Skocz do zawartości

cicha fermentacja


Konik

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko bo nie wiem czy warto przeprowadzać cichą fermentacje w moim american wit, ostatnio przeglądałem pare receptur żeby zobaczyć średnią ilość dni fermentacji burzliwej i cichej i żadnym z nich nie widziałem cichej srenio po 14-16 dniach ludzie już je butelkowali, i się zmieszałem czy nie zepsuje go jak dam je na cichą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po ilości warek - dopiero zaczynasz (tak jak ja półtora roku temu). Zamiast podawać Ci kawę na ławę, spróbuję Cię naprowadzić żebyś sam odpowiedział sobie na pytanie.

 

1. Czy wiesz po co jest cicha fermentacja i czy jest ona konieczna tak naprawdę?

2. Czy styl piwa które zrobiłeś wymaga skutków jakie można osiągnąć przez cichą fermentację?

3. Czy będziesz zbierał gęstwę do ponownego użycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

1. Czy wiesz po co jest cicha fermentacja i czy jest ona konieczna tak naprawdę?

2. Czy styl piwa które zrobiłeś wymaga skutków jakie można osiągnąć przez cichą fermentację?

3. Czy będziesz zbierał gęstwę do ponownego użycia?

1.żeby nie było granatów i żeby piwo było bardziej klarowne

2.pszeniczne nie musi być klarowne 

3.będę zbierał gęstwę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym zlewał. Drożdże potrafią osiąść na ściankach wiadra fermentacyjnego i nie chcą opaść na dno (najgorzej w szkle). Po zlaniu na cichą, już po jednym dniu można czasami nawet zauważyć, że znów masz dnie sporo osadu. A to za sprawą tego, że uporczywe grzybki pod wpływem ruchów odkleją się od mniej gładkich krawędzi. To wszystko to kwestia indywidualna, możesz zlewać ale nie musisz. Wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz zbierał gęstwę, a chcesz nachmielić na zimno, to przelej na cichą. Tylko poczekaj aż fermentacja się skończy, a nie licz, że dofermentuje na cichej. 

Bez przesady, cicha to nie czarna magia i żadne zło wcielone. Dezynfekujesz drugi fermentor, wężyk i przelewasz, ot  cała historia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.