Skocz do zawartości

Gar z kranem - przymiarka do kupna


huhur

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie przymierzam się do kupna (bardzo powoli bo zbieram kasę). Widziałem, że są całkiem fajne gary ponad 30L z kranem, np.:

 

https://www.termosy.com.pl/garnek-36-kranem-wysoki-pokrywa-satyna-garnki-p-741.html

 

chciałem zapytać bo nie wiem a nie znalazłem info czy w nim od razu można wysładzać? W sensie robię zacieranie i od razu później wysładzam? Jeśli tak to sracz wężyk idzie do środka ale tam nie widzę żeby był gwint do wkręcenia go. Ło co kaman?

 

Ma ktoś jakieś tańsze alternatywy niż gar za 400zł? Mowa tylko o nierdzewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gawron napisał:

Gar edenberg

 

kilka osób z forum używa takiego i raczej chwalą. Od majfrenda zamówisz zawór za 50 pln i masz komplet za ok 300 pln. 

Gdzieś na forum był temat odnośnie tych garów,to jest dziadostwo.W opisie nic nie pisze że to stal nierdzewna.

Edytowane przez jac007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jac007 napisał:

Gdzieś na forum był temat odnośnie tych garów,to jest dziadostwo.W opisie nic nie pisze że to stal nierdzewna.

Tutaj koledzy twierdzą inaczej. Nie jest to oczywiście superextra gar i mogą się pojawić np. na uchwytach rdzawe naloty (króre łatwo usunąć), oraz pewnie ciężko będzie to pospawać, ale w tej cenie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dwesoly napisał:

Nalot, ale przed pierwszym użyciem, jarałem się jak Rzym, no bo okazja życia taki gar za taki hajs, wygranko. No i się mocno zdziwiłem, wyszło jak zawsze. Nadaje się do warzenia, ale nie jest tak fajnie jak się po pierwszym przeczytaniu opisu kotła wydaje.

Czyli jakość falująca. Widziałem zdjęcia w necie braumaistera 20l z rdzawym nalotem na dnie. Sprzęt za 6000 pln.:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6000 to nie wiem co bym zrobił... wracając do tematu, to korzystacie z kranika? Jest to bardzo przydatne żeby warzyć i wysładzać w jednym garze? Bo jeśli różnica jest mała to przepłacać w tej inwestycji nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, huhur napisał:

Za 6000 to nie wiem co bym zrobił... wracając do tematu, to korzystacie z kranika? Jest to bardzo przydatne żeby warzyć i wysładzać w jednym garze? Bo jeśli różnica jest mała to przepłacać w tej inwestycji nie ma co.

Ja korzystam z kranika, ale do spuszczania brzeczki. Jak chcesz wysładzać bezpośrednio z gara, to licz się z wydłużeniem warzenia, bo najpierw musisz odebrać brzeczkę, a później dopiero ją gotować. Ja wysładzam, a w międzyczasie brzeczka się już grzeje. Przy końcu wysładzania jak dobrze zgram i nie ma zatorów żadnych to brzeczka zaczyna mi już wrzeć. Chyba, że masz jeszcze jeden gar jako warzelną. Sam kranik bardzo chwalę. Żadnych rurek, syfonów, dezynfekcji itp. Otwieram i leci prosto do fermentora. Ja mam jeszcze dodatkowo termometr i widzę kiedy zbliża się brzeczka do wrzenia, a przy chłodzeniu jaka jest temperatura. Nie muszę maczać dodatkowego termometru. Generalnie polecam kranik, nawe jeżeli nie będziesz wysładzał przez niego. Kupiłem drugi gar i też będę montował w nim kran i termometr, jak dojdą od majfrenda.

20171229_184205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gawron napisał:

Ja korzystam z kranika, ale do spuszczania brzeczki. Jak chcesz wysładzać bezpośrednio z gara, to licz się z wydłużeniem warzenia, bo najpierw musisz odebrać brzeczkę, a później dopiero ją gotować. Ja wysładzam, a w międzyczasie brzeczka się już grzeje. Przy końcu wysładzania jak dobrze zgram i nie ma zatorów żadnych to brzeczka zaczyna mi już wrzeć. Chyba, że masz jeszcze jeden gar jako warzelną. Sam kranik bardzo chwalę. Żadnych rurek, syfonów, dezynfekcji itp. Otwieram i leci prosto do fermentora. Ja mam jeszcze dodatkowo termometr i widzę kiedy zbliża się brzeczka do wrzenia, a przy chłodzeniu jaka jest temperatura. Nie muszę maczać dodatkowego termometru. Generalnie polecam kranik, nawe jeżeli nie będziesz wysładzał przez niego. Kupiłem drugi gar i też będę montował w nim kran i termometr, jak dojdą od majfrenda.

20171229_184205.jpg

Słyszałem że takich zaworów nie można za bardzo rozgrzewać, bo później lubią przeciekać. Grzejesz na taborecie gazowym? Nie masz z tym problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jac007 napisał:

Sprawdzony? Garnek może być, ale zawór wygląda na mosiądz niklowany. Jeżeli gar ma służyć nie tylko do wody, to raczej taki zawór odpuściłbym sobie. Za ca. 30-35 zł kupisz zawór nierdzewny 2-częściowy 3/4".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, cen16 napisał:

Słyszałem że takich zaworów nie można za bardzo rozgrzewać, bo później lubią przeciekać. Grzejesz na taborecie gazowym? Nie masz z tym problemów?

Tak, na taborecie, ale płomień nie zbliża się nawet do zaworu, więc ma on pewnie temperaturę niższą niż wrząca brzeczka. Zakładam jakieś 80 stopni, a to raczej mu nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na zrobieniu kranu własnoręcznie się nie znam i bawić się w to nie chcę, to chyba albo kupię 33L bez kranu Edenberga i będę w nim zacierał i gotował albo pójdę w 36L firmy Tadar z kranem i dodam do procesu jeszcze wysładzanie. Póki co to tylko przymiarki. Wiadomo, hajs się musi zgadzać... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w zeszłym roku garnek Edenberg EB9192 36,7l za 216zł. Niestety jak pisał @Gawron "... jakość falująca ..." :( Przy kurierze dokładnie oglądałem czy gdzieś nie jest uszkodzony , wgięty itp. Tydzień przed świętami chciałem uwarzyć White AIPA i lipa, bo po nalaniu wody i podgrzewaniu wyszło takie cudo

20171217_084717.thumb.jpg.9d79b4685e90215005e305e8a661749e.jpg

pęknięcie długości ok 3,5cm na wysokości 2-2,5cm od dna .

Niedzielne warzenie poszło się  :wallbash: Na szczęście dobrze przebiegała komunikacja z sklepem i w czwartek już miałem od nich nowy gar w domu. Jedna warka i na razie nie widziałem żadnych przebarwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam garnki od firmy etermosy lub PHU ELIS (tak na forum się nazywają, to jedna firma a przynajmniej jedne garnki) - ja mam dwie sztuki. Kup sobie garnek i zażycz sobie tylko otwór na kran, bez kranu. Do tego dokup kran:

1) na aliexpress bardzo fajny zestaw z uszczelkami itd i niedrogo, szukaj frazy: brew valve lub beer valve i inne tego typu ;)

2) w sklepie destylandia - tam skompletujesz cały zestaw z jedną wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2018 o 09:01, maciek1221 napisał:

Ja polecam garnki od firmy etermosy lub PHU ELIS - ja mam dwie sztuki

Możesz podlinkować ich sklep? Bo na necie nie mogę ich znaleźć,...jakaś wypożyczalnia mi wyskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.