Skocz do zawartości

gar z kranem - prośba o opinie


mina obelżywa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam intensywnie garu 50l z kranem. W oko rzuciło mi się to: https://sprzedajemy.pl/garnek-o-pojemnosci-50-l-z-kranem-z-pokrywka-w-zestawie-nysa-3d3332-nr53970207

Jest to jakaś firma z Nysy, dużo ogłoszeń w necie, m.in. na tym całym sprzedajemy czy allegro. Ceny z niższej półki. Pytanie czy ktoś z was ma gary od nich i może podzielić się opinią czy warto w to wkładać piniądz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obrazku stwierdzam że ten gar ma cieńkie dno więc łatwo przypalisz ;p

Ja mam Tadar'a 50L tylko bez kranu i jestem mega zadowolony. Tu masz stronke https://www.termosy.com.pl/garnek-50-kranem-dno-kapsulowe-warstwowe-garnki-kranikiem-stal-nierdzewna-p-740.html?osCsid=kf3erv5id2rbj21p0bpo9pu0i7 gdzie ja kupiłem swój tylko ten już jest z kranem. Grube dno więc bardzo małe ryzyko przypalenia i lepiej rozprowadza ciepło od dołu.

 

Edit:

Z tego co wiem to Versaar ma właśnie taki z kranem więc go dopytaj, pewnie odpowie na pytania ;)

Edytowane przez Ordi93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co autor tematu pokazuje i to co Ordi93 to jest jedna firma, tzn jeden sprzedawca(tak mi się wydaje, za moich czasów mieli te garnki w tej samej cenie i z tym samym kranem).

Ja posiadam garnki 70l te które chcesz kupić @mina obelżywa, zrobiłem bardzo dużo warek i tak:

1) blacha jest cienka, ja nic nie przypalam.

2) uszy wytrzymują noszenie garnka z 15kg ziarna i 30-40litrami wody na krótkich odcinkach od 2 albo 3 lat.

3) od 2 albo 3 lat na garnkach nie ma żadnej rdzy czy nalotów.

4) polecam zamówić w tej firmie garnek z otworem wykonanym pod kran 1/2cala lub 3/4 cala i dokupienie kranu na własną rękę. Kiedyś mieli krany z mosiężną mufą w środku, więc trochę kiepsko do naszego użytku.

5) Polecam szczerze ten garnek, ja użytkuję na taborecie gazowym 2sztuki. Garnki popularne na forum, z tych tanich najlepszy wybór i jak widzisz, u mnie już sporo przepracowały i nie mam zastrzeżeń.

 

Tadar czy stalgast to już trochę inne pieniądze, ja wybrałem najtaniej jak się da i jestem zadowolony.  Zobacz np w browarze u Vettisa ile te garnki mają już przebiegu a ma 3 sztuki.

Pozdro

 

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał @Ordi93 posiadam gar jak z linku który podał. Dno wielowarstwowe, solidny i porządny gar.  Używam go na kuchence gazowej ale nie wiem czy w przyszłości nie będę zmuszony używać na indukcji (stąd wielowarstwowe dno), dlatego zastanowiłbym się nad sensownością wielowarstwowego dna, wiadomo, ciepło lepiej się rozprowadza, ale cena wyższa. Garnek swoje niestety kosztuje, ale to jest inwestycja na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się :)

Planuje kupić 36 litrowego Tadara i zastanawiam się do czego jest kranik :)

1. Od razu po zacieraniu robicie w nim filtrację i wysładzanie?

2. Po gotowaniu zlewacie brzeczkę znad chmielin i reszty?

 

Naprawdę kranik przydaje się aż tak bardzo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, oxy96 napisał:

Po gotowaniu zlewacie brzeczkę znad chmielin i reszty?

:okey::okey:

Można wysładzać,ale do tego drugi gar potrzebujesz, lub gdzieś musisz tą brzeczkę przechować i po umyciu możesz gotować w tym samym garze. Jest to jednak strata czasu. Kranik niezbędny nie jest. Ja mam i nie wyobrażam sobie teraz pracy bez kranu.

 

 

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, oxy96 napisał:

Podpinam się :)

Planuje kupić 36 litrowego Tadara i zastanawiam się do czego jest kranik :)

1. Od razu po zacieraniu robicie w nim filtrację i wysładzanie?

2. Po gotowaniu zlewacie brzeczkę znad chmielin i reszty?

 

Naprawdę kranik przydaje się aż tak bardzo?

 

1. Tak, tylko jak kolega wyżej napisał musisz mieć jakiś inny gar, fermentor żeby odebrać brzeczkę. Potem wyrzucasz młóto, myjesz garnek i zaczynasz gotowanie. 

2. Jeśli masz kranik, to zapewne jest zakończony jakimś gwintem. Możesz sobie na niego nakręcić hopstopper i spuścić brzeczkę grawitacyjnie. 

 

Kranik jest znacznie wygodniejszy. Prawie 150 warek zrobiłem bez niego, od niedawna stuningowałem swój browar domowy m.in. o niego i sobie chwalę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach ciekawostki, kupiłem średni gar Stalgastu 37 litrów za 391 zł + przesyłka stąd https://mmgastro.pl/produkt/szczegoly/4885,garnek-ze-stali-nierdzewnej-sredni---poj-377-l-satynowany-z-pokrywka

Garnek poszedł zaraz w górę o 25 zł.

A dziś odebrałem przesyłkę, uszkodzoną :| Sprawdzona przy kurierze, protokół spisany czekam na kontynuację.

No kto to tak pakuje... W środku nic oprócz gara i tej folii...

01.thumb.jpg.9379ed4bb665234633e3d93e42b36b05.jpg

Zdjęcie poglądowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zamawiałem z M&M Gastro garnek 15,4l Stalgastu. Przyszedł z podobnym wgnieceniem jak u Ciebie, więc zgłosiłem to i przysłali nowy.

Za pierwszym razem garnek był zapakowany jak Twój, w kartonie brandowanym taśmami M&M Gastro. Ten na który wymienili dotarł bezpośrednio ze Stalgastu i był fajnie zabezpieczony w narożach, folią bąbelkową, itp.

Ogólnie nie polecam kupować z tego sklepu. Sam już po zakupie poczytałem o nim i w opiniach można wyłapać sporo negatywnych komentarzy. Na odpowiedzi w trakcie postępowania reklamacyjnego musiałem czasem trochę czekać, a zanim wymienili garnek minęły ze 2 tyg.

Edytowane przez MrShades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.