Skocz do zawartości

Dostałem taboret 4kW od Mikołaja - WYSTARCZY??


Piwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z okazji świąt otrzymałem następujący taboret gazowy:

Foker 03040, 4kW

http://mastertools.pl/index.php?p1013,taboret-gazowy-pojedynczy-mod-03040-4-kw

 

Uzywam gar 36,5l do warek ok 25l (czyli start gotowania czy zacieranie czasem nawet 30l płynu w garze). 

Dotychczas gar stawiałem na zwykłej kuchence gazowej, zazwyczaj używając największego palnika w jednym z rogów. Z tego co zdążyłem się zorientować, daje on moc ok 1,5kW, dodając do tego czasem mały palnik, mamy razem załóżmy ok 2kW.

Zatem taboret dałby 2x tyle.

 

1. Otrzymany sprzęt wydaje mi się dużo większy od standardowych palników z kuchenki. Jednak pobieżna analiza tematów forum sugeruje, że 4kW będzie to wartość niewystarczająca. Co myślicie? Nawet do takich małych warek?

 

2. Druga kwestia - pan ze sklepu wręcz krzyczał na mnie za samą myśl, że planuję używać tego w pomieszczeniu ("Przecież ma pan inne taborety z atestem do pomieszczeń!!!"). No i znowu forum - wyczytałem, że otworzenie okna oraz postawienie na kostkach brukowych załatwi sprawę. Co myślicie?

 

Będę bardzo wdzięczny za porady.

taboret-gazowy-pojedynczy-03040.jpg

Edytowane przez Piwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piwer napisał:

2. Druga kwestia - pan ze sklepu wręcz krzyczał na mnie za samą myśl, że planuję używać tego w pomieszczeniu ("Przecież ma pan inne taborety z atestem do pomieszczeń!!!"). No i znowu forum - wyczytałem, że otworzenie okna oraz postawienie na kostkach brukowych załatwi sprawę. Co myślicie?

 

Jesli w budynku jest instalacja z gazem ziemnym to uzywanie taboretu jest niezgodne z prawem (chodzi o kwestie zastosowanej wentylacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wydaje mi się, że na 36,5L taki taboret będzie wystarczający. Kuchenki mają mniejszą moc, ale dają radę.

2. Nie wiem na jakiej podstawie wydaje się takie atesty, ale problem z gazem jest taki, że jest cięższy od powietrza, więc jakby się coś tam ulatniało to będzie się zbierało przy podłodze. Nie mam pojęcia czy samo otwarcie okna wystarczy. Sam używam taboretu, ale w garażu, więc przy otwartych drzwiach i oknie wydaje mi się, że mam wystarczającą cyrkulację powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, luki161 napisał:

 

Jesli w budynku jest instalacja z gazem ziemnym to uzywanie taboretu jest niezgodne z prawem (chodzi o kwestie zastosowanej wentylacji)

Niekoniecznie wentylacji, chodzi o przepisy ppoż. i dwa róźne źródła gazu w budynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.