Skocz do zawartości

Milicki Browar Rynkowy, #65 Pils


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Piwo niestety dość gwałtownie opuściło butelkę, co zaskoczyło mnie tym bardziej, że nie jest stare, a butelkowane było 5. lutego. :) Także lepiej jacer poupuszczaj gazu, bo będą granaty.

 

Piana: bardzo obfita, trwała.

Kolor: bardzo ładny złocisty, aczkolwiek poprzez poderwanie osadu jest brzydko mętne.Nie jest to subtelna opalizacja, ale zawieszone drobinki drożdży.

Wysycenie: jak już pisałem zdecydowanie zbyt duże, później po odgazowaniu nieco go brakuje.

Zapach: bardzo przyjemny chmielowy z charakterystyczną nutą Munichów. Nie wiem, czy nie wyczuwam nuty popcornowej, za którą podobno odpowiada zbytnia zasadowość wody.

Smak: solidna, nieco ziołowa goryczka - to lubię :). Orzeźwiające, nuty słodowe (typowo Munichowe) wyraźne. Życzyłbym sobie takiego piwa w sklepie, no i w BK :).

 

Nie wiem czy piwo zbyt szybko zabutelkowane, czy za szczodrze sypnięto cukrem (raczej to drugie). Dobra rada po raz drugi - upuścić gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo wczoraj piłem i było wszystko OK. :)

 

Mówisz, że sie cos poderwało z dna? W tych kilku egzemplarzach co otwarłem jest zbita cieniutka warstweka na dnie. Cięzko nawet je wypłukać. Nic juz nie wiem.

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo wczoraj piłem i było wszystko OK. :)

Ale... zapomniałem dopisać, że u mnie stało w temp. pokojowej, bo z racji, że wlazło bez kolejki do kolejki do picia, nie chciało mi się go wynosić. Być może to jest przyczyną, ale to świadczy o tym, że będą z nim problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.