Skocz do zawartości

Pralka ROMO


LeoxxX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

 

Od pewnego czasu dojrzewa we mnie chęć warzenia własnego piwa. W chwili obecnej jestem na etapie planowania. Szukając garnka natrafiłem na pralkę, która stoi nie używana u dziadka. Jest wykonana ze stali nierdzewnej, podgrzewa wodę do 90 stopni ma wirnik, oraz pompę do odprowadzania wody. Nazwa pralki to ROMO. Z wiązko z tym mam pytanie. Czy takie coś nadaje się do warzenia piwa?

 

Fotki:

d41d87773b18cf08231d0695abf9da25.jpg

 

d41d8c433b72cf032357fdfdcef6d9a0.jpg

 

d41d8610275b282e4cd0d5ec16019a1f.jpg

 

d41d8d4b4b9e4ebd6677a0985245493c.jpg

Edytowane przez LeoxxX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio modne pralki, wanny.

Nie wiem czy się sprawdzi ale pewnie byś musiał rozebrać i zobaczyć co dalej.

Rozumiem że zacieranie w pralce a warzenie w garnku?

Pralka przyszła mi na myśl po przeczytaniu pewnego tematu z tego forum. Tam chodziło o Franie.

Wymiana termostatu nie powinna być większym problemem.

 

W sumie chciałbym zrobić wszystko w pralce. Dzięki potencjometrowi mógłbym bardzo dokładnie ustalić temperaturę. Wspomagać się można zawsze grzałką zanurzeniową.

Główne pytanie czy jest możliwe osiągnięcie by brzeczka zawrzała i utrzymać ten stan przez 90min?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą kratkę musisz dać coś jeszcze (oczka za duże).

Sprawdź tylko gdzie dalej leci i czy tam by miało się dobrze.

Jak będziesz filtrował to tez gdzieś to musisz dać-do wiader plastikowych?

 

Wypełnij kolego profil, bo no name jesteś. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić mniejszą kratkę albo po prostu wszystko będzie w workach.

Dalej leci do pompy a potem na zewnątrz wężem.

 

Do wiader? Hmmm przecież będę miał pojemniki 30 litrowe do fermentacji.

 

Nie warzyłem jeszcze nic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam podobnie jak na tym innym wątku. Najpierw musiałbyś dokładnie wyczyścić pozostałości po proszkach do prania, koszty środków chemicznych do czyszczenia były by wysokie, Kup duży gar lub od razu Keg 50L z nierdzewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacierać i gotować można w jednym garze. nie bardzo się znam, ale ta grzałka to pewnie grzeje w przepływie, to i pompę będziesz musiał mieć sprawną i czystą. Najlepiej wymontować sam zbiornik, zatkać dziurę, wmontować stacjonarną grzałkę w kotle, albo grzanie gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przepływie nie grzeje, pompa jest jedynie do wypompowywania.

 

Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi postanawiam zrezygnować z tej idei. Wydawało mi się, że to wszystko zadziała poprawnie - kontrola temp, filtracja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli kuchenka gazowa to najlepiej kup gar 40 L lub mniejszy i wtedy postawisz na dwóch palnikach. Jeśli Keg 50 to najlepiej postawić go na taboret. Nawet dwa palniki na kuchence nie umywają się do taboretu gazowego. Taboret ma ok. 7kW mocy. Dodam że keg ma za małą średnice i na palniki się nie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by tu ręcznie zamontował przełącznik wolnych obrotów i ręczną regulacje grzałki na triaku + cyfrowy termometr może by co było by z tego tylko wszystko chmiel i słód musiałby być w workach. A wcześniejsze zagotowanie wody powinno wszystko wysterylizować. I oczywiście ręczny przełącznik spóstowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.