Skocz do zawartości

Reklama Żywiec- prawo czystości


kolomar

Rekomendowane odpowiedzi

Natknąłem się w jakiejś gazecie na reklamę "Żywca" w której można przeczytać, że "Żywiec" cały czas jest produkowany w zgodzie z prawem czystości (?Reinheitsgebot?). Nie mam możliwości wstawienia skanu tej reklamy, ale ogólnie zainteresowało mnie to, bo nie ukrywam, że dla mnie to wygląda na "lekką ściemę" a dla Was? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słszałem z dobrych źródeł to Żywiec jest warzony na słodach, nie na dodatkach kukurydzy. Ale głowy za to nie dam.

To może być prawda. Oni tam w tym Heńku mają swoje różne hople, które uwielbiają podkreślać, np. Heniek jest leżakowany tylko w poziomych tankach, żeby drożdże były mniej zestresowane, Żywiec tylko z Żywca itd.. Że to się totalnie nie przekłada na smak piwa, to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grupa heinekena ma to do siebie że na wszystko są normy i wszystko jest sprawdzane. Każda drobinka ma swój papierek i wolno jej leżeć tylko w wyznaczonej strefie. I zawsze podkreślają jak to przywiązują uwagę do tradycji. To swoją droga a obniżka kosztów swoją, ale może jeszcze do dorzucania kukurydzy nie dotarli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słszałem z dobrych źródeł to Żywiec jest warzony na słodach' date=' nie na dodatkach kukurydzy. Ale głowy za to nie dam.[/quote']

To może być prawda. Oni tam w tym Heńku mają swoje różne hople, które uwielbiają podkreślać, np. Heniek jest leżakowany tylko w poziomych tankach, żeby drożdże były mniej zestresowane, Żywiec tylko z Żywca itd.. Że to się totalnie nie przekłada na smak piwa, to inna bajka.

Przekłada się na cenę... marketing kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grupa heinekena ma to do siebie że na wszystko są normy i wszystko jest sprawdzane. Każda drobinka ma swój papierek i wolno jej leżeć tylko w wyznaczonej strefie. I zawsze podkreślają jak to przywiązują uwagę do tradycji. To swoją droga a obniżka kosztów swoją, ale może jeszcze do dorzucania kukurydzy nie dotarli.

Oczywiście, że dotarli. We wspomnianym browarze w Żywcu grys kukurydziany jest najprawdopodobniej stosowany. Inna sprawa, że zdają sobie oni sprawę, że to syf i do swoich marek premium jak Żywiec i Heineken jej nie dodają. Tylko, że niestety nic to nie daje. Smacznego Żywca to ja nie piłem od lat, nie wyłączając Piwiarni Żywieckiej (miałem nadzieję, że u źródła będzie lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smacznego Żywca to ja nie piłem od lat, nie wyłączając Piwiarni Żywieckiej (miałem nadzieję, że u źródła będzie lepiej).

W 2008, w krótkim odstępie czasu nawiedziłem muzea w Tychach i Zywcu. Tyskie w browarze było dużo lepsze niż ˝z miasta˝, to drugie było jak pisze Kopyr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.