Skocz do zawartości

Rozbudowa warzelni


przemekbmw123

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę znudziło mi się warzenie na garnku i filtrze z oplotu więc pomyślałem o rozbudowie. I tu pojawia się pytanie, którą drogę wybrać:

1) Kadź zacierno-filtracyjna z fałszywym dnem a do tego kadź warzelna z hopstoperem

2) Rozwiązanie w stylu https://www.piwo.org/forums/topic/25076-sprzedam-kocioł-zacierno-warzelny/?tab=comments#comment-467185

Myślę o wybiciu 50 litrów max. Proszę o sugestie użytkowników obu rozwiązań. Osobiście po analizie nie jestem w stanie jednoznacznie wybrać lepszego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wszystko chyba rozbija się o to ile miejsca możesz przeznaczyć na swoje hobby. Gdybym mieszkał w domu i miał osobne pomieszczenie - nawet bym się nie wahał tylko już dawno miałbym swoją warzelnie z rozmachem. Póki co mieszkam w bloku i jedyną opcja zostaje mi zacieranie jak dotychczas (warnik z oplofiltrem) + warzenie w garnku na kuchni, ewentualnie (planowana) zmiana na elektryczny kocioł zacierny 40l (do zwiększenia wybicia). Po robocie - wszystko do piwnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Zapewne i ja wybiorę tą drogę. Na HERMSa niestety nie mam warunków prądowych, instalacja max 4kW. Podłączenie 3faz nie wchodzi w grę, budynek wynajmowany. W kadziach mam zamiar zastosować grzałkę 2kW a dodatkowo wspomagać się taboretami gazowymi. Zastanawiam się jeszcze co wybrać do konfiguracji z wymiennikiem płytowym Hopp Stoper czy Hop Spider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja zabieram się w tym roku za rozbudowę browaru, czytam i czytam i głowa mnie boli ...tyle tego jest, sterowniki napięcia wymiary itp. mieszkam w domu mam do dyspozycji piwnice więc mogę wstawić tam coś większego (wybicie jakie chce to 50l) ale te napięcia konstrukcje itp. na forum jeden z kolegów sprzedaje na zamówienie kocioł zacierno warzelna wygląda mega, do tego HTL i coś do gotowania sterownik i browar był by całkiem całkiem

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.