Skocz do zawartości

Lodówka z maty termoizolacyjnej?


tymbarck

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się nad zrobieniem lodówki do chłodzenia fermentatora.  Jest DIY ze styropianu, ale ze względu na brak miejsca w mieszkaniu i piwnicy pomyślałem nad innym rozwiązaniem. Odpada też cool brewing bag - 200 zeta, to ciut za drogo, wiec.... 

 

Czy styropian można zastąpić innym materiałem?

Na przykład matą termoizolacyjną (warstwa alu, pianka i alu). W specyfikacjach chwalą się, że odpowiada 5 cm styropianiu. Dla przykładu czymś takim http://allegro.pl/alufox-mata-termoizolacyjna-alu-pianka-alu-na-m2-i7002089776.html . 

 

Nie wiem, na ile jest realny pomysł, ale myślałem o walcu z wymiarami pod fermentor plus zapas na chłodzenie (pety, wkłady) i rurkę. Wszystko połączone rzepami. 

Dodatkowo wnętrze możnaby pokryć tym: https://www.kiltowo.pl/pl/p/Wypelnienie-240-gm2-z-warstwa-aluminium/190  (zaczerpnięte z forum)

 

Koszt nie byłby duży. Maty widziałem po 13 zeta za m2. Łącznie w dużym przybliżeniu potrzeba 2 m2. Rzepy kosztują grosze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa. Używam do izolacji kadzi zaciernej, 3x izolacje na fermentory do Ale (do baniaka sonda stc-100, kawałek maty na na sonde, koc grzewczy i na to znowu izolacja z maty), tak utrzymuje temperaturę chłodnym garażu. Do tego jedna "lodówka" właśnie na pety i duża skrzynia w garażu do refermentacji - też z kocem grzewczym na dnie i stc-100, izolowana taka matą.

Matę łączę taką srebrną taśmą samoprzylepną, która  podobno jest termoizolacyjna (nie mam pojęcia jak mądrze się nazywa, w sklepie była obok tych mat).

Mam wrażenie, że materiał łatwiejszy w "obróbce" od styropianu.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rafple napisał:

Działa. Używam do izolacji kadzi zaciernej, 3x izolacje na fermentory do Ale (do baniaka sonda stc-100, kawałek maty na na sonde, koc grzewczy i na to znowu izolacja z maty), tak utrzymuje temperaturę chłodnym garażu. Do tego jedna "lodówka" właśnie na pety i duża skrzynia w garażu do refermentacji - też z kocem grzewczym na dnie i stc-100, izolowana taka matą.

Matę łączę taką srebrną taśmą samoprzylepną, która  podobno jest termoizolacyjna (nie mam pojęcia jak mądrze się nazywa, w sklepie była obok tych mat).

Mam wrażenie, że materiał łatwiejszy w "obróbce" od styropianu.

Pozdrawiam

Rafał

Możesz załączyć jakieś zdjęcia? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić po twoim opisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O własnie możesz załączyć zdjęcia?

 

Rafple robiłeś z alufloxa czy z innej maty? Może pamiętasz z jakiej? Jak to się sprawdza w praktyce z trzymaniem temperatury i uszkodzeniami? Na priva dostałem info, że łatwo ulega uszkodzeniom.

 

Taśma aluminiowa do łączenia mat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam pojęcia jak nazywała się ta mata. Irlandczycy nie lubią sobie utrudniać życia, więc nie było na tym specjalnie mądrej nazwy, a jedynie termo-coś i informacja, że odpowiada 5cm warstwie styropianu. U mnie wygląda to mniej więcej tak:

Lodówka to ten walec z zamykany od dołu i góry klapami wykonanymi z folii  - na zdjęciu widać w lodówce 11,8C (na plastikowych wkładach chłodzących, z butelkami schodzi niżej), baniak obok na burzliwej ma 25,9 ale to był Saison i tak miało być.

Na drugim zdjęciu w lodówce wyższa temp, ale najprawdopodobniej  było to jakieś Ale które na burzliwej schładzałem (to stare zdjęcia)

Do Ale  po prostu izolowany  koc na fermentorze.

Z pierwszego zdjęcia baniak bez izolacji - widać odizolowaną  sonde stc-100 przyklejoną do baniaka.

Trzecie zdjęcie to kocioł zacierno-filtracyjny i od razu warzelny (BIAB z recyrkulacją pompą - no prawie, bo mogę filtrować)

I ostatnie na dole zdjęcie to skrzynia do refermentacji - koc grzewczy wewnątrz i izolacja.

 

Wybaczcie, jeśli coś spierniczyłem, przy załączaniu ale to mój "pierwszy raz" :-)

 

Edit: Znalazłem https://www.woodies.ie/building-materials/insulation/thermawrap-1000mm-x-7m-1064011

 

IMG_0872.JPG

IMG_0873.JPG

IMG_2215.JPG

IMG_2247.JPG

IMG_2248.JPG

Edytowane przez rafple
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że zrobiłeś lodówkę z dwóch części w kształcie walca na tyle szeroką że mieszczą się tam wkłady do lodówek turystycznych oraz dodatkowo pasy grzewcze ze sterownikami stabilizują temperaturę tak? 

Jak długo wytrzymują pojemniki ? Ile ich się tam mieści? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fabian Bielinski napisał:

Na ostatnim zdjęciu to białe okrągłe .....co to?

 

Przedłużacz... niestety jedno gniazdko jest w garażu.

8 godzin temu, goldi_WRO napisał:

Czyli rozumiem że zrobiłeś lodówkę z dwóch części w kształcie walca na tyle szeroką że mieszczą się tam wkłady do lodówek turystycznych oraz dodatkowo pasy grzewcze ze sterownikami stabilizują temperaturę tak? 

Jak długo wytrzymują pojemniki ? Ile ich się tam mieści? 

Jeden walec obustronnie otwarty jako ściana i dwa jednostronnie zamknięte jako dno i przykrywka. Na tyle duże że mogę wrzucić wiadro 32l zalać zimną wodą i wrzucić wkłady, albo lód i do tego wsadzić fermentor, żeby go szybko schłodzić (fermentory mam węższe niż standardowe wiadra fermentacyjne). Pasy grzewcze (u mnie koc) stosuje wyłącznie przy tych okrywach, w lodówce tylko wkłady chłodzące i jeśli mam tam podpięte STC to pracuje jako termometr, a nie regulator.

Wszystkie te zabawki w izolacji zrobiłem ponad 2 lata temu i na razie nie widzę uszkodzeń, poza śladami normalnego użytkowania. Fermentory których używam mają pojemność 27l. Do "lodówki" mogę wstawić chyba 6-8 butelek 1,5l jeśli będzie taka potrzeba.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracając do tematu wątku. Zrezygnowałem z projektu z matami na rzecz lodówki ze styropianu. Lodówka chłodziła, ale pod względem estetyki niezbyt ładnie wyglądała (frezowany styrodur nie jest łatwy w obróbce;), no i trochę zajmuje miejsca. 

 

W międzyczasie trochę poszukałem i kupiłem coś takiego za 75 zeta (duża i tania torba temoizolacyjna):

https://pl.aliexpress.com/item/Extra-Large-and-high-Thickening-Cooler-Bag-ice-pack-Insulated-lunch-pizza-Bag-Fresh-food-delivery/32797731038.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.C9HCGJ

 

Przyjechała w piątek. Wygląda jak na zdjęciu i jest solidnie zrobiona.

Co do niej wejdzie:

- wiaderko 15l z castoramy z rurką fermentacyjną (akurat na nich robię)

- wiaderko 33 l standardowe na styk, bez rurki fermetacyjnej i maks 2 pety jedno litrowe (1,5 litrowych nie sprawdzałem)

- w zasadzie wszystko poniżej standardu 33l będzie miało dużo miejsca.

 

Aktualnie chłodzę jeden fermentor 15l dodatkowo okryty matą zagrzejnikową, która mi zostało z lodówki styropianowej. Na jednym pecie 1,5l mam 18°C, przy temp zewnętrznej w pokoju 24 stopnie.

 

Jeśli, ktoś mam mało miejsca i potrzebuje czegoś przenośnego, to polecam. Dodatkowo cena, która jest prawie 3 razy niższa od cool brew bagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wątku. Zrezygnowałem z projektu z matami na rzecz lodówki ze styropianu. Lodówka chłodziła, ale pod względem estetyki niezbyt ładnie wyglądała (frezowany styrodur nie jest łatwy w obróbce;), no i trochę zajmuje miejsca. 
 
W międzyczasie trochę poszukałem i kupiłem coś takiego za 75 zeta (duża i tania torba temoizolacyjna):
https://pl.aliexpress.com/item/Extra-Large-and-high-Thickening-Cooler-Bag-ice-pack-Insulated-lunch-pizza-Bag-Fresh-food-delivery/32797731038.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.C9HCGJ
 
Przyjechała w piątek. Wygląda jak na zdjęciu i jest solidnie zrobiona.
Co do niej wejdzie:
- wiaderko 15l z castoramy z rurką fermentacyjną (akurat na nich robię)
- wiaderko 33 l standardowe na styk, bez rurki fermetacyjnej i maks 2 pety jedno litrowe (1,5 litrowych nie sprawdzałem)
- w zasadzie wszystko poniżej standardu 33l będzie miało dużo miejsca.
 
Aktualnie chłodzę jeden fermentor 15l dodatkowo okryty matą zagrzejnikową, która mi zostało z lodówki styropianowej. Na jednym pecie 1,5l mam 18°C, przy temp zewnętrznej w pokoju 24 stopnie.
 
Jeśli, ktoś mam mało miejsca i potrzebuje czegoś przenośnego, to polecam. Dodatkowo cena, która jest prawie 3 razy niższa od cool brew bagu.
Ale nie da się w tym ustawić temperatury .

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2018 o 10:15, tymbarck napisał:

Wracając do tematu wątku. Zrezygnowałem z projektu z matami na rzecz lodówki ze styropianu. Lodówka chłodziła, ale pod względem estetyki niezbyt ładnie wyglądała (frezowany styrodur nie jest łatwy w obróbce;), no i trochę zajmuje miejsca. 

 

W międzyczasie trochę poszukałem i kupiłem coś takiego za 75 zeta (duża i tania torba temoizolacyjna):

https://pl.aliexpress.com/item/Extra-Large-and-high-Thickening-Cooler-Bag-ice-pack-Insulated-lunch-pizza-Bag-Fresh-food-delivery/32797731038.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.C9HCGJ

 

Przyjechała w piątek. Wygląda jak na zdjęciu i jest solidnie zrobiona.

Co do niej wejdzie:

- wiaderko 15l z castoramy z rurką fermentacyjną (akurat na nich robię)

- wiaderko 33 l standardowe na styk, bez rurki fermetacyjnej i maks 2 pety jedno litrowe (1,5 litrowych nie sprawdzałem)

- w zasadzie wszystko poniżej standardu 33l będzie miało dużo miejsca.

 

Aktualnie chłodzę jeden fermentor 15l dodatkowo okryty matą zagrzejnikową, która mi zostało z lodówki styropianowej. Na jednym pecie 1,5l mam 18°C, przy temp zewnętrznej w pokoju 24 stopnie.

 

Jeśli, ktoś mam mało miejsca i potrzebuje czegoś przenośnego, to polecam. Dodatkowo cena, która jest prawie 3 razy niższa od cool brew bagu.

Hey i jak oceniasz po dłuższym użytkowaniu taki cooler bag? Zacząłem się zastanawiać nad kupnem czegoś podobnego głównie z braku miejsca. Chciałbym używać do cold crash i lagerowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz miejsca, to myślę, że się nie ma co zastanawiać. 

 

Natomiast, co do lagerów .. nie wiem. Raczej się do nich w najbliższym czasie nie przymierzam, ale przy 3-4 petach powinieneś zejść. Dodatkowo można obłożyć jedną lub dwoma warstwami maty zagrzejnikowej, czyli fermentor, obok pety, mata z dołu i wokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.