Skocz do zawartości

Pozyskam sadzonki\sztobry chmielu


Gawron

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie strona zmieniona. Widzę, że jest podział na zamawiających hobbystycznie, SMTA i PROW. Z tym , że rekordów dla "hobby" jest zero.

Jak to chłopy zamawialiście ? :) , bo np. SMTA to materiał do celów naukowych, edukacyjnych i hodowlanych (cokolwiek to znaczy) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem SMTA.

Powód wybrałem inny i wpisałem hobbystyczna uprawa na potrzeby browaru domowego. Ja się nie podniecam, będzie chmiel - posadzę. Nie będzie - kupię sobie gotowy granulat ze znaną ilością alfakwasów i bez dodatkowej roboty :)

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To chyba właściwy wątek :)

 

Chętnie wymienię się sadzonkami.

Mam:

Żatecki (Saaz),

Centennial,

Cascade.

 

Pragnę bardzo dodać do swego chmielnika takie cukieraski jak:

Willamette,

Citra,

Chinook,

Amarillo,

Mosaic,

Simcoe,

Styrian Golding,

Fuggle

 

A może jakieś inne ciekawe odmiany, których nazw nie pamiętam teraz, a które może ktoś z Was ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kogos interesowalyby odmiany niemieckie i amerykanskie to podrzucam link do strony.

Maja kilkanascie odmian niemieckich oraz pare amerykancow - do 6 sadzonek wysylka jest za 10€ na europe a ceny sadzonek wahaja sie miedzy 5-6€ za sztuke.

https://www.eickelmann.de/Hopfen-Shop/de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Chyba w grudniu zamawiałem, ale to chyba bez znaczenia. Dostałem przedwczoraj, rok temu pod koniec kwietnia przyszły. Patrząc po odpowiedziach w wątku, raczej wszyscy dostają w podobnym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dziedzicpruski napisał:

Teraz sadz, najlepiej do gruntu ,ewentualnie doniczka na początek.

Właśnie nie moge do ziemi, bo muszę sprzątnąć syf. Chwilowo na miejscu docelowym stoi samochód do pocięcia na kawałki. 

Jak szybko rosna drzewka? Żeby dobrać odpowiednia doniczkę? Na chociaż 2-4 tygodnie. Może i trochę więcej..

 

 

PS. Zamawiałem jakoś w lutym - na kartce z zamówienia coś tam mi miglo.

Edytowane przez Gruby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2019 o 16:59, dziedzicpruski napisał:

Jak wyrosną nad ziemi i jest ciepło to  jak bambus (w oczach) , doniczkę tak ze  2-3 l i potem do ziemi.

Znalazłem jakieś doniczki które pozwolono mi zabrać ?

 

Mam jesio pytanko, czy mogę wrzucić je do takiej 'nagnojonej' ziemi, czy mogą się spalić od nadmiaru nawozu i lepiej wziąć zwykłą z pola? Lub wymieszać delikatnie? 

 

I jeszcze jedno głupie pytanie:(zawsze nie lubiłem zieleni, więc się nie znam)

Bo z reguły korzenie idą w bok, czyli leżą w poziomie, a właśnie oglądam te u wypuszczają takie 'nóżki' i rozumiem że te mam wsadzić pionowo tymi wyrostami w dół?

Edytowane przez Gruby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Gruby. napisał:

czy mogę wrzucić je do takiej 'nagnojonej' ziemi

A co to jest ta nagnojona ziemia, nie użyj przypadkiem świeżego obornika,szczególnie kurzego bo  będzie susza fizjologiczna,czyli popali.

38 minut temu, Gruby. napisał:

rozumiem że te mam wsadzić pionowo tymi wyrostami w dół?

Tym się tak nie przejmuj, chmiel to taki chwast ,ze jakbyś go do góry nogami wsadził to pewnie da radę (ale ogólnie korzenie w dół), jak masz sztobra i nie wiesz gdzie góra gdzie dół, to pewnie go w poziomie posadzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam od nielotów i przekopana ziemię. To w takim razie biorę zwykłą i niech się dzieje co się chce, dzięki raz jesio!

 

Niech rosną!

20190415_112718.thumb.jpg.111c729796974bb8716d398e555be2ea.jpg

Czytałem jesio rosnące drzewko potrzebuje dużo wody, a jak to z korzeniami? Lać do oporu, czy oszczędzać by nie zgniły?

Edytowane przez Gruby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gruby. napisał:

Lać do oporu, czy oszczędzać by nie zgniły

Jak masz normalna sadzonkę zabliźnioną to  normalnie podlej,jak to świeży sztober z dozą raną to  lepiej nie przesadzać,mi kiedyś taki zgnił,

fakt, że poczta go konkretnie wymęczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.