Skocz do zawartości

Pytanie o wpływ drożdży na smak.


TomX

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Po wczorajszym butelkowaniu dunkelweizena na WB - 06 naszły mnie pewne wątpliwości. Próbka piwa pobrana z wierzchu fermentora do zbadania gęstości smakowała bardzo dobrze, z lekkim charakterystycznym dla weizenów, przyjemnym kwaskiem, natomiast po przelaniu do fermentora z kranikiem (siłą rzeczy piwo się zabełtało z drożdżami) stężenie tego kwasu w smaku stało się niemal zabójcze, ledwo pijalne. To normalne, że zawiesina drożdży tak wpływa na smak?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem Grodziszcza który zdradzał wszystkie cechy zainfekowanego piwa, smakiem zapachem kożuszkiem na powierzchni.. ale stwierdziłem że go zabutelkuje. Po paru ładnych tygodniach leżakowania piwo dojrzało i mój znajomy stwierdził że jest lepsze niż te nie zainfekowane :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi pszenica na WB-06 wyszła kwaskowata właśnie, ale nie miała znamion infekcji albo nie umiałem ich rozpoznać.

Stosowałem w nim nawet przerwę zakwaszającą 36 °C - 30 min :lol:

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwaskowatość to jest właśnie typowy objaw infekcji

Ano właśnie, tylko czy zawsze?

Ta moja pszeniczka miała lekki kwaskowaty posmak jakby rozpuszczona witamina C (smaczny), podczas gdy inne piwo Milk Stout w kilku butelkach jednego typu (chyba nieszczelnie zakapslowane) miało posmaki kwaskowe ale takie nieprzyjemne od razu trącące infekcją, nie wiem jak to dokładnie opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zdania podzielone - to tak jak u mnie, też takie wewnętrzne rozdarcie....

 

Z jednej strony kwas to kwas, nic dobrego nie wróży. Z drugiej - to nie jest żaden obcy posmak, tylko znana mi z wersji przemysłowych orzeźwiająca kwaskowatość w nieco większym stężeniu:) Zobaczymy co z tego wyjdzie, najwyżej będzie nauczka na przyszłość.

 

Ale po co przelałeś z drożdżami?

Nie przelewałem z drożdżami, osad zostawiłem w fermentorze, ale trochę drożdży z dna rurka zassała (pewnie kwestia mojego braku wprawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno porównac smaki przez internet, ale moim zdaniem pszenica nie jest kwaśna, nie bardziej w każdym razie niz inne jasne piwa.

 

Czy świeży Paulaner jest kwaśny? Nie sądzę.

Wydaje mi się, że Weihenestephany dają wyraźnie kwaskowate piwo. M.in. za to ich nie lubię. Zresztą nuty kwaskowe są chyba nawet w opisie BJCP.

 

Inna sprawa, że jak kolega tak zdecydowanie czuje kwas, to rokowania są kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, 5 dni od zabutelkowania, otwarłem pierwszą butelkę tej pszenicy. No już wytrzymać nie mogłem! :)

 

Niepotrzebnie siałem panikę - piwo jest dobre :)

 

Zapach ma nieciekawy - nieco siarkowodorowy, delikatny, ale nieprzyjemny.

 

Co do smaku to można zarzucić mu płytkość, ale nie jest to kwach. Lekko kwaskowaty, ciut karmelowej słodyczy, jeszcze dość ostra chmielowość i taka ściągająca goryczka (może się uleży). Goździki tak pięknie wyczuwalne w trakcie fermentacji stały się ledwo zauważalne, a banana to w tym piwie nie uświadczysz:(

 

Wysycenie już niezłe, piana może nie rewelacyjna ale i tak zdecydowanie lepsza niż w przemysłówkach :)

 

Jak na pierwszy raz - jestem zadowolony. Piłem już dużo gorsze piwa przemysłowe (choć lepsze też). Smakowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłącze się pod wątek, bo miałem podobny przypadek z posmakiem kwasowości, opis w:

* Forum

* Wsparcie piwowarskie

* Smak pszenicznego

 

I nie wszystkie pszeniczne są kwaskowate, ja osobiście nie za bardzo ją lubię.

Wg mnie, kwaskowate są np. Švyturys Baltas (jeszcze może być), Viva Hel (raz kupiłem i je wylałem), a bez posmaku kwaskowtości, moje ulubione Obolon, Tucher, Weizen Cornelius.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.