Skocz do zawartości

Czy napowietrzyć piwo ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w sobotę uwarzyłem lagera ~12,5blg, niedziela wieczorem zadałem drożdże, które ruszyły w nocy z poniedziału na wtorek. Niestety byłem chyba rozkojarzony w sobotę i zapomniałem napowietrzyć brzeczkę, jedynie podczas przelewania z garnka do kubła trzymałem wąż kilka centrymetrów nad powierznią płynu. Zastanawiam się teraz czy jest sens dodatkowo napowietrzyć piwo przelewając z wiadra do wiadra lub machając wiadrem. Starter zrobiłem na mieszadle 1.8l 11blg, według https://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/ model Braukaiser drożdży było tyle ile trzeba. Co sądzicie ?

Edytowane przez kaczor189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczor189 napisał:

Cześć,

w sobotę uwarzyłem lagera ~12,5blg, niedziela wieczorem zadałem drożdże, które ruszyły w nocy z poniedziału na wtorek. Niestety byłem chyba rozkojarzony w sobotę i zapomniałem napowietrzyć brzeczkę, jedynie podczas przelewania z garnka do kubła trzymałem wąż kilka centrymetrów nad powierznią płynu. Zastanawiam się teraz czy jest sens dodatkowo napowietrzyć piwo przelewając z wiadra do wiadra lub machając wiadrem. Starter zrobiłem na mieszadle 1.8l 11blg, według https://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/ model Braukaiser drożdży było prawie tyle ile trzeba. Co sądzicie ?

Teraz już raczej jest za późno. Nie ma zbyt wiele cukrów, a w dodatku robiłeś starter więc niebawem zapewne będzie po fermentacji. Ponadto sam starter na mieszadle pewnie sie wystarczająco mocno napowietrzył jak na ta gęstość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dziedzicpruski napisał:

Ja od pewnie 3 lat nie napowietrzam brzeczki, tyle co lejąc  z gara do wiadra wąż da radę z rozprysku

i jest gut.

 

Jest gut, a mogło być sehr gut jeśli byś napowietrzał :D

 

A co do tematu:

Teraz to już olej sprawę, bo możesz zaprosić przypadkiem nieproszonych gości i infekcja gotowa...

Edytowane przez Versaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.