Jump to content

Recommended Posts

Cześć, po małej inwentaryzacji mam do oddania kilka, już mi zbędnych, przedmiotów. Część z nich ma groszową wartość, ale może komuś się przyda. Preferowałbym odbiór osobisty w Warszawie. Jeżeli nie będzie chętnych w okolicy, to wtedy będę wysyłał.

Kompletne mieszadło magnetyczne DIY (oddane)

Mieszadło kompletne i sprawne. Oparte na wentylatorze i dwóch magnesach neodymowych. Zasilacz ma przycięty i zarobiony przewód na około 30 cm (tyle mi było potrzeba, nie lubię plątających się kabli). Włącznik z tyłu obudowy, pokrętło obrotów na przodzie. Regulacja z tego co pamiętam to prosty układ na tranzystorze. Robiłem na nim startery o pojemności od 1 do 2 l i nigdy mnie nie zawiodło. Mieszadełko, które dodaje, ma charakterystyczny rant w połowie. Plus jest tego taki, że ma mniejszą tendencję do spadania (częsta przypadłość mieszadeł własnej produkcji, bo mają zbyt wysokie obroty), minus jest taki, że pracuje trochę głośniej jak te 'gładkie'. Ubiegając pytania. Obecnie używam karuzel takiej konstrukcji, które świetnie sobie radzą z małymi kolbami i niskimi obrotami, cecha pożądana przy propagacji drożdży z mikroskopijnych ilości. Te które oddaję stabilnie pracuje od pojemności +/- 1 l, czyli klasyczny starter na brzeczkę ~20l

mieszadlo-przod.thumb.jpg.98215f762fd97c84f01094ccead90a28.jpg

mieszadelko-z-kolniezem.thumb.jpg.713d6456950f945634532b230c0bac8b.jpg

mieszadlo-tyl.thumb.jpg.492ff71020e91f4e6f4dea9b38660b6f.jpg

Balingometr/cukromierz wraz z cylindrem (oddane)

Używałem go przez około 20 pierwszych warek. Teraz leży i czeka na nowego właściciela. Jeżeli zaczynasz przygodę z piwowarstwem lub zbił Ci się obecny to jest to świetna okazja aby mieć nowy. Oddaję bo używam refraktometru. 

balingometr-cukromierz.thumb.jpg.cdf17fc00f43e29f08becdbaf6dce28b.jpg

Dwa kraniki do fermentorów (oddane)

Oba kraniki są kompletne i mają reduktor osadów. Kraniki nie były zbyt często używane. Tak dla pewności porządnie wymyłem je w NaOH. Miałem też nowe uszczelki to je założyłem (tak dla pewności). Oddaję, bo od jakiegoś czasu przeszedłem na kegi i zapas kraników nie jest mi potrzebny.

kraniki.thumb.jpg.7483b93aa567b43f7cc75ddbe108a60b.jpg

Króciec 5/8'' BSP 8mm (zarezerwowane)

Króciec pasuje na kran do piwa. Ma zakończenie 8 mm. Jest w pełni sprawny i czysty. Oddaję, bo przeszedłem na złączki JG.

krociec-5-8-bsp-8mm.thumb.jpg.7cf630568184ba20a652c7c953e4d14e.jpg

Trochę drobnego sprzętu laboratoryjnego (oddane)

Trzy szklane szalki Petriego szklane, około tuzina ez jednorazowych sterylnych i coś około 10 maseczek (oddaje wszystko, nie ma co tutaj dzielić). Jeżeli myślisz, aby założyć własny bank drożdżowy oparty o skosy. Może chcesz łapać i separować własne szczepy, to ten sprzęt zdecydowanie Ci się przyda. Na start mogę dorzucić kilka gram agaru i suchego ekstraktu słodowego. Prawdopodobnie też znajdę 2-3 probówki typu falcon - zatem prawie wszystko co potrzeba do skosów. Tutaj zastrzegam, że jak będą chętni, to wyżej w kolejce będzie piwowar, który reagował pod postami opisującymi bank drożdży.

eza-szalka-maseczka.thumb.jpg.6864ecbcae5a7232eb13b222531bd044.jpg

Fosforan dwuamonowy DAP (oddane)

Jest to pożywka winiarska. W piwowarstwie bardzo przydatna do produkcji cukru 'kandyzowanego', a to już tylko krok od zrobienia dobrego piwa belgijskiego. Pożywki pozostało ~40g, zatem wystarczy na całkiem sporo. W tym sezonie powarzyłem tyle belgów ile chciałem i nie jest mi już potrzebna. Ze względu na małą wartość materialną raczej nie ma sensu jej wysyłać. Jako dygresję, polecam również kandyzację metodą którą podesłał mi @BretBeermann a znajdziecie ją tutaj.

fosforan-dwuamonowy-DAP.thumb.jpg.71f1ac1636a4e6cbe85a3991abd84d08.jpg

Mieszadło drewniane 50cm (oddane)

Jest to przerobiona długa łyżka (50 cm) drewniana na 'łygę'. Super do mieszania zacieru (nie wiem jak Ty, ale ja już kilka plastików złamałem). Służyła mi blisko 30 warek, drugie tyle leży i czeka na przyznany garnek. Obecnie używam mieszadła z KO.

mieszadlo-drewnianie-50cm.thumb.jpg.214cd76b6703a2650d5057eb8174bd66.jpg

Klips 8mm (oddane)

Kiedyś go kupiłem i nigdy nie użyłem, może Ci się przyda.

klips-8mm.thumb.jpg.2db6d1ce67e258e14d33b52ccffa8192.jpg

Jak już napisałem, preferuję odbiór osobisty w Warszawie. Jeżeli w okolicy nie znajdzie się chętnych to będę wysyłał (koszty wysyłki oczywiście pokrywasz Ty). W przypadku wysyłki preferowałbym Paczkomaty. Jak coś Cię interesuję proszę o PW.

Edited by Daniel()
aktualizacja stanu

Chętnie przyjąłbym mieszadło magnetyczne, Balingometr i kraniki. Ale tylko z wysyłka do paczkomatu. Jakbyś wysyłał to rezerwuję.

I'd take the spigots and clip if they are not taken. I'll pay you for the stirrer. I'm sure my school would use any lab equipment if no one else wants it.

Edited by BretBeermann

Z chęcią mieszadło bym przygarnął.

I wszelkie kraniki tez. Jesli to w warszwie to moge osobiście odebrać.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnie mieszadła to i ja bym się uśmiechnął, ale już kolega Hobbysta był pierwszy więc nie będę się wciskal ;-)

Jeśli jednak zrezygnuje to ja chętnie podjadę, a i tak chciałem się z Tobą spotkać aby pogadać, bo najlepsze piwo jakie kiedykolwiek mi wyszło to z Twojej receptury (Black IPA i nawet mogę poczęstować, bo ze 2 butelki mi zostały z tamtego roku).

Pozdrawiam,
Robert

Odnośnie mieszadła to i ja bym się uśmiechnął, ale już kolega Hobbysta był pierwszy więc nie będę się wciskal ;-)
Jeśli jednak zrezygnuje to ja chętnie podjadę, a i tak chciałem się z Tobą spotkać aby pogadać, bo najlepsze piwo jakie kiedykolwiek mi wyszło to z Twojej receptury (Black IPA i nawet mogę poczęstować, bo ze 2 butelki mi zostały z tamtego roku).

Pozdrawiam,
Robert

Podeslesz linka do tego przepisu ?

Wszystko ma już nowego właściciela oprócz króćca 5/8'' BSP. Jeżeli myślisz o kegowaniu i wyszynku to zdecydowanie przydatna rzecz.

Zainteresowanie moją inwentaryzacją przerosło moje oczekiwania. Zamieściłem ogłoszenie, wyszedłem z dzieckiem na spacer i po powrocie lawina wiadomości. Zdecydowana większość z Was była zainteresowana mieszadłem. Niestety było tylko jedno. Powiem wam tak. Koledzy zrobienie mieszadła nie jest aż takie trudne jak się wydaje, nie jest też jakieś bardzo drogie i nie ma w tym żadnej magii. Tutaj macie instrukcję jak zrobić je samemu:

W przypadku jak dopada was leń i wolicie zapłacić kilka złotych więcej, to możecie sobie kupić np taki model:

Jakby nie było chętnych z Wa-wy pisałbym się na króciec 5/8'' BSP z wysyłka do Lublina.