwa normalnie to około 5stopni u mnie w kegach. Ciężko jest nagazować do takiego stopnia jak przy refermentacji bo piwo się po prostu mocno pieni i nie udało mi się tego naprawić. Gazuję do umiarkowanego wysycenia, obniżam dzień wcześniej temperaturę do 0stopni i normalnie z kranu leję do butelek wolnym strumieniem. Prawie się nie pieni a po otwarciu butelki w temperaturze 7-10stopni czyli normalna lodówka piwo jest dobrze nagazowane.

Obecnie to mi się sprawdza najlepiej.

Pozdrawiam i polecam pokombinować ze znacznym obniżeniem temperatury.

A czy przypadkiem do beerguna nie potrzebny jest podwójny reduktor ? Jedno wyjście na na keg, a druge na pistolet ? Wtedy podczas uruchomienia napełniania nie ma spadku ciśnienia na kegu, a to właśnie różnice ciśnień podczas tankowania wywołują pianę. Reduktor taki kosztuje ok 400zł, a pojedynczy 100zł... to chyba tutaj tkwi problem piany. No chyba, że używacie podwójnego to faktycznie coś może z temperaturą, albo źle dobranym ciśnieniem. To 0,5 jak podają instrukcje i filmiki to zdecydowanie za mało... sprawdźcie na 2 bary.

Pozdrawiam,

Edited by Cyslavv

Jakiś czas temu kupiłem chiński beergun. Niedawno nabyłem keg, butlę CO2 i odpowiednie wężyki. Niestety piwo pieni się jak cholera. Temperatura piwa wynosiła ok. 6-7 st. Z kega wypuściłem ciśnienie całkowicie i zaczynałem od najniższego ciśnienia, przy którym następuje przepływ. Niestety nie mam teraz możliwości schłodzić piwa do 0 st. C.