Skocz do zawartości

błyskawiczna fermentacja


grxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Czy możliwe jest żeby warka o początkowym blg 14 przefermentowała do 3 w 24 godziny ?

Objętość warki 23l, drożdze Safbrew s-33, temp. fermentacji 23 stopnie.

Wczoraj uwarzyłem, zadałem drożdze za jakąś godzinkę w rurce fermentacyjnej prawdziwa burza, dzisiaj to samo aż do pewnego momentu , otworzyłem z ciekawości wiadro,wrzuciłem cukromierz , pokazuje 3blg.

Edytowane przez grxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak wysokiej temperaturze to żaden problem. Na stronie producenta jest podana zalecana temperatura fermentacji 15-20 °C. Podejrzewam, że podana przez Ciebie temperatura odnosi się do temperatury otoczenia, więc w środku było pewnie z 25 °C, a to już jest ich górna granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, grxxxx napisał:

Potrzymam jeszcze ze 3 dni i przeleje na cichą

Kolego, a po co ta cicha? :)

Przy tej temp fermentacji i jej szybkości ta cicha już nic tu nie pomoże, daj sobie z tym spokój. To piwo i tak nie będzie najwyższych lotów, nie ma tu sensu już nic z tym robić, zresztą poczytaj po co jest cicha i kiedy ją stosować, w twoim przypadku nie ma tu żadnych przesłanek ku temu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro warzę następne.

Zakręciłem grzejnik w jednym pomieszczeniu , warunki powinny być lepsze pod względem temperatury.

Tamtą warkę potraktuje jako eksperyment .

 

Miałem 5 letnią przerwę w warzeniu także muszę się od nowa wdrożyć .

Za odpowiedzi wielkie dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, grxxxx napisał:

Zakręciłem grzejnik w jednym pomieszczeniu , warunki powinny być lepsze pod względem temperatury.

Myślę, że to niewiele da. Zakręcenie grzejnika sprawi, że temperatura spadnie w tym pomieszczeniu do np. 14 - 15 stopni? Taką właśnie temp potrzebujesz, a wątpię że taką uzyskasz zakręcając grzejnik, no chyba że to jakiś nieocieplony wiatrołap ;) No cóż, zrobisz jak uważasz. Na twoim miejscu raczej pokombinowałbym z jakąś skrzynią styropianową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.