Skocz do zawartości

Potrzebuję pomocy! Niska temp. Fermentacji piwa


Rekomendowane odpowiedzi

Temperatura fermentującej brzeczki jest wyższa. ale jak fermentacja jest już dobrze rozruszana, a nie jak startuje. Po za tym napisałeś ze masz 5 stopni otoczenia, wczoraj miałeś 7 i się zastanawiałeś czy ruszy, akurat to te 2 stopnie różnicy :). Z wrzątkiem w petach też uważaj, bo z tych 1,5 l  objętości może zostać mniej niż 0,5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę się za szukanie butelek, wstawię "prawie wrzątek" i nic butelkom się nie stanie:D

 

 

Edit:

 

Po około 1h od zbudowania "komory" temperatura podniosła się o niecały stopień, wstawiłem do komór po butelce 5l wody około 70°C, jutro rano sprawdzę jak temperatura wygląda...

 

 

Edytowane przez chprzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strych jest nieocieplony wiec temperatura jest niska, komory zmontowane ‚na szybko’ z całych arkuszy styropianu wiec jest miejsca sporo... Jutro przed praca zajrzę, oczywiście napiszę co pokaże termometr.

 

 

Edit:

Rano była temp.w komorze 6 °C, widocznie ruszyła fermentacja, jest piękna pianka na tafli piwa. Wstawiłem butelki zalane gorąca wodą rano i tak może przetrwam:) - dla sprostowania napiszę, że wstawiam butle 4l. po płynie do spryskiwaczy:)

Edytowane przez chprzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Śpieszę z informacjami- Dziś zlałem piwko na cichą, obydwa zeszły do 5,5°Blg (mierzone zimne ok 7°C), w smaku ciekawe,  mam nadzieję, że ułożą się te piwa bo jak narazie są bardzo podobne i niewiele różnic czuć. 

 

Fermentacja była w trudnych warunkach, średnio co 2 dni do prowizorycznych komór wstawiałem 4l butle z gorącą wodą ale temperatura i tak spadała do 5-7°C otoczenia fermentorów. Drożdżaki dały radę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.