Skocz do zawartości

Gazowanie naturalnego soku


Jeżu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

 

Jestem tutaj nowy i trafiłem tutaj po namowie znajomego. Potrzebuję informacji na temat sztucznego gazowania naturalnego soku.

 

Mam własną produkcję soku, latem schodzi on marnie więc postanowiłem zająć się amatorsko produkcją takiego soku.

- Czym to można zrobić,

- Ten sok przydało by się nalać w butelki i pasteryzować w 80 C. 

 

Dostałem ofertę od firmy składającej rollbary- na butle Co2, Keg po pepsi ( łatwiej umyć niż beczkę) kran, węże itd. 

 

Czy ktoś coś próbował w tym temacie? ja jestem zielony...

 

POMOCY ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.
 
Jestem tutaj nowy i trafiłem tutaj po namowie znajomego. Potrzebuję informacji na temat sztucznego gazowania naturalnego soku.
 
Mam własną produkcję soku, latem schodzi on marnie więc postanowiłem zająć się amatorsko produkcją takiego soku.
- Czym to można zrobić,
- Ten sok przydało by się nalać w butelki i pasteryzować w 80 C. 
 
Dostałem ofertę od firmy składającej rollbary- na butle Co2, Keg po pepsi ( łatwiej umyć niż beczkę) kran, węże itd. 
 
Czy ktoś coś próbował w tym temacie? ja jestem zielony...
 
POMOCY

Masz w dziale sprzęt dosc duzo o kegach pepsi, sadze ze ma to sens, ale z drugiej strony gazowany sok naturalny ? Napewno nie trafia to w moje gusta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem nagazować sok jeśli masz keg pepsi, butle z CO2, reduktor, kran, węże i złączki do kega.

Jeśli chcesz napełniać butelki nagazowanym sokiem to najlepiej mieć takie cudo:

https://www.aliexpress.com/item/Stainless-steel-304-homebrew-beer-Bottle-fill-beer-tap-de-foaming-beer-tap-for-beer-bar/32317305270.html?spm=2114.10010108.1000014.7.RDtGzw&scm=1007.13338.71800.000000000000000&pvid=166e2df8-2d0c-4233-9294-10188bf869c8&tpp=1

 

ali.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sok będzie rozcieńczony wodą, ponieważ z bąbelkami jest trochę za "ciężki" a lemoniada nie smakuję?:) tylko lemoniada to barwnik plus woda, a sok to sok. Czy taki kran można kupić tutaj w Polsce? w Czym on jest lepszy od zwykłego do lania piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nagazujesz sok w kegu i  wlejesz je normalnym kranem do piwa do butelki to  sok będzie się pienił i większość gazu ucieknie. Jeśli chcesz lać w butelki to musisz wytworzyć takie samo ciśnienie w butelce jakie panuje w kegu, następnie redukując ciśnienie w butelce powoli napełniasz butelkę sokiem czy piwem. Dodatkowo takie napełnianie wypycha powietrze z butelki. CO2 jest cięższy od powietrza.

Można kupić to w Polsce, ale nie za te pieniądze. http://allegro.pl/nalewak-do-butelek-pet-tradycyjny-kran-i7170165697.html

Nazywa się to nalewak przeciwciśnieniowy. Możesz zrobić samemu coś takiego  :

 

Obsługa wymaga użycia dwóch rąk. Ten z chin co wrzuciłem post wyżej sam trzyma butelkę i jest wygodniejszy w użyciu, ale nie pasuje do każdej butelki np takich butelek jak na tym filmie nie napełnisz nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł. Jednak Polacy to kreatywny naród :) Jak będzie sok schodził kupię coś lepszego a na razie pozostaje czekać miesiąc na przesyłkę z chin lub zrobić tak jak z tego filmu. Jedyna rzecz jaka mi się nie podoba to to ,że trzeba ten wynalazek trzymać w ręku. Tak myślę, czy nie dało by się zamontować na stałe, a dociskać jakoś butelkę do uszczelki. Jakąś wajchą na śrubunku lub spężynie lub tak jak tu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze takie urządzenie jak beergun (dostępne w Polsce) ponoć obsługuje się je jedną ręką. Ja tego nie używałem więc nie powiem jak jest z obsługą.

Napełniarkę z zaworów zrobiłem samemu, ale jak pisałem napełnienie nią 10 butelek to już nużące zajęcie. Ta plastykowa chińska jest o wiele przyjemniejsza w pracy napełnienie 10 butelek to nie problem. Też można zrobić ją samemu. Jej głównym elementem jest głowica od baterii (takiej umywalkowej z mieszaczem). Najważniejsza sprawa to dobry uchwyt do butelki.

Jest jeszcze coś takiego carbonation cap do nagazowania butelki np z sokiem. Zrobiłem coś takiego ze zwykłej nakrętki od butelki PET, ale działo to średnio.

 

cap.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy używał ktoś tego do nalewania nagazowanego soku albo piwa ?

https://pl.aliexpress.com/item/Homebrew-Beer-gun-bottle-filler-Beer-Co2-Carbornation-Kit-Homebrew-bottling-Equipment/32762807415.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.262.44jyYZ

5a8035ae4cd50_napeniacz.thumb.jpg.fb12f5262b414a7046f11109129d9e81.jpg

 

 

Edytowane przez Piotr Rosiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.