Skocz do zawartości

Pozyskam sadzonki\sztobry chmielu


Gawron

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie ogarniam tej strony.
Mógłby ktoś napisać jak złożyć zamówienie?
Powiedzmy, że znalazłem i wybrałem z tych 5 stron, 5 odmian, które mnie interesują.
Jak je zaznaczyć? Jak przejść dalej? Gdzie wpisać swoje dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz tutaj http://egiset.ihar.edu.pl/index.aspx?lang=pl-PL Zaznaczasz check boxa ("ptaszka"). Klikasz dodaj. Klikasz moje obiekty. Klikasz "Dalej (SMTA)". Klikasz akceptuję. Wypełniasz formularz i "Zamów".

 

Serwis pozostawia wiele do życzenia, np. wyczyścił mi "koszyk" po kliknięciu cofnij,  ale skoro rozdają sadzonki prawie za darmo to nie ma co wybrzydzać.

 

18.11.2018

EDYCJA: gdyby ktoś to czytał później. Link wygasł, należy skorzystać z:

https://wyszukiwarka.ihar.edu.pl/pl

TIP: przy podpisywaniu umowy jak nie działa wersja polska, warto spróbować z angielską

Edytowane przez Glowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Glowa napisał:

Szukasz tutaj http://egiset.ihar.edu.pl/index.aspx?lang=pl-PL Zaznaczasz check boxa ("ptaszka"). Klikasz dodaj. Klikasz moje obiekty. Klikasz "Dalej (SMTA)". Klikasz akceptuję. Wypełniasz formularz i "Zamów".

 

Serwis pozostawia wiele do życzenia, np. wyczyścił mi "koszyk" po kliknięciu cofnij,  ale skoro rozdają sadzonki prawie za darmo to nie ma co wybrzydzać.

Dzięki :drinks: Ogarnąłem.

Zamówiłem 9 odmian, ciekawe co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
16 godzin temu, Rafikius napisał:

 

Jestem ciekawa jak rozwinęła sie sytuacja z zamówieniami od lutego. Jakies newsy?

Ludzie, a jaka jest pogoda ? Wegetacja już ruszyła ?

Jeśli ktoś jest z lubelskiego, niech wbije szpadel w ziemię i... pierwszy rzuci kamień ! :)

Ruszą prace polowe przy obróbce chmielu to dostaniecie sztobry.

...a niby piwowarstwo uczy cierpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia rozmarzła, ale temperatura w dzień 2-5st. a w nocy poniżej zera, więc musicie chyba poczekać trochę aż ruszą prace polowe. Piszę z Puław więc na polach w IUNGu takie same warunki jak u mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, abstrahując zupełnie od pogody, bo faktycznie jeszcze nie jest czas, ale nie otrzymałem żadnej informacji. Nawet potwierdzenia zamównienia... Kamień w wodę!
Wiec nie wiemy czy cierpliwie czekać, czy działać gdzieś indziej.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, erhaim napisał:

Panowie, abstrahując zupełnie od pogody, bo faktycznie jeszcze nie jest czas, ale nie otrzymałem żadnej informacji. Nawet potwierdzenia zamównienia... Kamień w wodę!
Wiec nie wiemy czy cierpliwie czekać, czy działać gdzieś indziej.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kilka postów wcześniej jest na temat potwierdzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na allegro są dwie oferty sprzedaży sadzonek, głównie polskie odmiany i niemieckie, trzeba wpisać "sadzonki chmielu" będzie szybciej.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
17 minut temu, fotohobby napisał:

A czego nie mieli ?

I co masz :)

Dużo nie zamawiałem, bo i tak bym tego nie ogarną (mam z tamtego roku z akcji dwie odmiany),

w tym zamówiłem 4, comet i willamatte nie było, te które dostałem,to target i columbia (to nie jest columbus).

 

Mam nadzieję,ze dobrze je posadziłem, bo to w transporcie się trochę zboryćkało (zwykłą koperta bąbelkowa ) i nie miałem pewności gdzie góra a gdzie dół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dziedzicpruski napisał:

Dużo nie zamawiałem, bo i tak bym tego nie ogarną (mam z tamtego roku z akcji dwie odmiany),

w tym zamówiłem 4, comet i willamatte nie było, te które dostałem,to target i columbia (to nie jest columbus).

 

Mam nadzieję,ze dobrze je posadziłem, bo to w transporcie się trochę zboryćkało (zwykłą koperta bąbelkowa ) i nie miałem pewności gdzie góra a gdzie dół ;)

Columbus to raczej zupełnie coś innego niż Columbia, bo ten(Columbia) raczej bardziej być powinien zbliżony do Willamette :

" Columbia enjoyed limited production in the 1980’s but was later discontinued in favor of Willamette. However, as craft brewers have started to discover Columbia’s unique, pungent kick of hoppiness and notable twist of lemon citrus, it seems to have come back in to fashion. Columbia was returned to production in 2011. Now it’s used in Widmer Bros. Columbia Common Spring Ale among others. "

Fajnie że dotarło, też zatem czekam :)

Edytowane przez Joosto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dziedzicpruski napisał:

Dostałem  przesyłkę od IUNG

Do mnie także dotarła przesyłka polecona. :good:

Iunga, Hallertauer Magnum, Saazer, Cascade.

Woreczki prócz naklejek z opisami na dole opisane markerem cyferkami niektóre numery ponad 200 czyli trochę tych przesyłek zrealizowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.