Skocz do zawartości

Session IPA/ Biscuit Ale


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć popełniłem jakiś czas temu piwo wg. poniższej receptury:

Warka 16 litrów

Fawcett Maris Otter 2kg

Biscuit Castle 0,5kg

Płatki owsiane 0,5kg

 

Zacieranie ok. 66^ 80minut

Gotowanie 60 minut

Tomahawk 20g 30 minut

Tomahawk 20g 15 minut

Tomahawk 10g po wyłączeniu palnika

 

Na zimno (3dni w ok. 14-16 stopniach)

Citra 20g

Cascade 25g

 

Wg. Brewness IBU to 58 ale w efekcie finalnym goryczka była wydaje się niższa (bądź zasyp ją zniwelował).

Drożdże to były suchary US05, zadane w 17 stopniach, w tej temperaturze trzymane ok 5 dni, jak piana zaczęła opadać to przeniosłem do 20 stopni na jeszcze kilka dni.

Odfermentowało ostatecznie do 2blg.

 

Piwo w mojej opinii wyszło bardzo dobre, moim celem było użycie na maxa ciasteczkowych słodów aby sprawdzić czy da się zrobić fajnego east coasta bez karmelowych posmaków no i udało się.

Było bardzo gładkie, zaskakująco pełne jak na bailing oraz miało świetny ciasteczkowy finisz, który z goryczką mega współgrał. Aromat cytrusowy + po ogrzaniu fajna żywica.

Tak jak napisałem było bardzo dobre ale uważam, że może być jeszcze lepsze - uważam, że aromat mógłby być bardziej cytrusowy dlatego proszę o poradę, czy ilość chmielu była za niska?

Nie modyfikowałem wody tylko korzystałem z mineralki Saguaro (6litrowe baniaki), nie dodawałem też żadnego kwasu więc może w tym leży klucz do tego aby było świetne?

Profil wody:

Wapń - 76

Magnez - 35

Sód - 8

Potas - 3

Wodorowęglany 279

Siarczany 95

Chlorki 17

Fluorki 0,3

 

Póki co jestem kompletnie zielony w tych sprawach, co byście poradzili dodać aby wzmocnić aromat chmielu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cześć popełniłem jakiś czas temu piwo wg. poniższej receptury:
Warka 16 litrów
Fawcett Maris Otter 2kg
Biscuit Castle 0,5kg
Płatki owsiane 0,5kg
 
Zacieranie ok. 66^ 80minut
Gotowanie 60 minut
Tomahawk 20g 30 minut
Tomahawk 20g 15 minut
Tomahawk 10g po wyłączeniu palnika
 
Na zimno (3dni w ok. 14-16 stopniach)
Citra 20g
Cascade 25g
 
Wg. Brewness IBU to 58 ale w efekcie finalnym goryczka była wydaje się niższa (bądź zasyp ją zniwelował).
Drożdże to były suchary US05, zadane w 17 stopniach, w tej temperaturze trzymane ok 5 dni, jak piana zaczęła opadać to przeniosłem do 20 stopni na jeszcze kilka dni.
Odfermentowało ostatecznie do 2blg.
 
Piwo w mojej opinii wyszło bardzo dobre, moim celem było użycie na maxa ciasteczkowych słodów aby sprawdzić czy da się zrobić fajnego east coasta bez karmelowych posmaków no i udało się.
Było bardzo gładkie, zaskakująco pełne jak na bailing oraz miało świetny ciasteczkowy finisz, który z goryczką mega współgrał. Aromat cytrusowy + po ogrzaniu fajna żywica.
Tak jak napisałem było bardzo dobre ale uważam, że może być jeszcze lepsze - uważam, że aromat mógłby być bardziej cytrusowy dlatego proszę o poradę, czy ilość chmielu była za niska?
Nie modyfikowałem wody tylko korzystałem z mineralki Saguaro (6litrowe baniaki), nie dodawałem też żadnego kwasu więc może w tym leży klucz do tego aby było świetne?
Profil wody:
Wapń - 76
Magnez - 35
Sód - 8
Potas - 3
Wodorowęglany 279
Siarczany 95
Chlorki 17
Fluorki 0,3
 
Póki co jestem kompletnie zielony w tych sprawach, co byście poradzili dodać aby wzmocnić aromat chmielu?
Jak chcesz więcej aromatu cytrusowego to na 16 l wrzuć przynajmniej 70g chmielu na cichą, jak w smaku to trochę citry po wyłączeniu palnika. Co do profilu wody to wydaje się że ma dobre proporcje chlorkow do siarczkow - i to powinno działać na podkreślenie chmiel. Tak mi się wydaje..

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 18.01.2018 o 11:13, majlosz napisał:

Póki co jestem kompletnie zielony w tych sprawach, co byście poradzili dodać aby wzmocnić aromat chmielu?

 

Świeży chmiel na zimno (w piwach "z resztek" z tą świeżością różnie bywa), więcej chmielu na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz, a ja myslałem że to chodzi o sypanie chmielu łopatą.

Wątek mi się wyświetlił jako nieprzeczytany, ale to pewnie dlatego że rzadko wchodzę na dział "receptury".

Także sorka i na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dirk gently napisał:

Ano widzisz, a ja myslałem że to chodzi o sypanie chmielu łopatą.

Wątek mi się wyświetlił jako nieprzeczytany, ale to pewnie dlatego że rzadko wchodzę na dział "receptury".

Także sorka i na zdrowie.

Luz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.