Skocz do zawartości

Drożdże zaczęły pracować przy rozlewie


Enrike

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Dziwna sytułacja mi się zdażyła podczas rozlewu, ale po dodaniu glukozy na refermentacje na powieżchni piwa zrobiła się pianka jak przy początkach burzliwej. Dałem 5 gram glukozy na 1 litr. Piwo z brewkitu (APA) - zeszło z 12,5 BLG do 3 BLG, więc drożdże nie powinny pracować a jednak. Piwo stało w piwnicy 3 tydoni, temperatura w granicach 18-20 stopni. Czy ktoś miał podobnie? Planuje zostawić je jeszcze na 3 dni i dopiero rozlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stało z 30 minut po wlaniu glukozy. Piwo robiłe wg przepisu, pierwszy raz z brewkitu :) W tym momencie pianka na powierzchni ma jakiś 0,5-1 cm wysokości :O 

Jak myślicie wlewać do butli?

Edytowane przez Enrike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Enrike napisał:

Planuje zostawić je jeszcze na 3 dni i dopiero rozlać.

Tylko pamiętaj, że będziesz musiał dać znowu surowca do refermentacji.Jak kolega @anteks mapisał. Coś nie doczytałeś, lub nie zrozumiałeś. Glukoze dajesz właśnie po to, żeby drożdże wznowiły pracę, ale mają to zrobić już w zamkniętych butelkach, a nie w fermentorze. Odfermentowały ci do 3 blg, a ty glukozą podniosłeś zakładam do 4 blg, więc drożdże znów będą fermentować do tych 3 które miały ostatecznie.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SynMojegoStarego napisał:

Poczekaj aż zjedzą to co im dałeś wcześniej. Jeśli teraz dosypiesz taką samą dawkę glukozy i zabutelkujesz, będziesz miał granaty w butelkach.

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Enrike napisał:

Hej,

Dziwna sytułacja mi się zdażyła podczas rozlewu, ale po dodaniu glukozy na refermentacje na powieżchni piwa zrobiła się pianka jak przy początkach burzliwej. Dałem 5 gram glukozy na 1 litr. Piwo z brewkitu (APA) - zeszło z 12,5 BLG do 3 BLG, więc drożdże nie powinny pracować a jednak. Piwo stało w piwnicy 3 tydoni, temperatura w granicach 18-20 stopni. Czy ktoś miał podobnie? Planuje zostawić je jeszcze na 3 dni i dopiero rozlać.

podobnie miałem kiedyś na początku swojego piwowarstwa jak przy zlewaniu piwa do rozlewu zaciągnąłem przypadkiem sporo drożdży..(gęstwy z dna fermentora)... - w efekcie drożdże po dodaniu glukozy szybko się uaktywniły... i rozpoczęły imprezę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.